Название: Як керують найкращі
Автор: Брайан Трейсі
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Жанр: Управление, подбор персонала
isbn: 978-617-12-3027-9,978-617-12-2463-6
isbn:
Але ці слушні випадки відрізнятимуться від звичних, тож, щоб ними скористатися, ви муситимете змінюватися набагато швидше ніж раніше, якщо хочете вижити і досягти більших успіхів у справах, аніж ваші конкуренти.
Так сталося, що ці прогнози були зроблені 1952 року. Пізніше до них додали четвертий: ті особи та організації, що не зможуть швидко адаптуватися до неминучих та невідворотних змін сьогодення, за рік-два перейдуть до інших сфер діяльності або збанкрутують.
Чарльз Дарвін сказав: «Виживають не обов’язково найсильніші види, а ті з них, що найкраще пристосовуються до мінливих обставин».
Письменник Деймон Раньйон якось написав: «Змагання не завжди завершуються перемогою найшвидших чи найсильніших, але ставити треба саме на них».
Ви, можливо, чули стару приказку, що китайський ієрогліф, який позначає слово криза, використовується і для слова нагода. Це відбувається тому, що майже за кожної кризи виникають якісь можливості, треба тільки їх розгледіти.
Блискуче робити головне
Коли Вінс Ломбарді став тренером «Грін Бей Пекерз» [1], його запитали, чи збирається він міняти гравців, переінакшувати гру, трансформувати тактику тренувань або інші ключові аспекти. Він відповів: «Я не збираюся нічого змінювати; ми просто будемо блискуче робити головне».
«Грін Бей Пекерз» погано грали вже не один рік поспіль. На своїй першій зустрічі з командою він, як відомо, підняв футбольний м’яч і сказав: «Джентльмени, це м’яч».
Відтоді Ломбарді зосередився на основному – на тренуваннях, що мали зробити його команду ефективнішою і швидшою під час гри. За його керівництва «Грін Бей Пекерз» виграла два суперкубки, а він увійшов до історії футболу як талановитий тренер.
Відповідно до прийому Ломбарді, щоб стати лідером і досягти успіху в кризовий період та під час стрімких змін, необхідно вміти «блискуче робити головне».
Ця книжка спирається на досвід роботи понад 1000 компаній у 52 країнах. На її сторінках я розповім декілька історій про найкращі ідеї та найвдаліші стратегії діяльності талановитих топ-менеджерів та власників компаній, які досягли видатних результатів у складних ринкових умовах усупереч рішучій конкуренції.
Коли ви застосуєте ці ідеї на практиці, то отримаєте результати, пропорційні власним зусиллям. Часом єдиний поворот, на який вас надихне певний висновок чи ідея з цієї книжки, здатен швидко і різко змінити ваш бізнес та життя.
Сім обов’язків лідера
Існує сім основних правил, які ніколи не змінюються – сім основних обов’язків лідера будь-якої організації. Ваші вміння у кожній із цих семи площин за шкалою від 1 до 10 визначають вашу цінність і внесок у діяльність організації. Ось вони:
Головна причина невдач компаній та їхніх керівників – це нездатність досягти успіхів у сфері продажів, відсутність зростання та рентабельності, за які лідер несе відповідальність.
Постановка і досягнення бізнес-цілей має пронизувати кожен елемент стратегічного і ринкового планування, в тому числі продукцію, послуги, людей, продуктивність, рекламу, фінанси, реагування на виклики з боку конкурентів. Ми торкнемося цих важливих чинників на сторінках книжки.
Як сказав Пітер Друкер, мета бізнесу полягає в тому, щоб «створювати й утримувати споживача». Компанії здатні створити і втримати клієнта тільки завдяки безперервному впровадженню інновацій щодо продукції, послуг, процесів виробництва та способів просування на ринку. Брюс Гендерсон із Бостонської консалтингової групи [2] писав: «Усе стратегічне планування – це планування роботи на ринку».
Це настільки важливо, що цілий розділ я присвячу саме майстерності розв’язувати проблеми та приймати рішення. Опанувавши ці навички, ви обов’язково станете ефективним лідером. Пам’ятайте, що мета, якої не досягли, – це просто нерозв’язана проблема. Невиконаний план продажів – це теж невирішена проблема. Єдиними перешкодами, що відділяють вас від процвітання, до якого ви прагнете в бізнесі, є проблеми, труднощі, перешкоди і бар’єри. Ваша здатність переключатися з однієї проблеми на іншу, гинути під їхнім тиском або розв’язувати їх по черзі, – є основоположною для вашого успіху.
Одним із найважливіших ваших завдань є спрямування обмежених ресурсів, СКАЧАТЬ
1
«Грін Бей Пекерз» (Green Bay Packers) – команда з американського футболу з міста Грін-Бей, Вісконсин. Заснована 1919 року. (Тут і далі прим. ред., якщо не зазначено інше.)
2
Бостонська консалтингова група (Boston Consulting Group) – провідна міжнародна компанія, яка спеціалізується на вдосконаленні форм управління та ведення бізнесу. Брюс Гендерсон (1915–1992) – засновник групи.