Название: Як вижити в екстремальних умовах
Автор: Крис Макнаб
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Жанр: Самосовершенствование
isbn: 978-966-14-9245-4,978-966-14-9244-7,978-966-14-9088-7
isbn:
Пам’ятайте, вода для пиття має бути чистою. Фільтрування не знезаражує воду, воно лиш звільняє її від твердих часток. Зробіть матер’яний мішок (наприклад, із бавовняної футболки) і наповніть його прошарками піску й камінців, що чергуються, а потім фільтруйте крізь нього воду. Інший метод: напніть кілька шарів тканини на триногу й наповніть кожен прошарок травою, піском та вугіллям (див. ілюстрацію). Будь-яку воду, що здобута з природних джерел, необхідно знезаразити, щоб убити мікробів (див. вставку на с. 50).
При спорудженні сонячного дистилятора дуже важливо не залишати щілин по краях пластикової плівки, крізь яку можуть виходити водяні випари.
Зверніть увагу, що листя не має торкатися стінок пакета: листя може поглинати конденсат, що накопичується на стінках.
Опріснювач солоної води складається з триноги, багаття й казанку, вкритого цупкою тканиною. Пара просякає тканину, і мокру ганчірку відтискають в окремий посуд. Сіль залишається у воді, що кипить.
Американських «зелених беретів» в учбовому центрі спеціальних операцій імені Джона Ф. Кеннеді навчають трьом простим способам знезараження води.
· Користуйтесь пігулками для знезараження води (одна пігулка для прозорої води, дві – для каламутної).
· Додайте п’ять крапель 2 %-го розчину йоду в контейнер з прозорою водою або 10 крапель в контейнер з каламутною водою (дайте постояти 30 хвилин перед питтям).
· Кип’ятіть воду протягом 10 хвилин.
Різні прошарки цього фільтру будуть очищувати воду від твердих домішок. Вода стане достатньо чистою, щоб її можна було прокип’ятити для обеззараження.
3. Їжа
Щоб вижити, треба їсти, це має забезпечити організм енергією й поживними речовинами.
Середня потреба в енергії складає до 3000 калорій для чоловіків та до 2000 для жінок. Однак в екстремальній ситуації, коли всі сили на межі, ви потребуватимете більше: 3000–5000 калорій на добу за теплої погоди й 4000–6000 калорій за холодної.
Доступність їжі залежить від багатьох факторів: характеру місцевості, тамтешньої флори й фауни, пори року, а також від ваших здібностей мисливця й збирача.
Слід дотримуватися збалансованого раціону, щоб ваше тіло й розум працювали належним чином. СКАЧАТЬ