Ilma näota ohver. Stefan Ahnhem
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Ilma näota ohver - Stefan Ahnhem страница 2

Название: Ilma näota ohver

Автор: Stefan Ahnhem

Издательство: Eesti digiraamatute keskus OU

Жанр: Современные детективы

Серия:

isbn: 9789949610457

isbn:

СКАЧАТЬ oli see põnev seiklus, hoolimata sellest, et ta pidi neljandat klassi alustama uues koolis. Theodor nii positiivne ei olnud ning oli ähvardanud isegi Stockholmi maha jääda. Pärast lõunasööki Grännas oli aga isegi tema valmis uuele elule võimaluse andma ning kõigi ühiseks üllatuseks võttis autosõidu ajal kõrvaklapid peast ning sekkus mitmel korral nende vestlusse.

      Kõige parem kogu selle asja juures oli aga see, et karjumine oli lõpuks ometi lakanud. Viimased kuus kuud olid oma elude pärast anuvate inimeste halamine ja karjed painanud Fabiani nii unenägudes kui ka valdava osa ärkveloleku tundidest. Esimest korda tajus ta nende häälte puudumist Stockholmist edela pool, Södertälje kandis, kuid arvas siis, et kujutab seda endale lihtsalt ette. Alles seejärel, kui nad olid Norrköpingist möödas, oli ta täiesti kindel, et iga läbitud kilomeetriga kaotasid hääled oma jõudu. Nüüd, 556 kilomeetrit hiljem, kui nad olid kohale jõudnud, olid hääled täielikult vaikinud.

      Tundus, nagu oleks nende Stockholmi elu ning möödunud talve sündmused sügavale minevikku vajunud. Me alustame otsast peale, mõtles Fabian oma uue kodu, Pålsjögatanis asuva inglise stiilis punastest tellistest ridaelamu ust avades. Kuni praeguseni oli Fabian olnud ainuke pereliige, kes oli maja seestpoolt näinud, aga ta ei pabistanud sugugi selle pärast, mida teised uuest kodust arvavad. Seda maja müügis nähes oli ta kohe veendunud, et see on nende uue elu alustamiseks ainuõige koht.

      Pålsjögatan 17 asus Tågaborgi linnaosas – kesklinn oli vaid kiviviske kaugusel ning Pålsjö mets kohe ümber nurga. Fabiani peas küpses plaan hakata igal hommikul metsas jooksmas käima ning lähedal asuvatel saviliivaväljakutel uuesti tennist mängima. Ka meri oli väga lähedal: lühike jalutuskäik Halalidi mäest alla viis Fria Badi, avalikku randa, kus ta poisipõlves sageli ujumas oli käinud. Tol ajal teeskles ta, et elab siinsamas kandis, mitte aga Dalhemi viletsates kollastes üürikasarmutes. Nüüd, kolmkümmend aastat hiljem, oli tema unistus täitunud.

      „Isa, mida sa ootad? Kas sa kõnele ei vastagi?“ küsis Theodor.

      Fabian virgus oma unelusest ja märkas, et tema perekond seisis kõnniteel ja ootas, et ta telefonikõne vastu võtaks: helistajaks oli Astrid Tuvesson, tema uus – või pigem tulevane – boss Helsingborgi politsei kriminaaluurimise osakonnast.

      Paberite järgi oli ta veel kuus nädalat Stockholmi politseijaoskonna hingekirjas. Pealtnäha lahkus ta sealt omal soovil, kuid Fabianil polnud kahtlustki, et suurem osa tema vanadest kolleegidest teadsid, mis tegelikult juhtus. Ta ei suuda enam kunagi oma jalga sellesse politseijaoskonda tõsta.

      Nüüd ootas teda ees kuuenädalane sundpuhkus, mis talle järjest meeldivamana tundus. Ta ei suutnud meenutada, millal tal viimati nii palju vaba aega oli – ilmselt millalgi ennem kooli lõpetamist. Ta kavatses need kuus nädalat kasutada selleks, et oma uue kodu ja linnaga harjuda. Võib-olla võtavad nad isegi ette reisi kusagile soojemasse kohta, kui selleks tuju peaks tekkima ja kui ilm seda lubab. Närvipinge oli viimane asi, mida nad tahtsid. Kahtlemata teadis seda väga hästi ka Astrid Tuvesson. Ja ometi ta helistas.

      Midagi pidi olema juhtunud, kuid Fabian ja Sonja olid andnud teineteisele lubaduse, et sel suvel saab neist taas perekond ja nad jagavad omavahel vanemlikke kohustusi. Fabian lootis ka, et Sonja leiab endas piisavalt jõudu, et lõpetada sügiseks plaanitud näituse jaoks paar viimast pooleliolevat maali.

      Kas Helsingborgis pole siis teisi politseinikke, kes parasjagu ei puhanud?

