Название: Інформатика. Дитяча енциклопедія
Автор: Отсутствует
Издательство: Фолио
Жанр: Книги для детей: прочее
isbn: 978-966-03-3966-8
isbn:
1953 року корпорацією Ramington-Rand для комп’ютера ENIAC розроблено першу швидкісну друкарку. З’явився перший накопичувач на магнітній стрічці – пристрій IBM 726. У квітні здано до експлуатації найшвидшу в Європі ЕОМ БЕЛМ (С.О. Лебедєв). Її швидкодія була близько 8 000 операцій на секунду. Проектна швидкість обчислень (10 000 операцій на секунду) була отримана пізніше. Десь у той же час СКБ-245 випустив лампову ЕОМ «Стріла». Її швидкодія дорівнювала 2 000 операцій на секунду (Ю. Я. Базилевський, Б. І. Рамєєв). Це перша радянська серійна машина. Їх було випущено 7 штук. У тому ж місяці команда І.С. Брука здає в експлуатацію машину М-2. Швидкодія – 2 000 операцій на секунду. Серійно не випускалися. Примірник працював 15 років у Енергетичному інституті АН СРСР. Для вводу даних використовувалися електромеханічні та фотоелектричні пристрої перфовводу. Вихідним пристроєм служив рулонний телеграфний телетайп. Постійна пам’ять – магнітний барабан на 512чисел.
У 1953 році створено відділення прикладної математики (ВПМ) у МІАН, перетворене потім в Інститут прикладної математики (ІПМ) АН СРСР. Директор – М. В. Келдиш. У ВПМ створено відділ програмування (кер. А. А. Ляпунов, потім М. Р. Шура-Бура).
1954 року в СРСР під керівництвом М. Р. Шури-Бури розроблено програмну систему розрахунку термоядерних вибухів на ЕОМ «Стріла».
У 1955 році IBM оголосила про появу першої комерційної ЕОМ з апаратною підтримкою арифметики з плаваючою комою.
1957. Джон Бекус та його колеги з ІВМ створюють процедурну мову програмування високого рівня FORTRAN (FORmula TRANslation).
1958. У Texas Instruments та Fairchild Semiconductor незалежно одне від одного винаходять інтегральну схему. В СРСР (у Московському університеті) створено першу ЕОМ, що працювала в трійковій системі числення.
1959 року об’єднаним комітетом виробників і користувачів ЕОМ на замовлення Пентагону створено мову програмування COBOL (Common Business-Oriented Language) для розв’язання економічних завдань. У СРСР розроблено першу лампову спеціалізовану ЕОМ для наведення винищувачів «Спектр-4». Перше офіційне повідомлення про мову АЛГОЛ (ALGOrythmic Language).
1960. У Києві під керівництвом В. М. Глушкова сконструйовано напівпровідникову машину «Дніпро». У Мінську випущено першу в СРСР мікропрограмну ЕОМ «Стріла».
У 1961 році фірма IBM Deutschland представила підключення комп’ютера до телефонної лінії за допомогою модему.
1963. Американський учений Дуглас Енджелбарт створює програмний діалоговий інтерфейс, який реагує на дії спеціального вказівника-курсора. Для керування ним вчений розробив маніпулятор, що пізніше отримав назву «миша».
Затверджено стандартний код керування інформацією – ASCII.
Налагоджено серійний випуск ЕОМ «Мінськ-2» та «Мінськ-32». Замість зовнішньої пам’яті вони могли використовувати накопичувачі на змінних магнітних дисках.
1964. Джон Кемені та Томас Курц, викладачі Дортмундського коледжу, розробили мову програмування Basic (Beginner’s Allpurpose Symbolic Instruction Code).
7 квітня фірма ІВМ анонсувала родину комп’ютерів під назвою «Система-360» (System-360). Того ж року вона запропонувала термін СКАЧАТЬ