Название: Правознавство
Автор: Коллектив авторов
Издательство: Фолио
Жанр: Юриспруденция, право
isbn: 978-966-03-6568-1
isbn:
Форми діяльності народного депутата України знаходять свій вияв у роботі під час сесійного періоду та поза сесійним часом. У сесійний період народний депутат України бере участь у пленарних засіданнях Верховної Ради України, у засіданнях комітетів, комісій Верховної Ради України, їх підкомітетів, підкомісій, робочих та підготовчих груп; у виконанні доручень Верховної Ради України та її органів; у роботі над законопроектами, документами Верховної Ради України, виконує повноваження у складі депутатських об’єднань чи індивідуально. Значне місце в діяльності народного депутата відводиться роботі у виборчих округах.
Перед вступом на посаду народні депутати України складають перед Верховною Радою України присягу, текст якої закріплений у ст. 79 Конституції України. Відмова скласти присягу означає втрату депутатського мандата.
Народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність. Вони не несуть юридичної відповідальності за результатом голосування або висловлювання в парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп. Без згоди Верховної Ради України вони не можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані.
Повноваження народних депутатів України припиняються одночасно з припиненням повноважень Верховної Ради України, але можуть бути припинені і достроково: за особистою заявою; набрання законної сили обвинувального вироку; визнання судом недієздатним або безвісно відсутнім; припинення громадянства або виїзду на постійне місце проживання за межі України; смерті та в деяких інших випадках.
8.7. Рахункова палата
Рахункова палата є постійно діючим вищим органом фінансово-економічного контролю, який утворюється Верховною Радою України, підпорядкований і підзвітний їй. Свою діяльність Рахункова палата здійснює самостійно і незалежно від будь-яких інших органів держави.
До складу Рахункової палати входять Голова Рахункової палати та члени Рахункової палати: Перший заступник та заступник Голови, головні контролери, секретар Рахункової палати.
Свою діяльність Рахункова палата здійснює як вищий незалежний орган фінансово-економічного контролю Верховної Ради України і керується Конституцією та законами України, виконуючи свої функції і повноваження згідно зі статусом, визначеним Законом «Про Рахункову палату Верховної Ради України». Завданнями Рахункової палати є організація і здійснення контролю за своєчасним виконанням доходної та видаткової частини Державного бюджету України, здійснення контролю СКАЧАТЬ