Гніздо. Володимир Єшкілєв
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Гніздо - Володимир Єшкілєв страница 7

Название: Гніздо

Автор: Володимир Єшкілєв

Издательство: Фолио

Жанр: Боевая фантастика

Серия: Фаренго

isbn: 978-966-03-8084-4

isbn:

СКАЧАТЬ роль розвідників і штурмовиків, а сам василіск – авіаносця, координуючого центру та головного мисливця.

      – Ти молодець, дуже образно пояснюєш, – заохотила ксенобіолога Сайкс.

      Несподівано для себе Зак-Зак набрався сміливості і спитав у Преподобної сестри:

      – А це правда, що ви читаєте думки?

      – Ми кажемо: «Бачимо думки».

      – А от я зараз думаю про василіска. Ви бачите його так, як я його уявляю?

      – Я бачу бочкувату істоту на довгих ногах.

      – Ноги у нього не довгі.

      – Ти щойно відтворив у своїй уяві його ноги, і я тепер бачу, що вони дійсно не дуже довгі. А що це за відростки в нього на морді?

      – Щелепи-жували. Дуже видозмінені. Верхня пара жувал – так звані мандибули – в нього трансформувалися у довге штрикало, а нижня пара – хапальна. Бачите, такі серповидні вирости? Вони блищать, тому що змащені паралізуючою секрецією.

      – Так, бачу, доволі переконливі інструменти.

      – Дуже міцні і сильні. Можуть перекусити людську кінцівку, прокусити захисний комбінезон, зроблений з графітину або анізотропного кремнію. Серед біологів були жертви… Ви їх теж бачите, Ді? – звернувся Зак-Зак до колеги.

      – Я не так досконало володію баченням, як високородна Сайкс, – визнала Ді. – Але я знайома із зображеннями та динамічними моделями василісків. Це одна з найбільших істот Сельви. Якщо вірити довідниковим файлам, вага дорослої істоти досягає ста кілограмів.

      – Зустрічаються й стодвадцятикілограмові, – запевнив Зак-Зак. – А старі мисливці бачили велетенських василісків вагою до двох центнерів. Василіски ростуть все життя, а живуть вони десятки років.

      – Отже, ти вважаєш, що чулімби полювали на василісків, руйнуючи їхній симбіоз з летючими комахами? – Преподобна Сайкс повернула розмову у головне русло.

      – Так. Чулімби з відстані впливали на василісків та їхніх симбіонтів якимось ментальним полем або іншим способом і розсварювали їх. Комахи Macroclemys saxatilis замість того щоби виконувати ментальні накази василіска, атакували його самого, намагаючись виїсти йому очі. Дезорієнтований хижак ставав вразливим, і тоді чулімба нападала на нього. Сама ж чулімба розмірами значно поступалася василіскові.

      – Я зараз бачу образ істоти, подібної на земну стоніжку, – повідомила Сайкс, не відриваючи погляду від обличчя Зак-Зака. – Довга багатосегментна броньована істота. На панцирі шипи, рогові вирости й ще якісь наростні. Колір – чорно-червоний. Це вона?

      – Ви бачите чулімбу. Я зараз думаю про неї, – підтвердив ксенобіолог.

      – А що це в неї за роги?

      – Можливо, це транслятори ментального поля. Морфологія чулімби дуже спірна, адже ми маємо лише кілька її зображень і розрізнені викопні фрагменти. Якби два роки тому мене не залишили без фінансування…

      – Чулімба здається не дуже моторною.

      – Ви СКАЧАТЬ