Название: Інформатика. Дитяча енциклопедія
Автор: Отсутствует
Издательство: Фолио
Жанр: Книги для детей: прочее
isbn: 978-966-03-3966-8
isbn:
Чарлз Беббідж
Чарлз Беббідж дуже переживав, коли бачив якусь математичну неточність. Одного разу він навіть відправив поету А. Теннісону листа, в якому критикував його поетичні рядки «Кожної миті помирає якась людина, кожної миті народжується інша». На думку Беббіджа, ці рядки відповідали б істині, якби звучали так: «Кожної миті помирає одна людина, кожної миті народжується одна і одна шістнадцята іншої».
Аналітична машина, на думку вченого, повинна була:
• виконувати прості арифметичні дії;
• запам’ятовувати вхідні та проміжні дані, результати обчислень;
• запам’ятовувати послідовність вказівок, за якими треба розв’язувати завдання;
• виводити результати обчислень;
• автоматично припиняти обчислення після виконання завдання;
• повторювати цикл обчислень.
У новій машині передбачався пристрій «вітряк» (за сучасною термінологією – арифметичний пристрій), який виконував усі арифметичні дії. Вхідні дані та проміжні результати запам’ятовували на регістрах, які об’єднували у єдиний пристрій – «склад» (за сучасною термінологією – пам’ять). Інструкції (або команди) вводилися в аналітичну машину за допомогою перфокарт. На жаль, на той час подібний пристрій сприймався сучасниками як задум фантастичний і нереальний. Сам Беббідж також не міг уникнути технічних вад конструкції.
Аналітична машина мала бути не меншою за залізничний локомотив, її внутрішня конструкція являла собою хаотичне нагромадження сталевих, мідних та дерев’яних деталей, що приводились у дію паровим двигуном. Найменша нестабільність – і машина була зруйнована.
Машина Беббіджа
Аналітична машина Беббіджа так і не була побудована. Його машина набагато випереджала технічні можливості свого часу, і довести її створення СКАЧАТЬ