Название: Стратегії геніїв. П’ять найважливіших уроків від Білла Ґейтса, Енді Ґроува та Стіва Джобса
Автор: Майкл Кусумано
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Жанр: Управление, подбор персонала
isbn: 978-617-12-3042-2,978-617-12-2445-2
isbn:
Так само, коли Ґейтс помітив, що на компанію насувається «припливна хвиля інтернету», а разом з нею – ризик появи застосунків, які будуть доступні через веб-браузер та скасують потребу у Windows, він спрямував величезні ресурси на розробку власного браузера. Internet Explorer 1.0 та 2.0, які з’явилися 1995 року, за більшістю відгуків поступалися браузеру Navigato від компанії Netscape. Проте третя версія Internet Explorer від Microsoft – IE 3.0 – була чудовим браузером, а його вдосконалена версія IE 4.0, представлена 1997 року, поховала Netscape.[99] Згадуючи минуле, Джон Ширлі, перший президент Microsoft та головний операційний директор, стверджував, що довгострокова стратегія Ґейтса була дійсною перевагою для Microsoft: «Справа не в грошах, адже вони є в інших». Натомість, саме «бажання Білла йти обраним курсом до кінця, незважаючи на відсутність швидкої віддачі» вирізняло Microsoft з натовпу.[100]
Стів Джобс також був прихильником ідеї доводити задумане до завершення. Наприклад, 2008 року Apple випустила набір інтернет-сервісів MobileMe – це була запізніла спроба створити хмарну технологію. На той час ідея Джобса про ПК як цифровий хаб трансформувалася, і тепер центром стратегії стала «хмара», а ПК став лише пристроєм. MobileMe мав реалізувати цю концепцію, дозволивши користувачам зберігати свій контент – малюнки, відео, адресну книгу або календар – на серверах компанії і мати доступ до нього з будь-якого пристрою. Однак MobileMe коштував дорого і працював не дуже добре. Волтер Моссберґ, ветеран журналістики в галузі технологій, дійшов висновку: «Якщо Apple покращить робочі характеристики MobileMe, це буде приголомшливий сервіс. Але поки що його перспективи не надто обнадійливі».[101] Джобс був розлючений через невдачу з MobileMe та замінив більшу частину команди, яка працювала над розробкою сервісу, зокрема й керівника проекту. Але він не відмовився від свого плану щодо «хмари» як цифрового центру та працював ще три роки, щоб реалізувати його у вигляді iCloud 2011 року.
Буває складно дотриматися курсу, коли наближається переломний момент і ви вже вступили на новий шлях. У такі моменти для компанії і ставки надто високі, і будь-яка дія є ризикованою. Але саме через високі ставки ви не можете чекати, доки все визначиться або доки ваші інженери-проектувальники створять ідеальний продукт. Щойно туман розсіється та майбутнє набуде чітких обрисів, будь-які дії можуть виявитися запізнілими. Якщо ви хочете очолити зміни та переконані, що йдете правильним шляхом, вам доведеться діяти негайно: не відступати від своєї мети та продовжувати вдосконалювати нові продукти та сервіси ще з більшим завзяттям, щоб бажане перетворити на реальність.
Уроки від майстрів
Щодня СКАЧАТЬ
99
Про війну браузерів див.: Cusumano M.
100
Інтерв’ю з Джоном Ширлі, 29 січня, 1995. Бесіду вели автори.
101
Mossberg W. “Apple’s Mobile Me Is Far Too Flawed to Be Reliable” //