PRO БОУЛІНГ. Практичний посібник з боулінгу. Михайло Мондровський
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу PRO БОУЛІНГ. Практичний посібник з боулінгу - Михайло Мондровський страница 13

СКАЧАТЬ чотири незалежних електродвигуни, що приводять відповідно розподільник, прибиральник, інсталяційний стіл і прискорювач куль. Чому не об'єднати їх в загальний силовий агрегат? При розподілі обов'язків зменшується знос, та й замінити маленький електродвигун в разі поломки простіше, ніж великий.

      Значна кількість помилок пов'язана не тільки з внутрішніми механізмами боулінгу, але і з тим, що знаходиться у всіх на виду – з самою грою! Наприклад, чому навіть світові чемпіони з боулінгу, гравці найвищого класу, не вибивають страйк за страйком, тобто не збивають постійно всі кеглі, а найчастіше справляються із завданням в два заходи? Адже все виглядає так просто!

      Ось тут-то і виявляється ряд підводних каменів. По-перше, доріжка змазана спеціальним маслом, причому не вся, а приблизно до середини (довжина змащеної ділянки визначається конкретними параметрами боулінгу і правилами турніру, а наноситься масло вручну або на спеціальній машині). Масло виконує як функцію захисту доріжки, так і спортивну: на початку кидка куля не котиться, а ковзає, як камінь в керлінгу, і лише потрапивши на незмазану частину, починає котитися. Кулі бувають різних типів, але сучасні профі в основному грають так званими спортивними кулями з реактивним покриттям, ядро яких має неправильну, хоча і жорстко регламентовану форму. Це дозволяє закрутити кулю так, щоб вона вдарила в центральну кеглю не «в лоб», а під кутом – тільки так можна зробити правильний страйк.

      Так ось, поки куля йде по маслу, вона збирає мастильний матеріал на свою поверхню, а потім розмазує його по сухій ділянці – це називається «виносом масла». Таким чином, вже наступна куля, пущена рівно по тій же траєкторії і з тією ж силою, буде закручуватися трохи інакше через зміну ковзаючих властивостей поверхні. Так, профі може запустити по одній траєкторії хоч сотню куль, але в ціль потраплять лише перші кілька. Тому траєкторію доводиться постійно коригувати, що і призводить до помилок.

      На даний момент світовий рекорд по Страйк поспіль становить 47 – його встановив Томмі Голлік (Tommy Gollick) з Оберліна, Пенсільванія, під час Лігового турніру, що проходив у центрі «Red Crown Bowling Center», Харрисбург, Пенсільванія, 11 травня 2010 року.

      Після першого фрейму, де він вибив 9 кегель, Голліку вдалося покласти 11 страйків і набрати 279 очей в першій партії. Після цього він зіграв три гри поспіль по 300 і в підсумку за 4 гри набрав 1179 очок. До цього рекорд належав Джеремі Сонненфельду і становив 36 страйків (1997 рік).

      Нагадаємо, що в одній грі десять раундів плюс два додаткових кидки, якщо десятий фрейм узятий з одного удару-страйка. Тобто Томмі Голлік та Джеремі Сонненфельд зробили три ідеальні гри (так звані perfect game).

      Варто враховувати і те, що масло змінює свої властивості в залежності від температури; наприклад, в професійних (а не розважальних) боулінгах в США підтримується холод (+19° С).

      Ще один момент, що впливає на успіх, – це «настройка» самої СКАЧАТЬ