Название: Правознавство
Автор: Коллектив авторов
Издательство: Фолио
Жанр: Юриспруденция, право
isbn: 978-966-03-6568-1
isbn:
Передвиборна агітація розпочинається з моменту прийняття рішення про реєстрацію кандидата або списку партії (блоку). Вона може здійснюватися в будь-яких формах і будь-якими засобами, що не суперечать законодавству.
Участь у передвиборній агітації забороняється: особам, які не є громадянами України; посадовим і службовим особам органів державної влади, місцевого самоврядування та правоохоронних органів, крім випадків, коли така особа є кандидатом у депутати; членам виборчих комісій протягом строку повноважень цих комісій. У військових частинах та в установах кримінально-виконавчої системи передвиборна агітація обмежується.
Передвиборна агітація припиняється і забороняється з 24-ї години останньої п’ятниці, що передує дню виборів. З цього часу агітаційні матеріали знімаються відповідними службами місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.
Голосування проводиться у день виборів з 7-ї до 22-ї години без перерви у спеціально відведених та обладнаних приміщеннях, у яких влаштовуються кабіни (кімнати) для таємного голосування та визначаються місця видачі виборчих бюлетенів і встановлення виборчих скриньок. Скриньки виготовляються з прозорого матеріалу і встановлюються так, щоб виборці при підході до них мали можливість проходити через кабіни для таємного голосування.
Голова дільничної комісії на її засіданні перед початком голосування надає для огляду членам комісії та іншим присутнім на комісії особам почергово всі наявні на виборчій дільниці виборчі скриньки. Після огляду кожна скринька пломбується або опечатується печаткою дільничної комісії, а потім до неї опускається контрольний лист, у якому зазначаються номер територіального округу, номер виборчої дільниці, час його вкидання до виборчої скриньки, прізвища та ініціали голови, його заступника, секретаря, інших членів дільничної комісії та інших осіб, присутніх при цьому. Контрольний лист підписується цими особами, а їхні підписи скріплюються печаткою виборчої комісії.
Виборчий бюлетень має контрольний талон, відокремлений лінією відриву, який повинен містити назву та дату виборів, номер територіального округу і номер виборчої дільниці, а також позначення місця для номера, за яким виборця внесено до списку на дільниці, підпису виборця, який отримує виборчий бюлетень, прізвища, ініціалів та підпису члена комісії, який його видаватиме.
Кожен виборець отримує один виборчий бюлетень, який заповнюється ним у кабіні або кімнаті для таємного голосування. При заповненні бюлетенів забороняється присутність інших СКАЧАТЬ