«Tātad pasaule ir apgriezusies kājām gaisā,» meistars Turvons paraustīja plecus un uzmeta īsu skatienu saulei, kas bija gandrīz pazudusi aiz gadsimtiem veco ozolu vainagiem. – Pietiek runāt. Skrienam.
Mīkla ar nosaukumu «Viritas miesassargs» Mariusu tik ļoti nodarbināja, ka viņš aizmirsa pat domāt par traktātu. Un cik tas ir svarīgi, ja viņam tagad nebija laika, viņš to izlasīs rīt. Vai parīt. Galu galā, ja tas būtu kritisks, mentors to nekavējoties paskaidrotu.
Un tikai tad, kad līdz ar pēdējo saulrieta staru kopā ar meistaru Turvonu uzkāpu uz perfekti apaļās platformas, kas spīdēja nakts melnā ugunī, es atcerējos citu mentora teikto vārdu: «īpašs miesassargs». Un kā atslēga slēdzenē, manā atmiņā noklikšķināja: «Nakts spogulis». Rituāla aplis, kas neprasa papildu zīmes un pastiprinātājus, piemēram, uguni, asinis vai upurus. Tajā darbojas tikai forma, izmērs un materiāls – pasakaini dārgs un rets, īpaši piegriezts ellišķīgs stikls. To izmanto, lai meklētu un izsauktu dvēseles, kas var ilgi uzkavēties pasaulē, un ievietotu tās piemērotā ķermenī. Un, ja nepieciešams, izveidot šo ķermeni.
Augstākā nekromantija. Tik augstu, ka pat starp meistariem būtu labi, ja viens no simts to uzņemtos.
Kas tas ir, ko Vitors del Bornio pasūtīja savai meitai?!
«Tu būsi spēka diriģents,» mentors teica Mariusam. «Tajā pašā laikā jūs aplūkosit rituālu, ar kuru labāk neiesaistīties vēl simts gadus.»
«Jūs redzēsiet»! Cik daudz spēka diriģents redzēs, ja viņa uzdevums ir atbalstīt rituāla vadītāju ar savu maģiju un viņu nenovērsīs nekas cits? Galu galā visas interesantākās lietas šeit nenotiek. Meistars Turvons stāvēja apļa centrā un iegrima transā, un Mariuss spēja tikai stāvēt nāvē klusumā, stingri uz apļa un leknās zāles robežas, un raudzīties uz lieso figūru, kas tik tikko bija redzama sabiezētajā tumsā. nekustīgs un burtiski bez dvēseles. Meistara nekromanta dvēsele, spoguļa atspoguļotā un tā tumšajā spožumā aizklīdusi aiz Robežas, meklēdama, ko vēlējās. Mariuss vēlētos redzēt, kā notiek šī meklēšana! Jā, vismaz tikai tāpēc, lai redzētu, kas tur ir aiz robežas. Grāmatas, kuras es lasīju, bija pārāk pretrunīgas viena otrai, aprakstot Edge un ceļojumus uz turieni. Varētu domāt, ka viņu autori organizēja meļu konkursu nevis intereses pēc, bet, vismaz, par karalisko atlīdzību. Un Turvons uz visiem studenta jautājumiem atbildēja ar vienu atbildi: «Jūs redzēsiet paši, kā pienāks laiks, bet pagaidām jums ir par agru, es nemācu.»
Bet klusībā var justies lepns: lai arī mentors ir stiprs, rituāls nebūtu iespējams bez viņa, nezinātāja, palīdzības. Lai kā skatītos, vajadzīgs ceļvedis, kāds, kas kalpos par bākuguni un enkuru, no kura vītne vai resna virve izstiepsies – cik vien stipra var – no dzīvo pasaules krēslā. no malas.
– Glāb-ē-ē!!! – mežonīgs kliedziens, kas sajaukts ar čīkstēšanu, ko spēj izdvest tikai līdz nāvei pārbijusies meitene, klusumu sadalīja lauskas. No biezajiem lazdu biezokņiem metās ārā putots zirgs, lauzdams zarus; blāvajā mēness gaismā Mariuss skaidri redzēja izspiedušās, asiņainās acis un putu pārslas uz ādas, kas spīdēja ar nobriedušu kastaņu. Smadzenes atzīmēja, ka zirgs ir nobijies līdz nāvei, ne sliktāk par jātnieku, skatiens, atraujoties no mentora, pieķērās tievai figūrai apspīlētajā kleitā, ķermenis nodevīgi raustījās, lai palīdzētu nelaimē nonākušajai meitenei, apstāties. sacīkšu zirgs. Bet viņam vajadzēja stāvēt taisni un skatīties tikai uz meistaru!
