Кінець дороги. Мері Ловсон
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Кінець дороги - Мері Ловсон страница 3

Название: Кінець дороги

Автор: Мері Ловсон

Издательство: Ранок

Жанр: Современная зарубежная литература

Серия:

isbn: 978-617-09-4881-6, 978-617-09-3847-3

isbn:

СКАЧАТЬ викинула геть пляшечку парфумів, що їй подарували близнюки на якесь Різдво. Побачивши їхню назву – «Засідка», їхній батько розсміявся – напрочуд рідкісний випадок. До парфумів приєднався огидний набір із синього гребінця та щітки для волосся (різдвяний дарунок від Корі), рожевий оксамитовий мішечок для прикрас із каблучкою з фальшивим діамантом, від якої в неї зеленів палець (різдвяний дарунок від Пітера), чорний оксамитовий обідок (від матері) та пухнастий песик-коллі, якого вона виграла на шкільному благодійному заході, коли вже була задоросла для таких речей.

      Власне, вона збиралася позбутися великої частини свого дитинства. Що минуло, того не повернеш.

      До валізи, разом з презентабельною білизною, потрапили сорочки, светри, спідниці (літні й зимові), джинси, дві літні сукні, які їй іще подобалися, одна пристойна піжама, двокольорові шкіряні туфлі та одна і єдина пара елегантних туфель (білих, з маленькими підборами), куплених з нагоди випуску зі школи й після того взуваних тільки раз, півроку тому, коли Патрік повіз її на вечерю у Нью-Ліскерд, зробивши такий подарунок на день народження. Вона взує зимові чоботи, і тим краще, бо інакше вони зайняли б половину валізи.

      А ще у валізі опинився мініатюрний дорожній набір для шиття (подарунок на дванадцятиріччя від її матері, який тоді здався Меган зовсім безглуздим, бо вона ніколи нікуди не їздила, але тепер, через дев’ять років, проведених на дні шухляди, може стати в пригоді), грілка (вона без грілки не може заснути), фотографія всієї сім’ї, або ж у тому складі, в якому вона була на той час, знята мандрівним фокусником, який дістався довгою й курною дорогою в Струан якогось літнього дня у старезному перегрітому паккарді-катафалку. Меган не мала уявлення, звідки він приїхав і куди поїхав, але пам’ятала той вечір, коли він прибув до міста. Він улаштував виставу в церковній залі, на яку прийшов кожнісінький мешканець Струана, навіть її батько, який ніколи нікуди не ходив. Вона пам’ятала, як фокусник вийшов на сцену – високий і худий, убраний в елегантний фрак і циліндр, нізвідки діставав фонтани яскравих шарфиків, так, що вони ширяли в повітрі, наче пташки. Він крутив обручами, пропускаючи їх один через одного неможливими способами, і танцював із палицею під мелодію «Так! Бананів у нас немає», що грала на старезному грамофоні, позиченому зі школи.

      Наступного дня ілюзіоніст облаштував саморобну фотостудію в кутку зали, повісивши замість тла для фотографій простирало з зображенням якогось венеційського каналу, і зробив знімки всім охочим, що означало взагалі мало не всім – великому шумному натовпові фермерів, шахтарів, працівників тартака, вчителів, власників крамниць і навіть кількох лісорубів із табору, що стояв при верхів’ї річки. Всі вони вбрались у найкращий недільний одяг і всі хотіли фотографію себе та своїх сімей, якщо їх мали, – якесь свідчення їхнього існування, щось, що прив’язало б їх до цього місця та цього часу:

      Струан, Північне Онтаріо, через Венецію, близько (Меган роздивилася фото й вирішила, що їй на СКАЧАТЬ