Почувайся добре. Нова терапія настрою. Дэвид Д. Бернс
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Почувайся добре. Нова терапія настрою - Дэвид Д. Бернс страница 12

Название: Почувайся добре. Нова терапія настрою

Автор: Дэвид Д. Бернс

Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»

Жанр: Общая психология

Серия:

isbn: 978-617-12-8259-9, 978-617-12-8095-3, 978-0-380-81033-8, 978-617-12-8258-2

isbn:

СКАЧАТЬ деякий час ейфорійний стан може перерости в неконтрольоване марення, що потребує примусової госпіталізації, або так само раптово перейти в депресію з вираженою знерухомленістю та апатією, яка робить людину недієздатною. Я хочу, щоб ви ознайомилися з симптомами манії, оскільки вони виникають у багатьох людей, які мають справді тяжкий депресивний епізод. Коли таке стається, особистість хворого зазнає глибокої трансформації за кілька днів або тижнів. Психотерапія та програма самодопомоги можуть істотно поліпшити ситуацію, однак потрібно паралельно під медичним наглядом вживати літій, щоб досягти оптимального лікування. За такого підходу прогноз щодо одужання чудовий.

      Припустімо, у вас немає сильних суїцидальних нахилів, галюцинацій або симптомів манії. Замість того щоб страждати й почуватися жалюгідним, ви здатні одужати за допомогою методів, викладених у цій книжці. Ви можете почати насолоджуватися життям і роботою, витрачаючи енергію, що раніше йшла на депресію, на сповнене творчості буття.

      Розділ 3. Розуміння свого настрою: ви почуваєтеся так, як думаєте

      Читаючи попередній розділ, ви дізналися, які всебічні симптоми депресії: настрій погіршується, уявлення про себе розпадаються, тіло належно не функціонує, сила волі паралізована, а власні вчинки засмучують. Ось чому ви почуваєтеся так мерзотно. У чому ж наріжний камінь усього цього?

      Упродовж усієї історії психіатрії депресію вважали емоційним розладом, тому представники більшості наукових течій особливо наголошують на «встановленні її зв’язку» з почуттями. Наше дослідження виявляє дещо неочікуване: депресія – це зовсім не емоційний розлад! Раптова зміна того, як ви почуваєтеся, має не більше причин, ніж нежить під час застуди. Кожен випадок поганого самопочуття – це наслідок викривленого негативного мислення. Нелогічний песимізм відіграє головну роль у розвитку та тривалості всіх ваших симптомів.

      Активне негативне мислення завжди супроводжує депресивні епізоди й будь-які болісні емоції, якщо вже на те пішло. Ваші похмурі думки, найпевніше, кардинально відрізняються від ваших думок, коли ви не засмучені. Молода жінка, що має от-от отримати докторський ступінь, описала це так:

      «Щоразу, коли мене охоплює депресія, я відчуваю ніби дуже сильний поштовх і починаю бачити все по-іншому. Ця зміна може трапитися менш ніж за годину. Мої думки стають негативними й песимістичними. Озираючись у минуле, я переконуюся: усе, що колись робила, марне. Усі щасливі часи ввижаються ілюзією. Мої досягнення здаються не справжнішими за бутафорський фасад із декорацій для вестерну. Виникає впевненість, що справжня я – то нікчемна нездара. Я не можу просуватися в роботі, заклякнувши в сумнівах. Однак і стояти непорушно не можу, бо просто нестерпно нещасна».

      Як і ця жінка, ви дізна́єтеся, що негативні думки, які сповнюють ваш розум, становлять справжню причину СКАЧАТЬ