Правила, які варто порушити. Жити за власним кодексом. Річард Темплар
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Правила, які варто порушити. Жити за власним кодексом - Річард Темплар страница 16

СКАЧАТЬ в нього під носом, постійно картаючи себе за безлад і невдачі.

      Можна навести безліч не таких яскравих прикладів того самого принципу. З іншого боку, я ніколи знаходив логічного пояснення необхідності регулярно заправляти автомобіль, доки одного холодного дощового ранку о 3-й годині в мене не закінчився бензин посеред дороги. Можливо, цей випадок здасться вам несерйозним, та він свідчить, що ми припускаємося помилок у різних сферах життя і таким чином учимося. Якщо ви поспостерігаєте за малюком, який намагається з’єднати до купи два елементи Lego, то помітите, що впоратися з цим завданням йому вдається лише після декількох невдалих спроб.

      Інші приклади? Мій другий шлюб є міцним частково завдяки тому, що я врахував помилки, які робив, живучи в першому шлюбі. У мене є приятель, який зовсім не вчився в школі та після її закінчення не отримав професійної підготовки. Саме неможливість влаштуватися на роботу, про яку він мріяв (а парубок знав, що здатний її виконувати), змусила його повернутися до коледжу та докласти вдвічі більше зусиль, аби отримати високі результати. Він ніколи не досяг би таких успіхів, навчаючись сумлінно в школі, а потім у коледжі – забракло б наполегливості та мотивації. Деяким людям це вдалося б, а для нього стимулом стали попередні помилки. Інколи єдиний спосіб навчитися чогось – припуститися помилок. І оскільки ми розуміємо, де схибили, помилки піднімають нас на вершини, яких в іншому разі ми ніколи б не досягли.

      Коли йдеться про помилки, важливо – не уникнути їх, а подбати про те, щоб вони були вам наукою. Старанно уникати помилок неправильно – навряд чи вам удасться досягти успіху без жодних ризиків. За словами Ейнштейна, «людина, яка ніколи не припускалася помилок, ніколи не намагалася зробити нічого нового». Що більше ви помилятиметеся – за умови, що зробите необхідні висновки, – то цікавішим буде ваше життя. А це має бути чудово.

Правило 24

      Помилки можуть бути корисними

      «З усіма підтримуйте дружні стосунки…»

      Ми поважні, достойні люди – і ви, і я. Ми дотримуємося Правил, чи не так? Тому ми неодмінно повинні ставитися до всіх добре – любити всіх, кого зустрічаємо. Узагалі-то так… і ні. Ставитися до всіх добре – безперечно, але ми не зобов’язані всіх любити.

      Якщо ми гратимемо за Правилами, нам, імовірно, більшість людей подобатиметься. Ми будемо щирими й приязними, намагатимемося їх зрозуміти та допомагати їм, будемо милими, добрими, тактовними, співпрацюватимемо з ними. Це розкриє в людях їхні найкращі риси, тож у майже кожній людині, з якою зустрічатимемося у своєму житті, ми побачимо якості, що найбільше викликають симпатію.

      Та завжди є винятки. Я знаю жінку, яка стверджує, що не любить лише трьох людей. Наскільки мені відомо, так воно і є. Вона гравець за Правилами, і я вважаю, число тих, кому не подобається вона, менше. Проте деяким людям властиві речі, що справляють на вас неприємне враження, чи, можливо, СКАЧАТЬ