2010: Друга одіссея. Артур Кларк
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу 2010: Друга одіссея - Артур Кларк страница 8

Название: 2010: Друга одіссея

Автор: Артур Кларк

Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»

Жанр: Научная фантастика

Серия: Космічна одіссея

isbn: 978-617-12-4166-4,978-617-12-4167-1,978-617-12-3361-4

isbn:

СКАЧАТЬ Чандра запалив свої ядучі сигари, імпортовані з Мадраса;[6] паління було міцною і, вірте чи ні, єдиною його шкідливою звичкою. Консоль ніколи не вимикалася, доктор Чандра перевірив, чи немає на дисплеї важливих повідомлень і, не знайшовши таких, промовив у мікрофон.

      – Доброго ранку, Селе. Тож у тебе немає для мене нічого нового?

      – Ні, докторе Чандро. У вас є щось для мене?

      Цей голос міг належати будь-якій індійській дівчині, що здобувала освіту і в США, і у власній країні. Спершу Сел не мала акценту, але з роками вона перейняла багато інтонацій Чандри.

      Науковець набрав на клавіатурі код і перейшов у розділ пам’яті Сел із найвищим рівнем безпеки. Ніхто не знав, що він говорить із комп’ютером цієї моделі так, як ніколи не зміг би говорити з людською істотою. Для нього не мало значення, що Сел насправді не розуміла частину того, що він казав, її відповіді були настільки переконливі, що навіть сам її творець часом впадав в оману. Як він того й бажав: це таємне спілкування із комп’ютером допомагало йому відновити психологічну рівновагу – можливо, навіть повертало до «нормальності».

      – Сел, ти часто казала мені, що ми не можемо розв’язати проблему аномальної поведінки Еала, не маючи більше інформації. Проте як нам одержати необхідну інформацію?

      – Це ж зрозуміло. Хтось має повернутися на «Діскавері».

      – Точно. Зараз, здається, це може статися швидше, ніж ми очікували.

      – Рада це чути.

      – Я знав, що ти зрадієш – відповів Чандра, і він справді вірив у це. Він повністю розірвав зв’язки з усе рідшими лавами філософів, які твердили, немов комп’ютери не можуть відчувати емоції, а лише імітують їх.

      («Якщо ви зможете довести мені, що ви не вдаєте своє занудство, – зневажливо відповів він одному з таких критиків, – я навіть сприйму вашу теорію серйозно». Після цього його опонент перейшов на переконливішу імітацію гніву).

      – Зараз я хочу дослідити іншу можливість, – вів далі Чандра. – Діагноз – то лише перший крок. Діагноз нічого не дасть, якщо не лікувати хворобу.

      – Ви вірите, що Еала можна повернути до нормального функціонування?

      – Сподіваюся. Проте я не знаю напевно. Там можуть бути невиправні поломки й велика втрата пам’яті.

      Замислившись, він зробив паузу, кілька разів затягнувся, потім випустив майстерне кільце диму в ширококутний об’єктив Сел. Людська істота навряд чи сприйняла б таку поведінку як дружній жест, і це теж було однією з багатьох переваг спілкування із комп’ютером.

      – Мені потрібна твоя допомога, Сел.

      – Звісно, докторе Чандро.

      – Це, напевно, буде ризиковано.

      – Що ви маєте на увазі?

      – Я пропоную від’єднати деякі твої системи, зокрема ті, що відповідають за функції найвищого рівня. Чи це тебе потурбує?

      – Я не можу відповісти на СКАЧАТЬ



<p>6</p>

Нині Ченнаї, місто в Індії.