Название: Чи може бджола вжалити бджолу? Серйозні питання від маленьких людей, на які відповідають великі люди
Автор: Отсутствует
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Жанр: Книги для детей: прочее
isbn: 978-617-12-1309-8,978-617-12-1306-7,978-617-12-0858-2
isbn:
– МАААМО!
Але вона в кухні, миє посуд і підспівує радіо. Тож ти робиш глибокий вдих, заповнюєш легені повітрям і кричиш що є сили:
– МААААААМООООО!
І спостерігаєш, як вона біжить, трохи налякана, тому що думає, що ти впав зі сходів і зламав ноги. Чого, звісно, не трапилося. Але ти привернув мамину увагу. Ти говорив з нею.
Усі тварини спілкуються між собою. Примати, типу мавп і горил, використовують методи комунікації, схожі на наші. Крім різноманітних звуків вони застосовують міміку й жести. А жуки-сонечка тримають хижаків на відстані за допомогою кольору. Їхні червоно-чорні крила діють як застережливий знак, що ніби промовляє: «Тримайся подалі, я небезпечний».
Дельфіни цокають і пищать, а також плескають на поверхні моря хвостами або вистрибують із води і вдаряються животом об воду, пірнаючи. Коли дельфін б’ється животом по воді, це те саме, що ти говориш друзям у соціальних мережах, як ти щойно почув нову пісню улюбленої музичної групи і вона чудова. Хоча, звісно, дельфінів більше цікавить риба, ніж музична група. А леви? Вони хрюкають, стогнуть, гарчать, шиплять, нявчать, фиркають, пихкають, і, звичайно ж, вони РИЧАТЬ!
У дикій природі більшість левів живуть в Африці, як правило, на великих відкритих трав’янистих територіях, відомих як савани. Леви живуть у групах, які називаються «прайди» і зазвичай складаються з одного або двох самців і чотирьох або п’яти самок. Кожен прайд має територію, яку самці захищатимуть, щоб переконатися, що інші леви не зайдуть і не вкрадуть або антилопу (яких леви люблять їсти), або самок. Часто ці території дуже великі, і ричання – один зі способів захистити їх і дати іншим левам знати, що вони заходять на чужу територію.
Якщо самець віч-на-віч із суперником, він ричатиме, щоб налякати його. Ричання також є одним зі способів підтримати контакт з іншою частиною прайду. Це як смс-повідомлення, але гучніше. Лев, який просто хизується, може ричати за п’ять миль від вашого будинку, і ти все одно почуєш його.
Але лев не допоможе тобі знайти спортивні штани. Допоможе тільки мама.
Чому ми користуємося грошима?
Уяви собі світ, у якому немає грошей. Тобі було б дуже складно. Припустімо, ти хотів би купити піцу. Ти пішов би в піцерію і замовив собі одну. Але пам’ятай, що грошей немає. Тож як ти переконаєш продавця дати тобі піцу? Продавець піци, як і ти, потребує чогось. Тож, можливо, він буде готовий обміняти смачний пиріг на щось, що є у тебе або щось, що ти можеш зробити. Але якщо у тебе немає нічого, чого продавцю хотілося б, ти не зможеш отримати піцу. Це розчаровує, чи не так?
Тепер подумай про це з точки зору продавця піци. Продавцю піци потрібні борошно, помідори і сир, щоб зробити піцу. Але як продавець піци переконає фермера дати необхідні йому борошно, помідори і сир, якщо у світі немає грошей? Він може, звичайно, запропонувати обміняти на все це свою піцу. Але, ймовірно, хоч би якими смачними були піци, фермеру не СКАЧАТЬ