Название: Miljon väikest asja. Mischief Bay, 3. raamat
Автор: Сьюзен Мэллери
Издательство: Eesti digiraamatute keskus OU
Жанр: Современная зарубежная литература
isbn: 9789949848157
isbn:
„Sul pole isegi plaani,” kurtis Ron. „Sina ostad oma taimi nimede põhjal.”
Selles oli tal õigus. „Ma tahan, et kui mu tütrepoeg küsib mu käest mu lillede kohta, siis on neil kõigil naljakad nimed.”
„No see on küll väga jabur põhjus lille ostmiseks.”
„Ütleb mees, kel endal pole lapsi. Kunagi saad minust aru.”
Ron polnud selles sugugi veendunud. Pead vangutades tõi ta nõutud lilled kohale. „Sa oled üks väga kangekaelne inimene.”
„Tegelikult pole sina sugugi esimene, kes mulle seda ütleb.” Pam andis talle krediitkaardi. „Kas tood need pärast ära?”
„Jah.”
See kõlas pigem urina kui nõustumisena. Vaene mees. Ta ei osanud kaotajaks jääda. Ja kui lilled hakkavad kenasti kasvama ja Pam näitab talle kunagi neist fotosid, on ta veelgi pahuram.
Andnud Pamile krediitkaardi tagasi, rebis Ron allkirjastamiseks kviitungi ning sirutas käed. Selge see. Sest Pam ja tema regulaarsed ostud polnud Roni jaoks sugugi peamine tõmbenumber.
Pam avas suure koti. „Tule, pisike.”
Pami Hiina harjaskoer Lulu pistis pea välja, vaatas ringi, märkas Roni, haugatas rõõmust ja ronis Roni poole. Ron võttis ta sülle ja surus oma laia rinna vastu.
Koerake tundus Roni sõnajalapildiga särgi foonil täiesti kohatu. Lulu oli sale ja ta kehal polnud karvkatet. Üksnes ta pealael, jalgadel ja saba otsas olid karvatutid. Ning ta kandis roosat päikesekleiti, mis pidi kaitsma ta õrna nahka päikese eest, kuid oli ühtlasi moekas aksessuaar.
Ron hoidis teda õrnalt süles, sosistas talle kõrva ja vastutasuks tõmmati tal sõbralikult keelega üle näo. Pam ei väsinud imestamast, kuidas koerake meestele meeldis. Mida macho’m mees, seda rohkem oli ta koerakesest sisse võetud. Pami sõbrad aasisid, et ta peaks selle võluväe käiku laskma. Aga seda juba ei juhtu. Tema oleks võinud olla Ronile…
Ta saatis Ronile pilgu. Okei, noh, mitte vast just päris ema eest, aga igatahes märksa vanema lapsehoidja eest küll. Kuigi vanus ei mänginud mingit rolli. Teda ei huvitanud ükski mees. Tema oli kahe aasta eest kaotanud oma elu suurima armastuse ja kuigi ta ei unusta Johni iial, oli kõige teravam valu järele andnud ning nüüd olid tal alles imelised mälestused. Ning neist piisas.
Ron andis vastu tahtmist Lulu tagasi. „Nii armas preilike.”
„On tõesti.”
„Aga pärdiklille koha pealt ei ole sul ikkagi õigus.”
„Kui ma vastupidist tõestan, ei jõua sa mu norimist ära kuulata.”
Ron kinkis talle naeratuse, mis niidaks kindlasti jalust sajad tudengiplikad. „Vaatame.”
Pam pani Lulu tagasi kotti, tõstis koti õlale ja lahkus poest. Käes oli märtsi keskpaik. Võis arvata, et kuskil oli lumetorm, aga siin Mischief Bays oli ilus ja päikeseline ilm ning termomeeter näitas kakskümmend kaks kraadi. Pargis harjutasid rulasõitjad, sõideti jalgrattaga ja emad mängisid väikeste lastega.
Hetkeks käis tal peast läbi mõte helistada tütrele ja kutsuda ta koos Jackiga lõunat sööma. Teoreetiliselt oli see suurepärane mõte, praktikas aga mitte, sest Jen muretseks, et Jack on liiga palju päikese käes või et söök pole õige. Ja siis muretseks ta veel, et laud pole küllalt puhas, ning siis pahandaks ta Pamiga, et too võttis koera restorani kaasa. Ja kuigi tegelikult ei tohiks Lulu tõepoolest restoranis olla, püsib tema kotis ega tee piiksugi. Sama ei saa aga öelda paljude inimsoost restoranikülastajate kohta.
