Täheaeg 11: Viirastuslik rügement. Raul Sulbi
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Täheaeg 11: Viirastuslik rügement - Raul Sulbi страница 6

Название: Täheaeg 11: Viirastuslik rügement

Автор: Raul Sulbi

Издательство: Eesti digiraamatute keskus OU

Жанр: Научная фантастика

Серия:

isbn: 9789949504152

isbn:

СКАЧАТЬ tuleb koos teiega sisse ju!» röögiti teiselt poolt, ja Raun jõudis vaevalt imestada, mis kuradi koht ja aeg vaidlemiseks, kui kuningas oli neil kukil ja ta laskis sellele näkku nii lähedalt, et tundus võimatu, et asi lihtsalt peast ilma ei jää.

      Aga ei jäänud. Relv tõrkus ning Raun, igasugusest üllatusest juba üle, lihtsalt virutas sellega täiest jõust alt üles. Tabas. Olendi pea nõksas tagasi, hiiglaslik kere vankus ja veri lendas. Aga siis pöördus olevus ringi, nägu küll verine mask, aga üldse mitte surnud, ja tema ilme, mis Rauni sarvkestale salvestus, see ilme pani kogu vere naise sees tarduma.

      Veel üks päästikulevajutus. Valang läks kuhu iganes. «Nüüd ma suren,» käis naise peast veel läbi ja adrenaliinikergus kehas lahvas üheks suureks, pimestavaks valguseks teadvuses.

      II

      Kui pilt tagasi tuli, seisis ta ikka veel sealsamas valvuriputka ees ja keegi tõmbas teda õlast tagasi, putka poole. Raun oleks tõmbajale peaaegu virutanud, kuid taipas viimasel hetkel, et see haare pole vaenulik. Siis seletas silm juba ka seda, et kuna kuningas tundus lumepöörises tõmblevat ja visklevat temast eespool, ei saanud ta tõesti olla tema taga.

      Ta lasi end tõmmata, kuhu teda tõmmati. Putka uks virutati ta järel kinni ja lükati kolaki! ette vägevad riivid. Raun silmas maas mingit tumedat oigavat kogu – ilmselt Tael. Siis adus aeglaselt, kuidas teised kogud – neid tundus kuidagi hirmus palju olevat – kogunesid trellitatud akende ümber ja midagi erutatult karjusid.

      Paar hingetõmmet. Ole väga rahulik, ütles naine endale. Väga rahulik. Ta värises üleni nagu palavikus. Käed tudisesid.

      Veel paar aaaeglast hingetõmmet.

      Ja seejärel vaatas ta samuti aknast välja, taibanud, et sealt kostab mingit röökimist. Ebamääraselt häirituna sellest, et ta ei tea, kes röögib ja miks.

      Esimese asjana nägi ta lumepöörist. Ma olin nii kaua pilditu, et seal on mingi tuisk alanud? – mõte oli elujõuline umbes sekundi, kuni talle meenus jõnkslev lumine kuningaliikumine, kui elukas ennist nende poole tormas. Lumi ümberringi lendas üsna samamoodi. Siis pudenes nähtav lumepööris juba tükkideks ja Raun nägi, et selle oli tõepoolest tõstnud mitte tuul vaid talle ülemääragi tuttav kuningas ja – oh, nojah. Nagu poleks päev piisavalt halb olnud.

      Üks teine samalaadne veel.

      Teine hiiglasuur mees, metsiku tumeda juuksepahmaka ja sama metsiku tumeda habemega, lumehämaruses eristamatute näojoontega. Mingisugustest karvastest nahkadest ürbis ja tumedates pükstes, käes järjekordne kuradi suur nuga.

      Enne kui Raun täpsemalt uurida jõudis, olid nood kaks jälle üksteisel kallal ja verd lendas nagu vihma.

      «Mis toimub?» küsis ta võõrastelt.

      Üks akna juurest pöördus tema poole. Raun ei näinud nägu, ainult kõrget kogu.

      «Vaata aga,» ütles mehehääl. «Teil oli õigus. Ongi naine.» Korraks välgatas kollakas lambivalgus ja Raun lõi käe silmade ette. Samas oli tuli juba kustunud.

      «Ah, lõpeta,» sõnas teine mees, lühem, kuidagi pudisema hääldusega. «Me ju kuulsime ta häält enne! Muidugi on naine!»

      Pikk tüüp, Rauni lambiga jahmatanu, pöördus jälle akna poole, ent suvatses siiski paar selgitavat sõna pillata: «See teine kunn kargas kuskilt välja, kui Tom ja Daniil oma kangelaslikul «päästame naist» missioonil olid ja te hakkasite parasjagu kõik ära söödud saama.»

      Raun seisis kergelt vankudes paigal ja üritas oma huugavas peas selgust luua, mispärast on korraga nii oluline, et ta naine on.

