Название: PRO БОУЛІНГ. Практичний посібник з боулінгу
Автор: Михайло Мондровський
Издательство: Издательские решения
Жанр: Спорт, фитнес
isbn: 9785449805584
isbn:
1.4. Тенденція розвитку боулінгу в Україні
Для початку розкриття теми тенденцій розвитку боулінгу в Україні, розглянемо боулінг не як вид спорту, а як досвід рекреаційно-оздоровчого руху, що дозволяє розкрити його значення і з’ясувати перспективи, закономірності та напрями його подальшого розвитку.
Сучасна система рекреаційних занять представлена достатньо різноманітно: серед них індивідуальні і групові заняття за різними напрямами і класами, а також рекреаційні ігри, які на сьогодні є одними з найбільш популярних серед споживачів рекреаційних послуг.
За винятком футболу, найбільш розповсюдженим у світі видом рекреації є боулінг.
Понад 100 мільйонів осіб зі 120 країн світу грають у боулінг не менше 1 разу на рік. В організованих лігах боулінгу змагаються 12 мільйонів осіб. Сьогодні боулінг широко визнаний і популярний вид сімейного відпочинку. Міжнародна федерація боулінгу об’єднує 125 національних федерацій. Українська федерація також є членом Міжнародної федерації боулінгу. На Україні, починаючи з 1998 року, швидко зростає кількість боулінг клубів. Але попри досить потужний розвиток матеріальної бази цієї галузі та зацікавленість населення, створенню умов організації рекреаційних занять з боулінгу та залученню населення приділяється недостатньо уваги.
Для України це відносно новий вид активного відпочинку. У порівнянні зі світовим досвідом боулінг з’явився в нашій країні не так давно. У 1998 році був відкритий перший боулінг клуб на території України «Страйк». Проте ринок боулінгу не стоїть на місці, він стрімко змінюється. Боулінг розпочинався як вид відпочинку для еліти. Клуби і центри також розміщувалися поруч із казино і сприймалися як вид дорогих розваг. Сьогодні на Україні понад 50 боулінг-клубів.
Розвиток рекреаційних послуг в Києві знаходиться на високому рівні і значно перевищує відповідні показники в регіонах. Значна частина ринку представлена розважальними і торгово-розважальними центрами. В них представлені різні види розваг, в якості орендарів виступають, як правило, кінотеатри, фітнес-центри і боулінг-клуби.
Сучасний етап розвитку характеризується зростанням індустрії розваг. Одним з головних факторів розвитку спеціалістами визначається збільшення вільного часу та доходів населення. Клуби стали основним місцем проведення вільного часу більшості людей у віці від 20 до 40 років. Згідно з статистичними даними понад 15% населення великих міст регулярно відвідують клуби і різні організовані розважальні заходи. Відвідувачі клубів представляють соціально активні верстви населення. Від клубу відвідувачі, впершу чергу, очікують особливої атмосфери і максимально комфортної обстановки.
Враховуючи світовий досвід слід відзначити, що серед трьох напрямів розвитку боулінгу професійного, аматорського і СКАЧАТЬ