Название: Дівчина у павутинні
Автор: Давід Лаґеркранц
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Жанр: Современные детективы
isbn: 978-617-12-1939-7, 9786171219380
isbn:
– І про це ти нічого не знаєш.
– Так, ми втратили контакт. Власне, то Балдер урвав контакти з усіма. Та я не сумніваюся, що сталося щось серйозне. Він завжди сповідував відкритість. Його кидало в захват від самої думки про Wisdom of Crowds[6] і таке інше. Він казав про важливість використання знань багатьма людьми, як у «Лінуксі». Одначе в «Соліфоні» він точно тримав у таємниці кожну кому, навіть від найближчих людей, а тоді – трах-бах – звільнився, поїхав додому й сидить тепер у своїй оселі в Салтшебадені, навіть у садок не виходить. Йому навіть начхати на свій вигляд.
– Отже, все, що ти маєш, Лінусе, – це історія про професора, якого, здається, притисли так, що він навіть занедбав свою зовнішність. Хоч цікаво, як про це можуть знати його сусіди, коли він не виходить з дому?
– Так, але я гадаю…
– Лінусе, з цього може вийти прецікавий матеріал. Справді. От тільки, на жаль, він мені не підходить. Я ж не репортер у сфері інформаційних технологій, а людина кам’яного віку, як тут днями хтось мудро зауважив. Я б тобі порадив зв’язатися з Раулем Сіґвардссоном з газети «Свенска морґонпостен». Він знає про цю галузь усе.
– Ні, ні, Сіґвардссон – легковаговик. Це не його рівень.
– Гадаю, ти його недооцінюєш.
– Та ну, не відмовляйся! Це може стати твоїм гучним поверненням, Блумквісте.
Блумквіст утомлено махнув рукою Амірові, що витирав столика неподалік від них.
– Можна я дам тобі пораду? – сказав Блумквіст.
– Що?.. А, ну, так… звісно.
– Коли знову продаватимеш історію, не намагайся пояснити репортерові, що вона для нього може означати. Знаєш, скільки разів мені доводилося чути цю пісню? «Це стане найбільшою справою у твоїй кар’єрі. Куди там тому Вотерґейтові!» Тобі не треба так прозаїчно подавати інформацію, Лінусе.
– Я тільки хотів…
– Так, чого саме ти хотів?
– …щоб ти з ним поговорив. Думаю, ти б йому сподобався. Ви обидва безкомпромісні.
Лінус на мить ніби втратив упевненість у собі, і Мікаел засумнівався, чи не був він надто жорстким. Зазвичай зі своїми інформаторами він розмовляв дружелюбно й заохотливо, хоч які банелюки вони плели. І не тільки тому, що навіть у божевільній на перший погляд інформації можна знайти хорошу історію, а й через те, що знав: часто він для них – остання інстанція. Багато хто звертався до нього, коли всі інші переставали СКАЧАТЬ
6
Колективний розум (