Līča zirgs ietriecās pret neredzamu barjeru – uz rituāla laiku Spoguļa aplis atrodas nevis dzīvo pasaulē, bet gan Malā, kur nav vietas mirstīgajiem ar joprojām pukstošu sirdi. Tas izsprāga un, it kā tikšanās ar citpasaules šķērsli būtu pēdējais piliens, lēnām nokrita uz melnajiem akmeņiem. Mariuss pat nodrebēja no nekroemanāciju uzliesmojuma, kas bija daudz spēcīgāks nekā no medībās nogalinātajiem briežiem. Jaunava ar izmisīgu čīkstēšanu izlidoja no segliem, pa galvu, pāri krītošā līča galvai. Taisni zirga nāves izveidotajā aplī! Un būtu labi vienkārši pievienoties lokam, lai gan tas ne pie kā laba nenovestu, bet! Šis… kliedziens! Viņa kūleņoja tieši uz Spoguļa centru, nogāza meistaru Turvonu no kājām un uzkrita viņam virsū! Un viņa sastinga, jo tagad, pa vidu aktivizētajam rituālam, viņas dvēsele bija garantēta nokļūšanai tajā pašā vietā, kur klīda nekromanta meistara dvēsele.
Un ko, jābrīnās, šajā sarežģītajā situācijā varētu darīt cilvēks, kurš nav galīgi nezinošs, bet kategorisks atkritējs?!
Pirmkārt, nekrītiet panikā. Šo noteikumu, kas attiecas uz jebkurām pēkšņām problēmām, skolēnam jau no agras bērnības iedzina ne tikai meistars Turvons, bet arī viņa tēvs pirms viņa. Un Mariuss, pilnībā apzinoties, ka nezina, kas ir «pareizi», acumirklī nolēma darīt vienīgo, ko varēja, un tas, šķiet, liek domāt. Viņš turpināja liet spēku pavedienā, kas viņu savienoja ar saimnieku, neļaujot tam pārtrūkt un nekromanta dvēselei pazust bez atgriešanās ceļa uz pasauli. Tomēr savienojums pēc meitenes iespaidīgā kritiena pāri skolotājas ķermenim izturējās dīvaini. Tā raustījās un mētājās apkārt, kā dusmīga milzīga zivs, kas noķerta uz pārāk vājas makšķeres – grasījās salūzt, bet nesaplīsa, sapinās piederumu, aizķers to uz aizķeršanās un… un… joprojām salūzt. Arvien grūtāk kļuva noturēties, nelaist vaļā, kādā brīdī Mariuss pat iedomājās, ka otrā galā ir noticis ne mazāk kā kautiņš, it kā divas izsalkušas alkatīgas zivis cīnītos ar garšīgu tārpu. Ak, ja tikai viņš pats nebūtu tas tārps! Kā radības no tumšās pasaules, kurām nav nekā iekārojamāka par siltām cilvēku asinīm, var tikt cauri savienojumam? Cik slikti ir būt pametējam; viņš pat nezina, ko sagaidīt, no kā baidīties, kas var notikt un kas nenotiks noteikti! Un arī meistars ir labs, ja vien spētu sīki un smalki izskaidrot visas lauzto vai izjauktu rituālu briesmas un kā ar tām rīkoties! Un viņš tikai vienu reizi, pašā sākumā, teica:
– Ja pieļaujat kļūdu, pasaule var nesabrukt, taču jūs riskējat par to nezināt.
Bet vai nevar būt, ka neko nevar izdarīt un nav iespējas glābt situāciju? Šeit ir divi ķermeņi bez dvēselēm, kas guļ uz dzirkstošiem melniem akmeņiem, bet dvēselēm ir par agru šķērsot robežu, kas nozīmē, ka tām vajadzētu atgriezties? Tas nozīmē, ka viņš tos izjūt caur savienojumu, un visas šīs raustīšanās ir tāpēc, ka vienas dvēseles vietā caur Spoguli izgāja divas. Pa labi?
Mariuss pie sevis pamāja ar galvu: skaidrojums šķita konsekvents un, pats galvenais, nomierinošs. Vienkārši nepalaidiet garām savienojumu, un mentors atgriezīsies. Bet tad ir pienācis laiks pieprasīt, lai visi smalkumi tiktu pareizi izskaidroti! Citādi – «nezinātājs, nezinātājs»… Lai māca! Un tajā pašā laikā paskaidrojiet meitenei, ka ir nepiedienīgi iejaukties nekromantu rituālos. Un, ja neesat pārliecināts, ka varat tikt galā ar nemierīgu zirgu, tad labāk nejāt vienam. It īpaši Oleniy Log. Īpaši naktī. Kādi dēmoni viņu te vispār atveda?! Sēdētu mājās, izklaidētos ar izšuvumiem vai ko citu atbilstošu…
Sliktākais ir tas, ka Mariuss nezināja, cik ilgi rituāls būtu ilgs bez svešinieka un viņas zirga iejaukšanās. Dvēseles meklēšana ir veiksmes jautājums. Un tagad vispār. Vai man klusi pagaidīt, vai steidzami jāatceras, ko mans mentors man stāstīja par nelūgtiem viesiem СКАЧАТЬ