Название: Армагед-дом
Автор: Марина и Сергей Дяченко
Издательство: Фолио
Жанр: Историческая фантастика
isbn: 978-966-03-4879-0
isbn:
– Дев'ятого червня… скоро! Так буде з усіма! Публіка обурено загула, але склодув уже мовчав. У руках у нього з'явився предмет, знайомий Лідці за тисячами яток, кіосків і крамничок. Дешевенька запальничка; Лідка не встигла ні вдихнути, ні видихнути. Посеред студії спалахнув живий смолоскип.
– А-а-а!
Завиваючи й підстрибуючи у вогні, склодув скотився зі свого помосту. Перекидаючи стільці, посхоплювалися з місць глядачі.
– Залишіть студію!
– Пожежа! Пожежа!
– На допомогу!
– Рятуйте!
– Вимкніть!..
Оператори й не думали припиняти зйомку – навпаки, всі камери жадібно вчепилися в охоплену полум'ям людину. Звук також не вимкнули вчасно, й Лідці здавалося, що крізь тріскотнечу і зойки долинають ті самі слова – «дев'ятого червня», «смерть».
У призового автомобіля погасла фара, на яку впала залізна опора. Перед виходом із студії утворилася тиснява. Падали на підлогу й гинули під підборами лазерні кашкети-указки. Живий смолоскип качався по студії, перекидаючи штативи та стільці, налітаючи на монітори, й у кожному моніторі була одна й та сама картинка – людина у полум'ї…
Крізь натовп глядачів прорвалися люди у формі, з вогнегасниками. У танцюючий смолоскип ударили з різних боків тугі піняві струмені.
«Дев'ятого червня…» – востаннє почулося Лідці.
І екран погас. За мить темряву змінив рекламний ролик, а наступної миті мама, намацавши нарешті пульт, вимкнула телевізор.
Якийсь час у кімнаті стояла тиша.
– Оце так, – сказав брат, що стояв, як виявилося, за спинкою Лідчиного крісла.
– Що там таке? – сонно спитала з кухні сестра.
– Ти, Янко, таке пропустила…
– Спати, – сказала мама так, що Тимур затнувся.
Напружений мамин голос ніби порвав у Лідчиній голові натягнуту пружину; Лідка заревіла.
Крізь сльози вона чула, як лаявся тато, як голосила Яна, як умовляла їх усіх мама; Лідці під ніс тицьнули вату, просякнуту рідиною з паскудним запахом, потім дали випити крапель, затим від розпачу надавали ляпасів. М'язи живота боліли від хлипання; дев'яте червня, танець людини в полум'ї, дев'яте червня…
Після цього Лідка довго лежала в ліжку, не відпускаючи маминої руки, і чула, як у сусідній кімнаті батько нахваляється викинути «ящик» у вікно. Потім поволі прийшов сон, глибокий і чорний, без сновидінь…
Пізно вночі родина прокинулася від її крику.
Розділ перший
Історик Михайло Феоктистович мав дивну манеру читати лекції. Він то промовляв спокійно й виразно, то раптом напружувався, підвищував голос, вигукував різко, ледь не люто. «Ніби йому наступили на хвіст», – казала Лідчина сестра Яна. І Лідка тоді уявляла, що за кафедрою, схований від чужого ока, лежить згорнутий лекторський хвіст – довгий і ребристий, ніби СКАЧАТЬ