Название: Як вижити в екстремальних умовах
Автор: Крис Макнаб
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Жанр: Самосовершенствование
isbn: 978-966-14-9245-4,978-966-14-9244-7,978-966-14-9088-7
isbn:
Лови тварин
Пастки особливо добре підійдуть для ловів таких ссавців, як кролики, білки, лиси та олені. Тип пастки й особливо її розмір мають відповідати тварині, яку ви хочете зловити.
Американських армійських рейнджерів навчають долати природний острах перед зміями та перетворювати цих тварин на смачну й здорову їжу.
· Зловіть тварину, притиснувши її до землі роздвоєною гілкою безпосередньо за головою. Убийте палицею.
· Міцно візьміть мертву змію одразу за головою.
· Відріжте голову ножем.
· Розпоріть черево та видаліть нутрощі.
· Зніміть шкіру (її можна використати для імпровізованих ременів).
Сильці
Силець – це дротяна або мотузяна петля, розташована таким чином, що тварина змушена засунути в неї голову. Потім петля затягується, утримуючи тварину або вбиваючи її (хоч і не завжди миттєво). Поставивши сильці, необхідно регулярно їх перевіряти, щоб подивитися, чи не попалася здобич та чи в робочому вони стані (а також попередити крадіжку здобичі іншими хижаками). Деякі покупні сильці обладнані автоблокуванням. Саморобні сильці настільки ж ефективні, але матеріал, з якого ви робите силець, має бути достатньо міцним, щоб утримати здобич.
Ставлячи силець, робіть петлю вільною, щоб вона могла затягнутися на тварині, і розташовуйте її на певній висоті над землею. Не йдіть по слідах тварини, коли збираєтесь розставити сильці, – ваш запах відстрашить здобич від сильця.
Пам’ятайте: легше за все ставити дротяні сильці, оскільки вони жорсткі.
Сильці слід розташовувати наступним чином.
На находжених звіриних стежинах і в місцях, де тварини харчуються рослинністю або рештками інших тварин.
· Поблизу нір або частково з’їдених запасів харчів.
· Розташовуйте листя так, щоб воно змушувало тварину потрапити в сильце.
Пастки
Принцип дії пастки простий. Як тільки тварина бере приманку, на неї падає вага й убиває. Існує багато типів спускових механізмів, однак усі вони спрацьовують або при висмикуванні чеки, або коли тварина бере приманку. У першому випадку тварина зачіпає мотузку або палицю, що приводить у дію пастку. У другому випадку тварина торкається приманки. Приклади пасток наведені на ілюстрації в цьому розділі. Влаштовуючи пастку, ніколи не розташовуйтесь під вагою, інакше ви можете стати першою жертвою своєї пастки.
Пастки-самостріли
Такі пастки можуть бути дуже ефективними. Вони складаються зі сторожка, що пружинить та утримується на місці розтяжкою. До нього прикріплений дротик, який проштрикує тварину, коли вона зачіпляє розтяжку.
СКАЧАТЬ