Куля для вовкулаки. Юрій Сорока
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Куля для вовкулаки - Юрій Сорока страница 24

Название: Куля для вовкулаки

Автор: Юрій Сорока

Издательство: Фолио

Жанр: Исторические детективы

Серия: Ретророман

isbn: 978-966-03-7113-2, 978-966-03-8232-9

isbn:

СКАЧАТЬ не було вовчих слідів. Лише сліди людини. Або створіння у людському взутті.

      – Ти впевнений?

      – Як у тому, що розмовляю з тобою, ясний пане!

      Семен помислив. У словах Микити був сенс. Тож настав час з’ясувати, хто ці загадкові вовкулаки, яких Пилипенко з виглядом знавця волів іменувати лікантропами.

      – Добре. Розкажи мені про них. Чесно кажучи, не чув нічого, окрім назви й якихось жахливих оповідань. Не рахуючи твоїх гравюр, звичайно.

      Микита замахав головою з виглядом професора, що мав розпочати доповідь на кафедрі.

      – Що ж. Це вельми цікаві істоти, – розпочав він свою довгу промову. – Уперше про них згадували у своїх книжках ще грецькі автори. Потім римляни. Однак насправді глибокі дослідження розпочались у Європі усього кілька століть тому.

      – Глибокі дослідження? У Європі? – Семен саркастично посміхнувся.

      – Саме так! – з виглядом знавця підтвердив Микита. – І маю сказати, що мені не зрозумілий твій сарказм.

      – Справді? – Паливода зітхнув. – Але він доречний. Кілька сторіч тому Європа, якщо й могла досліджувати, то хіба залишки своїх поселень, над якими царювала чума.

      – І незважаючи на це, я наголошую. Вовкулаків досліджували. Існує велика кількість творів. І коли ясний пан зволить приховати свій сарказм, я зможу по пам’яті переказати зміст деяких з них.

      – Я жартую, друже, – примирливо сказав Семен. – Розповідай.

      – Отож, – Пилипенко відкашлявся, – лікантропи, яких дехто іменує перевертнями, або вервольфами, з’явились у той час, коли Бог створив людину. Принаймні існує думка, що вони є нащадками дітей Ліліт – першої дружини Адама, що її було вигнано з Едему. Як віщує легенда, Ліліт мала чотирьох дітей, які були віддані на виховання звірам – тигру, ведмедю, змії та вовку. На виховання до вовка потрапила донька Ліліт на ім’я Еноя. Саме вона й стала предком усіх перевертнів, що чигають на свою здобич у нічних хащах під час повного місяця.

      – Цікаво. Ніколи не чув про цю твою Ліліт, – здивувався Семен.

      – Ти, ясний пане, багато про що не чув, – відмахнувся Микита і продовжив: – Лікантроп – це зло в чистому вигляді. Велетенській звір із розумом людини, метою якого є лише одна дія – убивство. Він очікує на свою жертву терпляче, а убиває жорстоко. Він терзає плоть жертви, як справжній вовк, а вистерігає її, як наділена розумом людина. Виникає питання: звідки ж узялось це породження темряви?

      – Звісно, виникає.

      – А постало воно від прокляття! Той, хто продав душу дияволу й отримав від нього мазь для перетворення, приречений довіку блукати ночами в пошуках кривавої жертви. Удень він схожий на звичайну людину, хоча й повністю не може приховати своєї суті. Уночі ж диявольський хист лікантропа дозволяє йому перевертати шкіру, яка удень росте шерстю всередину. І стає схожим на велетенського вовка. Існує задокументоване свідчення очевидців на процесі над перевертнем, який проходив у Франції 1549 року. Перевертнем виявилась жінка, яку пізніше почали кликати луґару. Свідок під СКАЧАТЬ