      Siis vaatas pikka kasvu kutt tagasi tema poole ja rääkis jälle: «Hei! Pilusilma-plika! Ära seisa seal niisama! Äkki vaatad selle oma semu üle? Kui sa teda juba siia lohistama hakkasid, siis ilmselt tahaksid ta haavad kah kinni tõmmata.» Pikka kasvu mees, salvestas Rauni aju, aga lühem kui Phone-X. Kõrge hääle ja puhta hääldusega.

      Naise mõistus ja liikmed värisesid ikka veel, aga ta nõudis neilt sõnakuulelikkust. Lamp. Nuga. Medpakk. Mida ta sai Taela heaks teha?

      Too oli vahepeal samuti pildilt ära vajunud. Raun pani oma algelised teadmised diagnoosimisest mängu ja hakkas käppima-näppima-toppima. Tema järeldus oli, et midagi oli selgelt viltu vasakus kehapooles. Esiteks olid ribid katki ja mis teiseks, seda sõdur mõtlema ei hakanud. Ta korjas välja oma väärtusliku süstla, tõmbas tikku, steriliseeris nõela ära ja läkitas ampulli antibiootikume otse õlalihasesse. Siis teine ampull, valuvaigisti, nõelale taha ja lihasesse.

      Sõduri lollikindlaks tehtud ravipakett.

      Nüüd tulnuks kere kinni mässida, aga esiteks ei olnud tema ja Taela medpakkides kokku ka nii palju sidet ja teiseks pidanuks keegi kolmas meest vertikaalis hoidma, aga valveputka pikemaajalisemad asukad – arvult kolm, eh, ainult kolm neid oligi – olid ikka veel kitsa akna juures ning jälgisid pingsalt ja murelikult, mis väljas toimub.

      Nad ei lasknud, lihtsalt vahtisid, trellidest nii palju eemale hoides, et neid varbade vahelt kohe kätte ei saaks. Väljast kostis mürtsatusi, madalahäälseid valuröögatusi ja mingid hääled lõugasid ilmselt ka teisel pool kärujaamas, aga Raun ei saanud ühestki sõnast aru.

      «Kas keegi tuleks mulle appi äkki?» küsis naine valjusti. Parem liiga vähe mässimist kui üldse mitte.

      Kaks tüüpi akna juurest vaatasid ta poole tagasi. Raun ei suutnud paksude vattide ja mütsides peade järgi otsustada, kes just ja kas need olid samad, kes väljas tal ja Taelal järel olid käinud, aga küllap olid. Pikk jutumees pidas vahti edasi.

      Parempoolne vahtija ohkas sügavalt, pani oma relva – mingi veider mudel – kõrvale ning astus raskelt Rauni juurde. Põlvitas. Naise päikeselambi kaame valgus näitas, et võõral oli nösunina punaka habeme keskel ja puhmaskulmud. Mees tundus vana, kulunud ja haises, nagu poleks pesnud mitte nädalaid, vaid juba kuid. Aga ta hoidis Taela, kes ebamääraselt ümises, istuli, kuni Raun lambi välja lülitas ning oma haavatule sidemed nii kõvasti ümber kere tõmbas, kui julges.

      Siis kostis väljast veel üks mürts, selline, et sein peaaegu värises. Raun poleks sellele rohkem tähelepanu pööranud kui eelmistele, kuid sedakorda järgnes meeletu valuulg ja mõlemad mehed akna juures kahmasid korraga oma relvad. «Tüdruk, sul moona on või? Viis-viis-kuut?» Mees, kes Taela toetas, lasi ta igasuguse hoiatuseta lahti, nii et Raun pidi kaaslase kinni püüdma ja oma rinna vastu toetama, kuna ta vihaselt ja väga kiiresti teisel sidemerullil haavatu keha ümber käest kätte käia lasi. Siis oligi side otsas ja üllatavalt korralik mähis tehtud.

      Tema abiline oli juba oma relva haaranud, kuigi hoidis seda peaaegu nagu kaigast.

      «Türa, kas tuleb moona ka või?!!» nõuti akna juurest.

      Raun, sidumistööst vaba, torkas käe kotti ja tõmbas täis karbi välja. See oli väärtuslik. Kolmveerand karpi oli tal veel, aga… Ta kõhkles hetke, kuid need mehed olid välja, selle kuradima kuninga juurde, talle ja Taelale järele tulnud.

      Naine viskas karbi teda aidanud punahabemele. Too püüdis selle kinni ja hakkas samuti omaette ropendades laadima.

      Kõik kolm hoidsid nüüd aknast ja trellidest eemale. Raun kattis kuskil madalamates teadvusesfäärides hulkuva Taela kinni kõigi riietega, mis võtta. Lisas külje alla õhukese vetthülgava teki, mida ta kaasas kandis, ja viskas peale teise samasuguse mehe enda varustusest. Siis heitis Raun pilgu aknast välja. СКАЧАТЬ