Название: Neli on rohkem kui ainult neli
Автор: Krista Frech
Издательство: Eesti digiraamatute keskus OU
Жанр: Зарубежные любовные романы
isbn: 9789949382613
isbn:
Meenutades pigem merd, laiub Tessini keskel Lago Maggiore nimeline järv. Suurem osa Tessini asustatusest ongi kogunenud selle järve kallastele. Hoonete ehitusstiil on Itaalia-pärane. Nende värvikombinatsioonid ja vormid pakuvad silmadele tõsist rõõmu. Siin võib kohata maju erinevatest ajastutest – rustikaalsetest mägionnidest, kuni moodsate elumajadeni.
Meie peatoimetaja suvekodu asus järve kaldal, hõivates ühte osa restaureeritud, vanemast majast. Maja fassaad oli värvitud vanaroosaks, mida ehtisid kaarjad aknad ja sepistatud võred. Katus oli laotud punastest, rohmakatest, kuid dekoratiivsetest katusekividest.
Elamine koosnes kaasaegselt sisustatud kahest magamistoast ja ühest suurest ruumist, kus elutuba oli oskuslikult kööginurgaga ühendatud. Maja taga laius muruplats, mida kaunistasid sellele kandile nii iseloomulikud taimed.
Ilusa ilmaga polnud midagi mõnusamat, kui istuda palmi all, hommikusöögiks värskeid kukleid maasikamarmelaadiga või õhtusel ajal ciabatta leiba salaamiga süüa, sinna juurde punast veini rüübata ning nautida vaadet järvele.
Viibisime siin kolmandat korda samas koosseisus. Ka seekord sättisime sisse juba tavakskujunenud tubadesse. See tähendas, et meie Kariniga jagasime suuremat magamistuba ning Burgi hõivas omaette toa. Lähtuvalt tüliohust Karini ja Burgi vahel, oli sellel jaotusel ka oma praktiline külg. Pealegi tõusime me Kariniga hommikuti üsna vara üles, et jooksma või rulluiskudega sõitma minna. Selle aja sees magas Burgi oma uneaja täis ning vastupidiselt ootustele, et ehk ootab meid ees värskelt kaetud hommikusöögilaud?, tuli meil koos ennast käimasaanud Burgiga hommikueine organiseerida.
Lubatud artikli tarvis einestasime võimalikult eripalgelistes toidukohtades. Tessinlaste söömisharjumused pärinevad põhiliselt Itaalia köögist. Kuigi teatud road on omased ainult sellele kandile. Kiire snäki leidmisega tekib tõsiseid probleeme, sest kebabid, burgerid ja sändvitšid ei kuulu sealsesse tänavapilti. Küll aga võib promenaadil, pizzeerias värske salati, hõrgult lõhnava pizza või pastaroa süüa ning ühtlasi vaadet järvele imetleda ja möödakäijaid silmitseda. Promenaadil vahitakse põhiliselt teisi ja näidatakse ennast.
Pizzeeriade kõrval klass kõrgemal asuvad ristoranted ja grotod. Varasematel aegadel pakkusid grotod lihtsaid roogi ja olid pigem kohaliku tähtsusega külakõrtsid. Täna kuuluvad taskukohaste grotode kõrval suurem osa hinna ja kvaliteedi poolest pigem kõrgemasse klassi.
Tessini eelroad on nii geniaalsed, et unustasime sedapuhku igasuguse kehakaalujälgimised. Proovisime peaagu kõik traditsioonilised ja moodsamad eelroad läbi – nagu näiteks melon õhu käes kuivatatud singiga, vitellotonnato, loomaliha-carpaccio, puravikuravioolid. Pearoogadest kujunes meie vaieldamatuks lemmikuks punaseveinikastmes mooritud loomaliha. Tegelikult hautati konventsionaalselt punaveinis rohkem küülikut. Kuid meist keegi ei suutnud nii armsat loomakest konsumeerida, nagu polnud me võimelised grillitud Mistkratzerl-le ehk väljakasvamata noorkanale hambaid sisse lööma. Või siis lihavõttevasikas, kellest tehtud praadi siinmail munapühade ajal sisse vitsutati. Kui väljajätte need perverssed kulinaaria eripärad, mille tõttu kaalusin juba tõsiselt taimetoitlaseks hakkamist, pidasin Tessini kööki igati suurepäraseks. Pearoa juurde pakuti polentat, rosmariinikartuleid, puravikurisotot või isevalmistatud pastat.
Magusad road olid nii ahvatlevad, et raske oli peale tegelikult üsna rikkalikku söömaaega desserdile ei öelda. Tavalise jäätise kõrval kaunistasid toidukaarti koogid söödavast kastanist, mascarponega kaetud metsamarjad, tiramisu, zabaione, panna cotta ja teised hõrgutised.