      „Ei, see kõne võib oodata,“ vastas ta telefoni taskusse pistes. Ta keeras majaukse lukust lahti ja avas selle Theodori ja Matilda jaoks, kes omavahel vaidlesid, kumb neist esimesena majja pääseb. „Mina sinu asemel vaataksin, mis tagahoovis on!“ Ta pöördus Sonja poole, kes parajasti iPodi kõlarit käes hoides trepist üles astus.

      „Kes see oli?“

      „Ei midagi olulist. Tule, vaatame maja üle.“

      „Ei midagi olulist?“

      „Ei. Mitte midagi olulist,“ ütles Fabian. Ta nägi oma naise silmadest, et see teda ei uskunud, seepärast võttis ta telefoni uuesti taskust välja ja näitas naisele, kes helistaja oli. „See oli mu tulevane boss, kes ilmselt tahtis meid linna saabumise puhul tervitada.“ Ta kattis Sonja silmad kätega ja juhtis naise majja. „Ta-daa!“ Ta võttis käed ära ja jälgis, kuidas naine lasi silmadel libiseda üle tühja, kaminaga elutoa ning selle juurde kuuluva köögi, kust avanes vaade väiksesse tagahoovi, kus Matilda parasjagu hiiglasuurel batuudil hüppas.

      „Vau. See on … absoluutselt fantastiline.“

      „Nii et läbis testi edukalt? Sulle meeldib?“

      Sonja noogutas. „Kas kolijad ütlesid, millal nad siia jõuavad?“

      „Millalgi pärastlõunal või õhtul. Võime alati loota, et nad hilinevad ega jõua siia enne homset.“

      „Miks me seda peaksime lootma, kui küsida tohib?“ lausus Sonja, asetades käed ümber mehe kaela.

      „Meil on siin kõik vajalik olemas. Puhas põrand, küünlad, vein ja muusika.“ Fabian tõi lagedale oma vana kriimulise iPod Classicu ja ühendas selle kõlariga, mille Sonja köögisaarele oli pannud. Ta valis sealt Bon Iveri „For Emma, Forever Ago“ – oma viimaste nädalate lemmikalbumi. Ta oli Bon Iveri rongile hüpanud mõningase hilinemisega. Alguses oli ta plaati igavaks pidanud, kuid pärast teist katset sai ta aru, milline meistriteos see tegelikult oli.

      Ta võttis Sonjal ümbert kinni ja hakkas tantsima. Naine naeris ja püüdis kõigest väest mehe improviseeritud tantsusammudega kaasa minna. Fabian vaatas naise pruunidesse silmadesse, kui see aeglaselt juukseklambri avas ja oma pruunid juuksed lahti päästis. Terapeudi määratud harjutus oli naisele silmanähtavat kasu toonud, nii vaimselt kui kehaliselt. Ta oli kaalust oma viis kilo kaotanud. Naine polnud küll kunagi paks olnud, pigem vastupidi, kuid tema näojooned olid nüüd teravamad ja see sobis talle. Fabian tegi järsu pöörde ja kallutas naist. Sonja naeris uuesti ning mees mõistis, kui väga ta sellest häälest puudust oli tundnud.

      Enne Helsingborgi kasuks otsustamist olid nad kaalunud mitmeid lahendusi, alates oma Södra jaama lähedal asuvast korterist väljakolimisest ja maja ostmisest ühte Stockholmi paljudest äärelinnadest kuni lisakorteri ostmiseni, millega oleks kaasnenud katse lahus elada ja laste eest kordamööda hoolt kanda. Ükski nendest variantidest aga ei tundunud õige. Võib-olla kartsid nad, et lahku kolimine viib lahutuseni, või ei olnud veel päris kindlad, et sisimas teineteist endiselt armastavad. Alles siis, kui ta leidis selle maja Pålsjögatanis, loksus kõik paika. Talle pakuti kriminaaluurija kohta Helsingborgi politseis, Tågaborgi koolis oli vabu kohti ning Fabian oli leidnud selle täiusliku maja koos katuseakendega pööninguga, millest saaks Sonjale ideaalse stuudio. Paistis, nagu keegi, kellel oli neist kahju hakanud, andis neile veel ühe võimaluse.

      „Mis me lastega teeme?“ sosistas Sonja talle kõrva.

      „Kindlasti on keldris mõni ruum, kuhu saame nad luku taha panna.“

      Enne kui Sonja sellele vastata jõudis, suudles Fabian teda suule. Nad olid ikka veel tantsimise lummuses, kui helises uksekell.

      „Kas tõesti on kolijad juba siin?“ tõmbus Sonja mehest eemale. „Ehk saame siiski oma voodites magada.“

      „Ja mina lootsin nii väga põrandale.“

      „Olen täitsa kindel, et põrand on veel vaba. Ma ütlesin magada. Ei midagi enamat.“ Ta jätkas poolelijäänud suudlust, libistades kätt üle oma kõhu allapoole, et leida teed mehe püksivärvli vahele.

      Kõik saab korda ja me elame õnnelikult elu lõpuni, mõtiskles Fabian СКАЧАТЬ