Название: Mūsų meilė tobula. Pirma knyga
Автор: Jessica Gilmore
Издательство: Svajonių knygos
Жанр: Современные любовные романы
Серия: Permainų metas
isbn: 978-609-03-0469-3
isbn:
– Tai bus mano darbo dalis?
Kitas irgi paėmė taurę; jis iš jos paprašys labai daug:
– Kol kas esame koncepcijos stadijoje. Šitai turėtum padaryti savo asmeniniu laiku, savaitgaliais, bet… – jis nusišypsojo žvelgdamas tiesiai jai į akis, pasitelkdamas visą žavesį. – Pati sakei, kad nori išlįsti pasižvalgyti…
– Visai taip nesakiau. Esu visiškai patenkinta maistu dėžutėse ir serialais. Ką tu žinai, gal tik dėl to ir ėmiausi šio darbo? – paprieštaravo ji.
Kitas įdėmiai ją nužvelgė galvodamas, kaip ją perkalbėti.
– Bet savaitgalius leidi viena. Aš maršrutus jau žinau, todėl noriu pamatyti, kaip jie įveikiami praktiškai. Ruošiausi juos apeiti pats, bet štai tu pirmą kartą Londone. Užsienietė. Tobula. Galėsi sekti užuominas, o aš eisiu kartu ir pažiūrėsiu, kaip seksis.
– Aš…
– Nesitikiu, kad darysi tai už dyką, – pertraukė Kitas jai nespėjus atsisakyti ar pastebėti, kad nelabai smagu visus savaitgalius leisti su viršininku. – Už kiekvieną įvykdytą maršrutą laukia prizas. Apmokėsiu tokią pramogą, kokios panorėsi, – koncertą, restoraną, nuotykių parką. Tik pasakyk.
– Ką tik panorėsiu?
– Bet ką. – Kas gi tai? Jau ir taip praleis su ja visą savaitę, o paskui dar kelis savaitgalius. Tačiau jam nespėjus atsitraukti, Medison ištiesė ranką.
– Tada sutarta, – sutiko ji.
Jei jau rizikuoti… Kitas paėmė jos švelnią, vėsią rankelę.
– Sutarta. Nekantrauju geriau tave pažinti.
Kodėl taip pasakė? Tai tikrai ne sandorio dalis. Jeigu Medison atrodo paslaptinga mergina, mėgstanti iššūkius, tai priežastis laikytis atstumo, o ne slinktis artyn. Bet tai tik darbas, o su darbu Kitas susitvarkys. Šiaip ar taip, daugiau nieko neturi.
3
Nors Klisoldo parkas nė iš tolo neprilygo Medison numylėtam Centriniam parkui, bet tas mažytis Londono parkelis turėjo savotiško žavesio. Gal čia nebuvo pasakų pilies ir valčių nuomos ančių nutūptame tvenkinyje, bet visada pilna žmonių, todėl maršrutas jai patiko.
Medison padidino tempą ir aplenkė vyriškį, bėgantį paskui kūdikio vežimėlį. Pasirodo, Klisoldo parkas ne taip jau skyrėsi nuo Centrinio – ir taip, tarsi užsakyta, taiči pamoka. Miestų parkai visi panašūs nepriklausomai nuo jų vietos ir dydžio.
Didžiausias skirtumas, kad Londone parke šunys lakstė be pavadėlių; Centriniame parke jiems taip lakstyti leidžiama tik šunų aikštelėse. Medison nervingai nužvelgė besiartinantį didelį rudą šunį plačia krūtine. Staiga nuo prakaito sudrėko delnai. Ar jis užuodžia jos baimę? Medison sudvejojo – didinti greitį, sustoti ar trauktis, nes šuo pašoko taikydamasis tiesiai… pro šalį pačiupti kamuoliuko. Jam iš didžiulių nasrų dribo seilės. Medison besidaužančia širdimi įtraukė oro. Nekentė šunų, nes jie nenuspėjami. Apie tai ji žinojo iš praktikos – kaip įrodymą ant šlaunies turėjo randą. Mama išsiskyrė su vaikinu, kurio šuo užpuolė jos dukrą, bet Medison taip ir nesužinojo, ar dėl šuns įkandimo, ar kokių kitų nuodėmių.
Medison vėl padidino tempą. Maudimas krūtinėje ir tempimas šlaunyse puikiai atitraukė mintis nuo praeities prisiminimų – ir netolimos ateities. Po valandos į jos duris pasibels Kitas Bachananas, ir ji su juo praleis visą dieną. Kas jai užplaukė, kad sutiko?
