Название: Правила, які варто порушити. Жити за власним кодексом
Автор: Річард Темплар
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Жанр: Самосовершенствование
isbn: 978-617-12-4304-0, 978-617-12-4384-2, 978-617-12-4382-8, 978-617-12-4383-5
isbn:
Я не пропоную вам позбутись усіх давніх шкільних друзів. Зовсім ні. Деякі з них чудові, стосунки з ними треба всіляко підтримувати. Та намагайтеся скористатися з будь-якої нагоди, аби знайти нових, незвичних для вас приятелів. Я кажу не про надто дивакуватих (проте можуть бути й такі), а про людей іншого походження – у сенсі покоління, освіти, соціального статусу тощо, тобто таких, які матимуть погляди та цінності, відмінні від ваших. Це добре, тому що змушує вас міркувати.
Ми всі певною мірою зашорені. Цього неможливо уникнути. Ніхто не може знати всього про світ, у якому ми живемо. Мати Тереза, напевне, мала примарне уявлення про життя на ранчо в малонаселених районах Австралії. Та що частіше ви занурюєтеся в умови життя, не схожі на ваші, то краще розумієте інших людей, а отже, зрозумілішим стає для вас і власне життя. Не кажучи вже про усвідомлення того, що люди за своєю суттю однакові всюди – справжніх друзів можна знайти в доволі неочікуваних місцях, якщо шукати.
Трапляються такі, з якими важче приятелювати, ніж з іншими, а з деякими взагалі не варто підтримувати дружні стосунки. Проте важливо не відмовлятися від тих, хто не такий, як ви, бо так ви можете прогледіти найкращих друзів. Може, вони походять зі світу, що докорінно відрізняється від вашого, а можливо, вони мають інший світогляд або інші захоплення. Якщо вам справді немає чим поділитись одне з одним, ви можете лише обмінюватися вітаннями й усмішками. Та наперед переконайтеся, чи немає між вами більше спільного, ніж здається на перший погляд. Часто нашими найкращими друзями виявляються геть не схожі на нас люди.
Ваші друзі не обов’язково мають бути схожими на вас
«Найкраще в житті дається безкоштовно»
Гаразд, не буду сперечатися: дещо добре в житті дається вам безкоштовно. Та від вас не залежить, що саме це буде та коли ви його отримаєте. Інколи ви навіть не відчуваєте, коли це стається. Та речі, які справді цінні, потребують зусиль.
Найбільші цінності – це друзі та родина. Вам не отримати людей задарма. Наважуся сказати слова, які можуть здатися водночас нудотними та гнітючими[8]: любові без болю не буває. У цьому й суть. Саме біль і робить любов такою приємною, коли все складається добре. Легких стосунків немає. Кажуть, над стосунками треба працювати, та це здається пустими словами, доки не переконаєшся на власному досвіді. Проте люди мають рацію: ви мусите йти на компроміси та жертви, щоб зберегти свої взаємини міцними. Якщо стосунки справжні, ваш партнер робитиме точнісінько так само. А щодо жертв, то вони взагалі супроводжуються болем – інакше вони не були б жертвами (невже? Оце так новина!). Та вони варті того болю, а коли ні – чи ви б турбувалися?
Так само і з дітьми (якщо ви не маєте дітей і навіть не плануєте їх мати, подивіться на це з погляду своїх батьків – серйозно, прочитайте це в будь-якому разі). Щоразу, як із ними СКАЧАТЬ
8
Бачите, я можу робити водночас декілька речей, дарма що я чоловік. (Автор натякає на дослідження вчених, згідно з якими, чоловіки, на відміну від жінок, не здатні зосереджуватися на декількох справах одночасно. –