Название: Джерело
Автор: Дэн Браун
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Жанр: Современные детективы
Серия: Роберт Ленґдон
isbn: 978-617-12-5287-5, 978-0-38551-423-1, 978-617-12-5288-2, 978-617-12-4752-9, 78-0-38551-423-1
isbn:
– Вибачте, пане, але сьогоднішній господар заходу пан Едмонд Кірш попросив усіх надіти аудіопристрої. Це частина заходу.
– А, тоді, звичайно, візьму.
Ленґдон простягнув руку по навушники, але вона жестом зупинила його, звірила бейдж із довгим списком запрошених, знайшла, після чого видала навушники з відповідним номером.
– Сьогоднішню екскурсію дібрано індивідуально для кожного відвідувача.
«Правда? – Ленґдон роззирнувся. – Для сотень гостей?» Ленґдон здивовано роздивився навушники – то була просто гладенька металева дужка з невеликими потовщеннями на кінцях. Мабуть, помітивши його зачудування, жінка підійшла і стала пояснювати:
– Це зовсім нова модель. – Вона допомогла професорові надіти цей пристрій. – Датчики у вуха вставляти не потрібно, вони просто торкаються обличчя.
Вона розташувала дужку на голові Ленґдона так, що датчики м’яко впиралися в обличчя між вилицею і скронею.
– Але як…
– Технологія передачі через кістку. Датчики подають звук безпосередньо в кістки щелепи, і він досягає внутрішнього вуха. Я випробовувала – дивовижне відчуття, наче голос говорить просто у вашій голові. А вуха лишаються вільними для зовнішніх розмов.
– Гарно придумано.
– Цю технологію винайшов пан Кірш понад десять років тому. Тепер вона доступна в багатьох марках електронних навушників.
«Сподіваюся, Людвіґ ван Бетховен свою частку отримав», – подумав Ленґдон, цілком певний, що істинним винахідником цієї технології був композитор XVIII століття, який, оглухнувши, здогадався приєднати до піаніно металевий стрижень так, щоб можна було, граючи, тримати його в зубах. Таким чином Бетховенові вдавалося чути музику завдяки вібрації щелепної кістки.
– Сподіваюся, вам сподобається, – сказала жінка. – У вас близько години на огляд музею перед презентацією. Ваш аудіогід попередить вас, коли треба буде йти нагору, до зали.
– Дякую. Чи треба мені щось натискати, щоб?…
– Ні, прилад активується сам. Екскурсія почнеться, щойно ви почнете рухатись.
– О так, зрозуміло, – усміхнувся Ленґдон.
Він пішов через атріум, туди, де стояли й походжали інші гості – хто поодинці, хто групками – усі вони чекали на ліфти й мали на голові такі самі дуги з датчиками, приставленими до вилиць.
Щойно він дійшов до середини атріуму, як у голові в нього пролунав чоловічий голос:
– Добрий вечір. Вітаємо вас у музеї Ґуґґенхайма в Більбао. Ленґдон знав, що це аудіопристрій, але все ж різко зупинився й озирнувся. Ефект був неймовірний – саме такий, як описала йому жінка. Складалося враження, що хтось говорить у нього в голові.
– Ми надзвичайно раді вам, професоре Ленґдон! – Голос звучав дружньо й легко, мав вишуканий британський акцент. – Мене звати Вінстон, і я маю честь бути вашим гідом сьогодні.
«Чий СКАЧАТЬ