Nii et… Pam ohkas. Kuigi talle meeldiks väga veeta päeva koos tütrepojaga, ei saanud sama öelda tütre kohta. Ehkki ta armastas Jeni. Ta oleks valmis Jeni eest surema või loovutama talle vajaliku organi. Ta soovis Jenile üksnes parimat. Aga… ja seda polnud Pam tunnistanud mitte kellelegi peale Lulu… Jacki sünnist saati polnud Jeniga just eriti lõbus.
Jeni mõtted keerlesid üksnes ümber poja. Kas laps kasvab? Kas ta hakkab õigel ajal istuma? Kas ta vaatab silma? Jeni seltsis olemine mõjus kurnavalt ja põhjustas stressi. Kuigi niimoodi mõtlemine tähendas suure tõenäosusega, et ta on halb inimene. Ta teadis, mida tähendab laste pärast muretseda. Ta oli ka ise olnud muretseja tüüp. Aga nii hullusti ta küll polnud muretsenud.
Ta patsutas Lulut. „Mis sa arvad?” küsis ta koeralt. „Kas peaksime oma puudustega leppima ja ostma jäätist?”
Lulu haugatas. Pam tõlgendas seda nõustumisena. Ta tõotas, et läheb hommikul tütrele külla. Aga täna tahtis ta nautida randa ja istutada oma pärdiklilled ümber. Ning pärastpoole lubab ta endale jäätise.
KINNI, et hiljem välja lülitada.
Zoe kirtsutas nina. Ta ei osanudki kohe öelda, kas see oli tõlkeprogrammi viga või inimlik eksitus. Nii või teisiti läks mõte kaduma.
Ta heitis pilgu suurel arvutiekraanil avatud teisele dokumendile ja asus tippima.
Masina väljalülitamiseks vajutage nupule „Power”. Kui masin on olnud pool tundi passiivses seisus, lülitub see automaatselt välja. Sest kui te olete nii loll ja jätate tulikuuma triikraua sisse, üritame meie teha kõik mis meie võimuses, et teie maja maha ei põleks. Mina isiklikult küll ei leia, et teile oleks vaja kõik ette ja taha ära teha, aga minu arvamust ei küsi ju keegi.
Zoe fantaseeris hetkeks, et saadab teksti sellisel kujul ära, aga nii ju ei saa. Ta kustutas kaks viimast lauset ära ja võttis ette juhendi järgmise lõigu.
Ta pani üsnagi arusaamatuna mõjuva teksti korralikku inglise keelde. Sel nädalal oli tema tööks väikemasinate juhendid. Eelmisel nädalal kirjutas ta kõrgtehnoloogiliste meditsiinitarvikute juhendeid. See oli märksa keerulisem. Algupärased juhendid polnudki tegelikult halvasti kirjutatud, kuid need olid kirjutatud koodides ja lühendites. Haiglapersonalil on muudki teha kui püüda keerulisest tekstist aru saada. Neil pole aega mõelda, mida instruktsioonidega tahetakse öelda. Neil oli vaja teha oma tööd ja võtta ette järgmine patsient.
Zoe tegi selle võimalikuks. Ta pani juhendite segase teksti arusaadavasse vormi. Ta teadis, et suurem osa tarbijaist ei vaevu juhendit lahtigi tegema, aga kui nad peaksid avama mõne tema koostatud juhendi, leiavad nad eest selged ja arusaadavad juhised.
Ta jõudis käsil olnud osaga lõpule ja tõusis püsti, et end sirutada. Kui ta liiga kaua arvuti taga istus, jäi selg kangeks ja jalad hakkasid valutama.
„Õigupoolest peaksin end rohkem liigutama,” arutles ta ning pöördus siis Masoni poole, kes magas väikese kodukontori päikeselises nurgas suures nahktugitoolis. „Kas sa ei taha siis sellest praegu rääkida? Ära unusta, et mina annan sulle süüa ja mina armastan sind. Nii et kui minuga peaks midagi juhtuma, siis kahetsed sa oma praegust ükskõiksust.”
Ta ootas, aga Mason ei liigutanud kõrvagi. Pisut enne seda, kui ta kummardus, et kassi lõua alt sügada, nurrus too tervituseks.
„Haa! Ma teadsin, et sa kuulad mu juttu. Jah, ma saan aru, et mu jutt on lame.”
Telefon helises. Ta heitis pilgu ekraanile ja vastas naeratades kõnele.
СКАЧАТЬ