Название: Правознавство
Автор: Коллектив авторов
Издательство: Фолио
Жанр: Юриспруденция, право
isbn: 978-966-03-6568-1
isbn:
– засади цивільно-правової відповідальності; діяння, які є злочинами, адміністративними або дисциплінарними правопорушеннями, та відповідальність за них.
Виключно законами України встановлюються такі, наприклад, питання:
– Державний бюджет України і бюджетна система України, система оподаткування, податки і збори;
– порядок направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав;
– державні нагороди;
– військові звання, дипломатичні ранги та інші спеціальні звання;
– державні свята;
– порядок використання і захисту державних символів.
Тільки законом України оголошується амністія.
8.5. Вибори народних депутатів України
Народним депутатом України може бути громадянин України, який на день виборів досяг двадцяти одного року, має право голосу і проживає в Україні протягом останніх п’яти років. Не може бути обраним народним депутатом України громадянин, який має судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена і не знята у встановленому законом порядку.
Обираються народні депутати України строком на п’ять років і можуть неодноразово переобиратися. Чергові вибори народних депутатів України проводяться в останню неділю жовтня п’ятого року їхніх повноважень. Оскільки на виборах до парламенту України діє змішана виборча система, то ця обставина суттєво впливає на процедуру обрання кандидата народним депутатом України, адже згідно із чинним законодавством 225 народних депутатів України обираються за одномандатними мажоритарними округами, а 225 – за пропорційною виборчою системою із закритими партійними списками.
Для проведення виборів територія України поділяється на 225 територіальних виборчих округів (є також закордонний виборчий округ), а територія округів поділяється на виборчі дільниці.
Право висування кандидатів у депутати належить громадянам України, які мають право голосу. Це право реалізується ними через політичні партії, а в мажоритарних округах як через політичні партії, так і шляхом самовисування.
Підготовка і проведення виборів здійснюється як за рахунок коштів Державного бюджету України, виділених на підготовку і проведення виборів депутатів, так і за рахунок коштів виборчих фондів, партій, кандидатів у депутати, в тому числі і за рахунок пожертвувань.
Голосування на виборах відбувається з 7-ї ранку до 20-ї години вечора у виборчій дільниці за допомогою виборчих бюлетенів. Форма і текст бюлетеня затверджується ЦВК і виключає можливість проголосувати проти всіх кандидатів. Виборець голосує особисто. Він не може передавати свій виборчий бюлетень іншим особам.
Відразу після закінчення голосування виборців на виборчій ділянці на підсумковому засіданні дільничної виборчої комісії здійснюється підрахунок голосів виборців. Протокол про підрахунок голосів виборців направляється до окружної виборчої СКАЧАТЬ