Лаяти не на те дерево. Эрик Баркер
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Лаяти не на те дерево - Эрик Баркер страница 10

Название: Лаяти не на те дерево

Автор: Эрик Баркер

Издательство: Ранок

Жанр: Самосовершенствование

Серия:

isbn: 9786170949332

isbn:

СКАЧАТЬ індивідуальної майстерності та досвіду, як-от спорт, або що вони просто не актуальні у звичайному світі. Ви помиляєтеся. Розглянемо найбагатших людей світу. Чи бачите ви сумлінних послідовників правил, вільних від негативних зовнішніх рис? Ні.

      П’ятдесят вісім членів Forbes 400 або уникали навчання у коледжі або взагалі не довчилися. Ці п’ятдесят вісім – майже 15 % загальної кількості – мають середній капітал 4,8 млрд доларів. Це на 167 % більше, ніж середній чистий капітал у Forbes 400, що становить 1,8 млрд доларів. Це більш ніж удвічі перевищує середній чистий капітал тих чотирьохсот членів, які відвідували коледжі Ліги плюща.

      А наполегливий власник Силіконової долини став шанованою людиною, якою усі захоплюються в наш час. Чи відповідають стереотипам такі дескриптори? Куля енергії. Мало часу на сон. Ризик. Не терпить дурнів. Упевнений і харизматичний, на межі з пихою. Безмежно амбітний. Роздратований і неспокійний.

      Абсолютно. Вони також є рисами, пов’язаними з клінічним станом, який називають гіпоманією. Психологи Джон Гопкінс і Джон Гартнер провели дослідження, показавши, що це не просто збіг. Повномасштабна манія робить людей здатними функціонувати в нормальному суспільстві. Але гіпоманія створює невблаганну, ейфорійну, імпульсивну машину, яка вибухає, рухаючись у напрямку до своїх цілей, і залишається пов’язаною (хоча й доволі слабко) з реальністю. З підсилювачами ви отримаєте хороше з поганим у купі. У своїй статті «Економічна цінність складного: погана поведінка, шкільна освіта та ринок праці» автори показали, що зусилля щодо зниження агресивності та поганої поведінки у хлопчиків покращують їхні оцінки, а також зменшують їхній заробіток на все життя. Хлопчики з контрольної групи працювали у підсумку більше робочих годин, були більш продуктивні і заробили на 3 % більше за менш агресивних однолітків. Це паралелі венчурної індустрії. Відомий венчурний капіталіст Марк Андрессен, виступаючи в Стенфорді, сказав:

      «…венчурний бізнес – це на 100 % гра відхилених показників, це екстремальні показники… У нас є ця концепція – інвестування в силу проти відсутності слабкості. Спочатку це здається очевидним, але насправді це досить тонко. Що є своєрідним способом за замовчуванням робити венчурний капітал, зберігаючи пропорції. Отже, “насправді хороший засновник, дійсно непогана ідея, гарні продукти, хороші початкові клієнти. Перевіряй, перевіряй, перевіряй, перевіряй. Добре, це розумно, я вкладу в це гроші”. Знаходячи ці пункти, які є скрізь, ви згодом виявляєте, що в них часто немає чогось, що дійсно робить їх справді чудовими і особливими. У них немає екстремальної сили, яка викидає їх за межі. З іншого боку, компанії, які мають дійсно сильні сторони, часто мають серйозні недоліки.

      Тому один із застережних уроків венчурного капіталу полягає в тому, що якщо ви не інвестуєте на підставі серйозних недоліків, ви не інвестуєте в більшість великих переможців. І ми можемо переконатися у цьому на багатьох прикладах. Але це виключило б майже всіх великих переможців СКАЧАТЬ