Clavus Domini. Сергій Батурин
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Clavus Domini - Сергій Батурин страница 7

СКАЧАТЬ якось невесело озираючись на попутників, весь час відкидаючи кінці куфії за плечі. Він крокував, човгаючи підошвами сандалій, і ця важка хода видавала в ньому натомлену одвічною, без початку й кінця, важкою працею людину. Нижній край його довгого плаща плескався довкола ніг.

      Конец ознакомительного фрагмента.

      Текст предоставлен ООО «ЛитРес».

      Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.

      Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.

      1

      Переклад українською І. Огієнка.

      2

      Куфія – чоловіча головна хустка, популярна в арабських країнах. Слугує для захисту голови й обличчя від сонця та піску.

      3

      Світловий день від сходу до заходу сонця за тих часів поділявся на дванадцять годин. Оскільки ж не існувало точних засобів вимірювання часу, в побуті користувалися таким поділом: третя година – середина ранку, шоста – полудень, дев’ята – середина вечора, дванадцята – захід. Ніч зазвичай ділилася на три варти, а за часів створення Нового Заповіту – на чотири.

      4

      Тевтобурзький ліс відомий завдяки битві між германцями й римлянами у 9 р. н. е., що закінчилася нищівною поразкою римлян.

      5

      Каліги – високе шкіряне взуття давньоримських легіонерів, схоже на постоли або мокасини, що захищали гомілки до середини, але зверху були відкриті.

      6

      Коен – титул юдейського священика, який мав право служити в Храмі.

      7

      Машиах – месія, помазанець. В юдаїзмі машиах – ідеальний цар, нащадок царя Давида, що буде посланий Богом врятувати народ Ізраїля й людство загалом. У християнській традиції використовується визначення «Спаситель».

      8

      Римський спис особливої конструкції, призначений для метання.

      9

      Первосвященик (івр. «ха-коен ха-гадол»).

      10

      Урім і туммім – відомі атрибути з Біблії, за допомогою яких первосвященик від імені народу чи царя запитував Бога.

      11

      Санхедрін (грец. Συνέδριον – синедріон, букв. «спільне засідання») – найвища юдейська релігійна, політична та судова інстанція.

      12

      Кидар – священна прикраса юдейського первосвященика у вигляді чалми з тонкого білого полотна, на передній стороні котрої за допомогою блакитного шнура прикріплювалася золота дощечка з написом: «Святиня Господня».

      13

СКАЧАТЬ