Название: Чи може бджола вжалити бджолу? Серйозні питання від маленьких людей, на які відповідають великі люди
Автор: Отсутствует
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Жанр: Книги для детей: прочее
isbn: 978-617-12-1309-8,978-617-12-1306-7,978-617-12-0858-2
isbn:
Чому ми ходимо в туалет?
Ну я йду, коли хочу піти, і іноді це бажання абсолютно відчайдушне.
Тобі треба пі-пі і ка-ка з різних причин. Тобі треба пі-пі, коли сечовий міхур наповнюється. Твій сечовий міхур схожий на гнучкий мішок шкіри всередині нижньої частини живота. Пі-пі – сеча – збирається в сечовому міхурі і заповнює його, як повітряну кулю заповнює повітря, якщо в неї дути.
Коли сечовий міхур майже повний, він посилає в мозок попереджувальний сигнал, що змушує тебе хотіти пі-пі. Міхур ніби замкнений за допомогою еластичного кільця, яке називається сфінктер. Сфінктер схожий на тугу гумку навколо шийки повітряної кульки. Коли ти йдеш до туалету, можна розслабитися і дати кільцю відкритися, щоб сеча могла виливатися.
Для того щоб збудувати і відремонтувати м’язи тіла, ти повинен щодня їсти білок. Він міститься в яйцях, молоці, рибі, м’ясі, сирі, бобах. Організм розщеплює білок у цих продуктах і будує свій власний білок, майже як конструктор «Лего». Усі ці білки містять елемент під назвою азот, якого потребують м’язи.
Проблема в тому, що треба з’їсти забагато, щоб переконатися, що азоту достатньо, а надлишок азоту трохи отруйний, тому необхідно його позбутися. Тіло робить це, відправляючи його в печінку, де він перетворюється на речовину, яка називається сечовина. Ти п’єш воду, і сечовина змивається до твоїх нирок із потоку крові. Нирки фільтрують усі хімічні речовини, переробляють їх і залишають сечовину, розчинену у воді, тобто сечу.
Птахи не можуть пити багато води, адже вони будуть заважкими, щоб літати. Тому вони позбуваються азоту, виробляючи сечову кислоту замість сечовини. Сечова кислота – це тверда речовина білого кольору, і птахи не мочаться, а лише роблять ка-ка – їхні екскременти частково білого кольору.
Тобі треба какати з двох основних причин. По-перше, потрібно позбавлятися неперетравленої клітковини, яка складається з жорстких рослинних частинок. Треба споживати багато клітковини, і на упаковках є мітки, на яких написано, скільки клітковини містять продукти. Більша частина їжі перетравлюється в тонкій кишці – м’якій трубці завширшки з твій великий палець і завдовжки п’ять-шість метрів. Кишечник стискається, і їжа проштовхується по тонкій кишці. Це відбувається значно легше, якщо у м’якій харчовій масі є жорсткі частинки клітковини. Таким чином, хоча ти й не можеш перетравити клітковину, вона допомагає тобі перетравити іншу їжу.
Окрім того, разом із калом із тебе виходять залишки старих кров’яних клітин. Кров’яні клітини переносять кисень із легень по всьому тілу, і це допомагає мозку і м’язам працювати. Кисень переноситься за допомогою хімічної речовини, яка називається «гемоглобін». Коли термін придатності гемоглобіну закінчується, кров переносить його в печінку, яка збирає частинки, які можна переробити, і ці залишки є частиною твого ка-ка. СКАЧАТЬ