Розбійницькі скарби: Казки про розбійників. Сборник
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Розбійницькі скарби: Казки про розбійників - Сборник страница 30

Название: Розбійницькі скарби: Казки про розбійників

Автор: Сборник

Издательство: Фолио

Жанр: Сказки

Серия:

isbn: 966-03-2798-6

isbn:

СКАЧАТЬ і звари мені каші. І сама поїж.

      А вона каже:

      – О-о-о! Я зроду їсти не варила. І я би когось даром мила, чесала? О ні!

      І він їй нічого вже не казав. Хіба сказав:

      – Зараз тут прийдуть музиканти під вікно. І будуть тебе кликати танцювати. Роби, як хочеш. Можеш у них випрошувати одежі. А не хочеш, то не танцюй.

      Як розбійники прийшли під вікно й заграли, вона розтворила вікно, і вони зачали брати її танцювати. Та пару раз викрутили нею, а тоді взяли її і стратили. Бо вона того заслужила.

      Баба жде свою дочку, жде й плаче. Та вже й дідові стало недобре, що бабиної дочки нема. Та й дідо пішов її глядати. Приходить на то саме місце, а її нема.

      Цар і два розбійники

      Починається казка з бідного чоловіка. Жив собі бідний чоловік. Мав одного хлопця, і той хлопець ходив по людях служачи. Як вийшли йому роки, побачив, що нічого йому з ґаздівської служби, та йде у розбійники. Купив собі красну одежу. Прийшов до одного села і бачить, що три хлопці шепочуться за якусь таємницю, радяться іти красти. Підійшов він до них і каже:

      – Хлопці, про що радитеся? Кажіть і мені. Не бійтеся нічого, бо я такий чоловік, як і ви. Від мене не затаїте, бо я давній злодій.

      Вони йому сказали:

      – Радимося, як у царя вкрасти гроші.

      Бідний синок питає їх:

      – А в царя багато грошей?

      – Багато, – кажуть.

      – Не журіться, ми їх украдемо, лиш скажіть мені, де вони лежать.

      – Гроші лежать собі в окремій палаті. Досить тяжко буде їх украсти, бо цар має велику сторожу.

      – Нічого, хлопці. Йдіть до коваля і дайте мені справити чотири сталеві долота й одну порядну залізну довбню.

      Скоро це все зробилося. Розбійники пішли. Почали долотами пробивати задню стіну в царській палаті. Клали дубову кору на долото, аби їх не чули. Так розбили палату і набрали срібла й золота. Коли йшли геть, то стіну заклали смоляним папером так, щоб не видно було, де продовбали діру.

      І багато разів приходили, брали гроші, доки цар не додивився. Як цар побачив, що грошей ніби стало менше, поскаржився цариці:

      – Як це може бути? Чи наші гроші усілися, чи хтось їх краде? Я на своїх замках нічого не помічаю.

      – Не можуть гроші усістися, – каже цариця. – Йди у темницю і спитай того розбійника, що ти йому присудив вічну темницю. Він тебе порадить.

      Цар так і зробив. Закликав до себе злодія. Питає:

      – Скажи ти мені, що сталося з моїми грішми? Чи могли вони усістися, чи їх хтось краде? Скажи мені, і я тебе випущу на свободу.

      Розбійник усміхнувся на цю царську бесіду й каже:

      – Пресвітлий царю, ідіть додому, візьміть залізну паличку і оббивайте стіни, у котрих стоїть золото. Шукайте смоляний папір, бо злодії вирубали діру й заклали її папером, і через оту діру носять наші гроші.

      І далі так продовжував розбійник:

      – Коли знайдете ту дірку в стіні, викопайте під нею велику яму чоловікові до попідплечі й насипте повну смоли. І як будуть СКАЧАТЬ