Kita vertus, neturėjo jokio geresnio užsiėmimo ir, nepaisant atsikalbinėjimų, vakar puikiai praleido laiką. Jau seniai nebuvo tokia atsipalaidavusi, nesijuto savimi. Jai reikia tik padaryti Kitui geros darbuotojos įspūdį; ką jis galvoja apie ją kaip apie asmenybę, visiškai nesvarbu.
Medison išsuko iš parko ir pasileido šaligatviu apibėgdama mažyčius staliukus, kurie buvo išstatyti priešais pagrindinės gatvės kavines. Vargais negalais pasiekė mažą šoninę gatvelę, kurioje gyveno. Atidarius laukujes duris ir žengus per slenkstį, sutraukė skrandį – sunkumas krūtinėje nebuvo susijęs su sportu.
Kad ir kaip stengėsi nekreipti dėmesio, apsistojus senuose Viltės šeimos namuose atsivėrė senos žaizdos ir vidun ėmė sunktis vienatvė. Ne dėl to, kad ji viena, – išskyrus koledžo semestrus, Medison gyveno viena nuo šešiolikos. Ne, ji nujautė, kad melancholija apėmė dėl to, kad Viltės namai buvo… namai. Mylimi šeimos namai, kuriuose ant komodos pilna šeimos nuotraukų, virtuvės stalas suraižytas, o prieškambario grindys nutrintos kelių kartų batų.
Žinoma, pati Medison nebūtų išsirinkusi žibuoklėmis margintų tapetų, prie jų priderintų violetinių užuolaidų ir lovatiesės. Ji ir apačioje viską būtų išdažiusi baltai, perlakavusi medines grindis ir nugriovusi porą sienų, bet suprato, kodėl Viltė namus išsaugojo tokius, kokie jie buvo prieš tėvų mirtį. Kiekvienas nutriušęs kampelis pilnas meilės.
Turbūt buvo sunku netekti tėvų ankstyvoje jaunystėje, bet Viltė bent jau su jais užaugo. Jos namai buvo pilni laimės ir šviesos.
Medison vaikystės kambaryje nebuvo nei natūralios dienos šviesos, nei laimės. Plonas lovos čiužinys ir dar plonesnės sienos. Jei pasisekdavo, girdėdavo tarškant televizorių, jeigu ne, jeigu likdavo viena – stodavo tyla. Mama tikino, kad tai laikini namai, kol ras geresnę vietą, kol joms nusišypsos sėkmė.
Bet taip ir nenusišypsojo. Galiausiai Medison liovėsi tikėjusi sėkme. Ji suprato, kad viskas priklauso nuo jos, ir tik nuo jos.
Staiga Medison atsitokėjo, kad jau ne pirmą kartą stebeilija į nuotraukas, išdėliotas ant konsolės koridoriuje. Abi merginos buvo lieknos, tamsiaplaukės ir tamsių akių, bet jeigu Viltė atrodė nuolat susirūpinusi ir nerimstanti, Fetė tryško gyvybe. Skaitant didįjį Viltės aplanką, Medison susidarė įspūdis, kad vyresnioji sesuo šiuose namuose buvo suaugusioji, o jaunėlė – saugoma ir lepinama. Tačiau dabar Fetei devyniolika! Tokio amžiaus Medison jau trejus metus gyveno savarankiškai ir mokėjo už koledžą – tokia prabanga kaip metai kelionių buvo tikėtina ne daugiau nei slaptas palikimas.
Medison paėmė savo mėgstamiausią nuotrauką, darytą dar tada, kai mergaičių tėvai buvo gyvi; visa šeima paplūdimyje, apsivilkę elegantiškais vasariniais drabužiais, leidžiasi saulė. Fetei turbūt maždaug šešeri. Mažas linksmas velniūkštis blizgančiomis akimis ir šelmiška šypsena, įsikibęs mamai į ranką. Viltė – juodai apsirengusi paauglė. Ji stovėjo priekyje kartu su tėčiu, jis ją nerūpestingai apkabinęs. Ji tikriausiai buvo tokio amžiaus, kai tėvų meilę priėmė kaip savaime suprantamą dalyką ir gėdijosi bet kokio viešo tos meilės rodymo. Medison pykdavo matydama, kaip atžagariai mokyklos draugai bendrauja su tėvais, kaip nevertina jų meilės.
Medison svajojo, kad vieną dieną ir ji turės tokią nuotrauką, kurioje bus ji, jos mylintis, patikimas vyras ir saugiai besijaučiantys, laimingi vaikai. Jos šeima. Argi ji daug nori? Atrodė, kad jiedu su Bartu tokie artimi, bet štai ji čia. Nutolusi kaip niekada. Sunkumas krūtinėje augo tol, kad, rodėsi, neatlaikys keliai.
Liaukis, – piktai įsakė pati sau. Netrukus ateis Kitas, o jai dar reikia išsimaudyti ir persirengti. СКАЧАТЬ