Ларя. (Лежить горілиць на шезлонгу, сплівши ноги, одягнута в піжаму попелястого шовку, з димлячою цигаркою; пускає струмочки або кільця диму вгору, любуючись, як вони розпливаються і зникають. Обличчя її кругле, пухке, біле, без рум’янців, на якому чітко зарисовані круглі ямки очей, ніби каштани, з чіткими гребінчиками вій. Брови темні, на гладкому і білому чолі, вони то аж занадто темні, аж злилися на переніссі і кажуть всякому: «До цих очей вступ заборонений!» Волосся темного крука, блискуче, дашком підрівняне у китицю, напущене майже до брів, а ззаду коротко стрижене. Рухи нестійкі, залежно до потреби, часом пластично-м’які, котячі, часом різкі – рвучкі. Така ж і мова, вона підступна, ласкаво-горлова, що манить ніби русалка, але й наказує і то навіть гостро наказує. На пальцях пухких, білих, з виплеканими, рожевими шпичастими нігтями, блищать персні, у вухах великі циганські кульчики. Взута в м’які рожеві пантофельки з китичками на під’ємі. Їй нудно… Вона вередує… Вона ще не зібрала вражінь з учорашнього вечора у директора копальні фон Кравзе. Вона намагається поділитися деякими особливостями балу з чоловіком. Їй може бути до тридцятки. Багато курить, глибоко затягаючись димом)… Ти, Борю, як дитина. Чим ти захоплюєшся? (
Конец ознакомительного фрагмента.
Текст предоставлен ООО «ЛитРес».
Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.
Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.
Примечания
1
Самчук У. Весела вдова / У. Самчук // Документ доби: публіцистика Уласа Самчука 1941–1943 років / упоряд. А. Жив’юк. – Рівне: ВАТ «Рівненська друкарня», 2008. – С. 320.
2
Самчук У. Дещо про театр / У. Самчук // Документ доби: публіцистика СКАЧАТЬ
47
Ці рядки взято з книги «Червоний граф» – автобіографії Олександра Стенбока-Фермора (1902–1972), виданої в Німеччині. Автор – прямий потомок російського полководця В. Фермора, спадкоємець великого маєтку в Прибалтиці, подарованого родині імператрицею Єлизаветою. У період громадянської війни в Росії опинився в рядах білогвардійського корпусу фон дер Гольца. Пізніше, позбавлений засобів до існування, він став шахтарем, потім – журналістом із лівими переконаннями, після Другої світової війни – відомим громадським діячем.