Название: Як вижити в екстремальних умовах
Автор: Крис Макнаб
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Жанр: Самосовершенствование
isbn: 978-966-14-9245-4,978-966-14-9244-7,978-966-14-9088-7
isbn:
Головач (порхавка) гігантський
Вибирати гриби для споживання слід украй обережно. При збиранні грибів користуйтесь порадами співробітників SAS.
· Уникайте будь-яких грибів з білими пластинками на нижньому боці шляпки, з піхвою в основі ніжки та з кільцями (манжетками) на ніжці.
· Уникайте будь-яких трухлявих та червивих грибів.
· Уникайте будь-яких невідомих вам грибів.
Отруйні гриби
Наступні гриби отруйні, і їх НЕ МОЖНА вживати в їжу: шампіньйон рудий, поганка бліда; мухомор смердючий; мухомор червоний; мухомор пантерний; ентолома отруйна.
Ні в якому разі не збирайте гриби, показані на ілюстрації, а після контактування з ними ретельно помийте руки й шкіру.
Мухомор смердючий
Бліда поганка
Мухомор пантерний
Водорості
Їстівні водорості можуть рости на камінні на мілководді або вільно плавати у відкритому морі. Ульва (латук) світло-зеленого кольору, ламінарія звичайна буро-зеленого кольору, у ламінарії цукристої довге пласке листя жовтувато-бурого кольору, у ірландського моху колір листя від багряного до сіро-зеленого, а про колір червоних водоростей каже їхня назва.
Тваринна їжа
При полюванні на тварин пам’ятайте наступне: не витрачайте на здобування тваринної їжі більше енергії, ніж отримаєте, коли приготуєте та з’їсте свою здобич. З’ясуйте, які види тварин живуть там, де ви перебуваєте, які вони залишають сліди, які в них звички та де вони сплять. Якщо у вас немає рушниці, більшість дичини ви будете ловити сильцями та пастками, а в такий спосіб можна упіймати лише дрібних тварин і птахів. Якщо рушниця у вас є, при полюванні виконуйте наступні правила: не галасуйте; пересувайтесь повільно, часто зупиняйтеся й прислухайтеся; будьте спостережливі; за можливості підкрадайтеся до здобичі з підвітряного боку або при бічному вітрі; користуйтеся складками місцевості. Пильнуйте. Дичина часто з’являється цілком несподівано й застає мисливця зненацька, що призводить до неприцільного вистрілу.
Гвинтівки застосовують для полювання на тварин середнього і великого розміру на великих дистанціях; дробовики мають набагато меншу зону ураження, і їх застосовують проти цілей, що швидко рухаються.
Мисливська гвинтівка калібру 7,62 мм
Помповий дробовик 12-го калібру
Двоствольний дробовик 12-го калібру
Імпровізована мисливська зброя
Лук і стріли. Для саморобного лука обирайте найліпше дерево. Необроблена деревина скоріше втрачає пружність, отож після кількох пострілів міняйте лук. Краще за все для виготовлення лука підходить тис, але вам, можливо, доведеться використовувати інше дерево, що буде залежати від СКАЧАТЬ