Название: Мовою добра. Історії догляду і прощення
Автор: Крісті Вотсон
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Жанр: Современная зарубежная литература
isbn: 978-617-12-6001-6, 978-617-12-6002-3, 978-617-12-5782-5, 978-1-78474-197-6
isbn:
Колишні вимоги до акушерок зараз здаються доволі образливими. Джон Мобрей писав 1724 року в книзі «Лікарка»: «Вона не повинна бути надто товстою або дебелою, і насамперед їй не бажано мати товсті, м’ясисті руки або ширококості зап’ястя».
Окрім ставлення до акушерів, відтоді кардинально змінилось і ставлення до матерів – як у США, так і в Сполученому Королівстві. Кількість породіль, старших за сорок років, збільшилась утричі з 1980-х, і зараз жінки в цьому віці народжують дітей частіше, ніж підлітки. Навіть якщо репродуктивна функція порушена, зачати дитину стає дедалі легше. Згідно зі звітом Товариства допоміжних репродуктивних технологій, зараз американки, щоб завагітніти, частіше вдаються до медичних процедур (ЕКЗ), ніж будь-коли раніше. Самі пологи теж зазнають змін. У 2014 році було оновлено рекомендації Національного інституту клінічної майстерності, завдяки чому жінки отримали більше можливостей вибрати, де вони хочуть народити дитину. Жінкам, для яких передбачено звичайні пологи з низьким ризиком ускладнень, безпечніше народжувати в спеціалізованому акушерському відділенні, ніж у лікарні. Поступово збільшується кількість пологів, які відбуваються вдома чи в спеціальних центрах, і цей процес триватиме й далі. Водночас зростає частка кесаревих розтинів, і тепер на них припадає приблизно чверть пологів у Сполученому Королівстві.
Правила щодо передпологового і післяпологового періодів у всьому світі дуже різні. Упродовж століть народження дитини пов’язувалось із постільним режимом, і хоча на Заході ця практика застаріла, у багатьох країнах її продовжують дотримуватись. У Китаї жінки нічого не роблять і не виходять з дому в останні тридцять днів перед очікуваною датою пологів. Натомість у США, єдиній індустріалізованій країні, у якій немає обов’язкової оплачуваної декретної відпустки і в якій сорок три мільйони працівників не отримують оплачувані лікарняні відпустки, чверть молодих матерів повертається на роботу менше ніж через два тижні після пологів. Що відбувається з надійним зв’язком між немовлям і матір’ю? Чи виникає в чверті американських немовлят розлад прив’язаності? У Європі лікарняні практики теж дуже різняться. У Франції жінки залишаються в лікарні щонайменше на три дні після народження дитини. У Сполученому Королівстві жінк� СКАЧАТЬ