Название: PRO БОУЛІНГ. Практичний посібник з боулінгу
Автор: Михайло Мондровський
Издательство: Издательские решения
Жанр: Спорт, фитнес
isbn: 9785449805584
isbn:
Доріжки інших торгових марок, які присутні на українському ринку обладнання для боулінгу, практично неможливо сертифікувати, що накладає на роботу клубу певні обмеження, пов'язані з професійним спортом.
2.3. Технічна частина планування боулінг клубу
Для тих кому цікаво, як підійти до питання проектування сучасного боулінг-клубу і яких технічних вимог для цього необхідно дотриматися, нами присвячено даний підрозділ. Можливо дана інформація є не настільки корисною гравцю для освоєння техніки гри, однак для фанатиків боулінгу, працівників, адміністраторів чи власників боулінг-клубів ця інформація може стати в нагоді.
Встановлення обладнання для боулінгу можливе в приміщенні, яке повинно відповідати певним вимогам. Насамперед – це геометричні розміри приміщення. Обладнання для боулінгу, в плані геометрії, має стандартні розміри, основними з яких є:
довжина доріжки;
ширина доріжки;
висота доріжки;
довжина зони розбігу;
довжина машинного відділення.
Додатково потрібно врахувати:
довжину зони відпочинку гравців;
ширину бокового проходу (проходів) уздовж доріжок;
міжколонного простору (у разі, якщо в залі є колони).
Звичайно ж, загальною геометрією обладнання справа не обмежується. Для нормальної роботи клубу буде потрібно гардероб, туалетні кімнати, ресторан та/або бар, кімната механіків, кімната охорони, приміщення для адміністрації клубу та інше. Тобто, при плануванні клубу потрібно вибрати і розділити загальну площу клубу на функціональні зони, серед яких, природно, буде і зона боулінгу.
Необхідні розміри приміщення під боулінг, розглянемо на прикладі обладнання для боулінгу Brunswick. Доріжки Brunswick – це професійні доріжки, які змонтовані в багатьох клубах України і які повністю відповідають, в тому числі і в плані геометричних розмірів, всім вимогам відповідних міжнародних спортивних організацій.
Устаткування боулінгу розташовується на прямокутному майданчику, розміри якого визначаються, виходячи з кількості встановлюваних доріжок і розміщення обладнання, зони сидінь для гравців.
Ширина ігрової зони для залу без колон визначається виходячи з кількості доріжок відповідно до Таблиці №2.3.1.
Таблиця №2.3.1. (залежність ширини ігрової зони від кількості доріжок)
Загальна довжина приміщення залу для боулінгу визначається сумою довжин його функціональних зон, розташованих в лінію. Довжина боулінгу, функціональні зони.
Стандартна СКАЧАТЬ