Ning muidugi suurepärane Tessini vein, mida me ohtralt manustasime. Proovisime otseloomulikult valget merlot’d, mis on sealsete veinikeldrite omapäraks. Ja muidugi rohkearvulised grappasordid lihtsalt kutsusid ühte või teist degusteerima.
Sellises kulinaariaparadiisis pidi lihtsalt igal hommikul sportima, säilitamaks tavapäraseid kehamõõtmeid.
Suvegarderoobi uuendamise jätsin enamasti munapühadesse, sest otseloomulikult kammisime Tessinis viibimise ajal Itaalia poode läbi ja täiendasime riidekappe trendikate esemetega.
Ainult, et kolme naise puhul ristusid paratamatult huvid. Burgi tellis lõviosa riietest kataloogidest ja internetist, sest tema ei tahtvat poes ringi tatsata ning kitsas kabiinis rõivaid selga proovida. Ning seejärel silmitseda ennast neoonvalgustuse all, mis toob armutult esile ja suurendas iga tselluliidimügariku. Väiksema osa Burgi garderoobist moodustas ühe ta tuttava Berliini moekunstniku vaimusähvatused.
Tänu kopsakale budget’le võis Karin arvukates disaineri butiikides šopata, milles minu eelarve tunduvalt tagasihoidlikumat esinemist võimaldas.
Me moodustasime Milaano tänavatel vist üsna kentsaka pildi. Pigem suurilmadaamile omase hoiakuga elegantses pükskostüümis Karini puuderroosa top harmoneerus toon-toonilt kingade ja käekotiga. Burgi säras jälle Berliini moekunstniku verivärskes üllitises. Tema seljas hõljuva riideeseme kollase põhja peal asetsevad hiiglasuured mustad lilled rõhutasid veelgi Burgi kogukat keha. Kuigi mustad kapripüksid, kollased sandaalid, suured, robustsed ehted ja kollane heegeldatud konnapüügimüts sobisid iseenesest värvi ja stiili poolest kokku, ei toonud see outfit Burgi seljas just tema ahvatlevat poolt välja.
Kuna minul puudus tuttav kodu-Berliini-moekunstnik, kõndisin ma tavakodanikuna lühikestes pükstes ja valges pluusis nende kahe äärmuse vahel.
Karin püüdis mõlemast soost kodanike tunnustavaid pilke. Mina tekitasin vist oma lühikeste pükste tõttu meessoo hulgas elevust ning Burgit vaatasid alternatiivsed tüübid ilmel, mille järgi ei osanud nad seisukohta võtta – kas nad peaksid selles kummalises riietuses naist omasuguseks pidama?
Peale neljatunnist šopingutuuri maandusime ühte Milaano kohvikusse. Sirutasime jalad kingade seest välja ja jäime mõnuga toolidele lösutama. Kange espressoga turgutasime väsinud keha ja vaimu. Sinna juurde veel võrratult maitsev ciabattaleib tomati-mozzarellaga ning olimegi mööda poode ringituulutamisest kosunud.
Oma ostude peale mõeldes, nentisin ohates, et ma ei suutnud vanast harjumusest loobuda ning ostsin kogu garderoobi kokku ideaalkaalu silmas pidades. Mõistliku inimesena pidanuksin ma paarikilost laienemist küll silmas pidama Ju ma vist vajan väljakutseid, olgu see siis masohhistlik võitlus kilodega.
Oleksin ma vähem ambitsioonikas oma välimuse suhtes ostaksin, nagu Burgigi, vastavalt kehakaalu kõikumistele kaasaminevaid, kummiga pükse, millesse iga ilmaga sisse võib hüpata. Seetõttu ei põdenudki Burgi kilode juurde tulemist, sest tema riided läksid talle alati lahedalt selga. Teinekord püksid jäid suureneva keskkoha tõttu kukekateks. Õnneks tänapäeva mood soosib ju kõiki püksipikkusi.
„Karin Ortis,“ ütles Karin asjalikul häälel.
Nimelt helises Karini telefon, mis ajas meie meeled ärkvele.
„Ah sina, kallis!“
Kuulsime paratamatult pealt Karini ühepoolset dialoogi meie jaoks veel tundmatu isikuga.
„Ah soo. Ma arvan küll, et meil pole midagi selle vastu. Miks mitte.“
Huvitav, mille vastu meil midagi pole?
Kuna telefonikõne puudutas vist ka meid, vaatasime mõlemad Burgiga Karinile küsivalt otsa.
„Ok, homseni siis… – mina sind ka,“ lõpetas Karin helistamise.
„See СКАЧАТЬ