Чи може бджола вжалити бджолу? Серйозні питання від маленьких людей, на які відповідають великі люди. Отсутствует
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Чи може бджола вжалити бджолу? Серйозні питання від маленьких людей, на які відповідають великі люди - Отсутствует страница 10

СКАЧАТЬ для сповільнення руху треба потягнути за важелі, які або виштовхують гумові блоки на колесах, або захоплюють металевий диск, прикріплений до колеса. Майже те саме відбувається з автомобілями.

      Наступного разу, коли будете їхати в машині, зверніть увагу на всі вимикачі, важелі, ручки, кнопки, якими користується водій. Не всі з них змушують машину рухатися, повертати і зупинятися. Є безліч інших кнопок, завдяки яким автомобіль працює: обігрівачі, кондиціонери, ліхтарі, замки, музичні системи, віконні двірники тощо.

      Коли думаєш про це, автомобілі здаються настільки складними, що дивуєшся, як вони взагалі працюють.

      Чому я не можу себе полоскотати?

Девід Іглмен, нейробіолог

      Це спантеличує, чи не так? Не важливо, де ви намагаєтеся полоскотати себе, навіть на підошвах ніг або під пахвами, ви просто не можете цього зробити.

      Щоб зрозуміти чому, ви маєте дізнатися трохи більше про те, як працює наш мозок. Одне з його головних завдань – здогадатися, що трапиться наступної миті. Поки ви зайняті своїм життям, ходінням по сходах або сніданком, частини вашого мозку завжди намагаються передбачити майбутнє.

      Пам’ятайте, коли ви вчилися їздити на велосипеді? По-перше, потрібно добре сконцентруватися, щоб тримати кермо прямо і тиснути на педалі. З часом їздити на велосипеді стає легше і легше. Тепер ви не звертаєте увагу на рухи, які робите, щоб велосипед рухався. З досвіду ваш мозок точно знає, чого очікувати, тому ви автоматично керуєте велосипедом. Ваш мозок передбачує всі рухи, які потрібно зробити. Треба уважно стежити за їздою, лише якщо щось змінюється, якщо дме сильний вітер або спустило колесо. Коли щось схоже несподівано трапляється, мозок змушений змінити свої прогнози щодо того, що буде далі. Якщо він впорається з цим добре, ви, наприклад, пристосуєтеся до сильного вітру, нахиляючись, щоб не впасти.

      Чому мозку так важливо передбачати, що трапиться далі? Тому що це допомагає нам робити менше помилок і навіть може врятувати життя.

      Наприклад, головний пожежник, побачивши вогонь, відразу вирішує, як краще розставити своїх людей. Досвід допомагає йому передбачати, що трапиться, і вибирати найкращий план боротьби з вогнем. Мозок може миттєво передбачити, як спрацюють різні плани, і пожежник може виключити будь-які погані або небезпечні дії, не ризикуючи людьми в реальному житті.

      Як же це стосується лоскотання?

      Через те що наш мозок завжди прогнозує наші дії й те, як у результаті почуватиметься наше тіло, ви не можете полоскотати себе. Інші люди можуть полоскотати вас, тому що можуть вас здивувати. Ви ж не можете передбачити, де саме вони вас лоскотатимуть.

      І це знання призводить до цікавої істини: якщо ви побудуєте машину, яка зможе переміщати перо, але тільки після секундної затримки, то зможете полоскотати себе. Тепер результати власних дій здивують вас.

      Як письменники створюють своïх героïв?

Дейм Джаклін Вілсон, автор

      Цікаво, СКАЧАТЬ