Архе: Монолог, який усе ще триває. Любко Дереш
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Архе: Монолог, який усе ще триває - Любко Дереш страница 8

Название: Архе: Монолог, який усе ще триває

Автор: Любко Дереш

Издательство: Фолио

Жанр: Контркультура

Серия:

isbn: 978-966-03-7787-5

isbn:

СКАЧАТЬ жумчок викликала суперечливі почуття: кортіло наставити їм двійок у щоденник, або відшмагати по голій сраці указкою, чи запатентувати автогеном. Юні істоти не визнавали бюстгальтерів, що наче виправдовувало їхні добротних розмірів груди. Дівчатка на лавках мали рівні ніжки, рівні й достатньо вгодовані, місцями навіть грубі. Для Температури це було як образа. Вона розправила складки на спідниці, щоб не стирчали коліна. Такі ж худі, як і вся вона, схожа на нетопира. «Так, нетопира – але такого дуже доброго», – втішила себе Терезка.

      Оцінюючи цю антроподегенеративну руїну так неоднозначно, Температура впевнилася: у даний момент руїна виглядає когось із плазматиків-ветеранів – когось із тих, що зав’язали.

      Сутанисті зáв’язки [6] більше не ходили строєм. Вони любили тинятися місцями слави поодинці. І справа зовсім не в ефекті відчуження. Більшість зáв’язків страждає патологічним бажанням знаходитись у центрі уваги. Аудиторію, яку Терезка застала біля Академії, слід було вважати досконалою. Зáв’язок-одинак, який натрапить на подібну жилу уваги, може цілими днями впиватися розповідями про те, як йому зривало черепицю: і на даху крапав, і на Сонце втикав, а з шумами взагалі – ледь не залишився в полоні звукової цивілізації з віддаленої метагалактики, ось.

      Загалом, такий персонаж, попри начіпну браваду, залишав враження розгубленої особистості, переповненої витісненими реакціями й страхами.

      Терезка примостилася на лавці ближче до пожежної частини. Уявила себе хамелеоном. Набравши невидимої барви, завмерла в строкатій яєшні зі світла й тіней листочків дерев.

      Тиша.

      Яєшня колишеться на вітрі, відшаровуючись від землі.

      Перехоплює подих.

      У протилежному кінці вулиці вийшла темна постать. Терезка придивилася. Звідти до компанії дівчат близився певний юнак. Культурний герой намірявся увійти в контакт. «Зав’язок», – подумала вона.

      Хлопчина (куций самурайський хвостик, жирне чоло, піжонські штани-«багами», нашийний ланцик з медальйоном) підійшов до малявок. Руки в кишенях. Зав’язалася балачка. Хлопчина пригладжував зачіску і щось розпитував. Найактивніша з тусівниць, лідер середовища, закушувала губу й кивала головою. Вона закладала за вухо пасмо волосся й показувала рукою в браслетах у керунку Академії: здається, звідти мав звичку являтися крапляр.

      Хлопчина, втомлений чеканням навстоячки, сів до дівчат. Хі-хі, ха-ха. Дівчата штурхаються. Піжон либиться.

      Поки Терезка оцінювала розклади, на вулиці з’явився підозрілий суб’єкт. Це був живий архефакт доби архе. У такт нечутній музиці він крутив головою в береті, кивав неголеним підборіддям, розкошував своїми шортами- «вітрилами», глядів спонад своїх малинових окулярів і човгав сандалями на босу ногу. Рукою він притримував сумку, перекинуту через плече. Одним словом, поводився, як правдивий архе-фактор [7]. Крапляр прошкував тінистим боком вулиці й тихенько зумотів у русяву борідку: «плаззма», «плаз-з-зма», СКАЧАТЬ



<p>6</p>

Зав’язок – людина, яка припинила архе-сесії (за: А.М. Давихам, неопубл.).

<p>7</p>

Архе-фактор – людина, яка продає власноруч закалатані краплі, штовхач. Через картель у «час архе» далеко не кожен наважувався продавати краплі на вулиці заради ідеї. Тому для безпеки архе-фактори брали в напарники нунція – людину, яка попередньо готує місце контакту. Тандем фактора і нунція породив низку міфологем, мотто яких – діалектична спряженість цих людей. У Львові певний час був відомий тандем видців Сантехніка і Курсанта. Вони безпосередньо причетні до вибухового поширення «плазми» на природничих факультетах вищих навчальних закладів міста. Архе-пушер – найманий робітник, який продає краплі для картелю чи іншої організації, (за: А.М. Давихам, неопубл.).