Üle piiri. Legendid MicroLinkist ja microlinklastest. Reet Neemoja
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Üle piiri. Legendid MicroLinkist ja microlinklastest - Reet Neemoja страница 9

СКАЧАТЬ style="font-size:15px;">      Ametiühing MicroLink Süsteemides

      Meenutavad Ants Koel ja Andres Parts

      Kuna MicroLink Süsteemides olid pehmelt öeldes askeetlikud töötingimused, aga äri maht muudkui kasvas, moodustasid MicroLink Süsteemide kolm töötajat – Ants Koel, Kaarel Korsen ja Jaanus Rauk – töötajate ametiühingu.

      Ametiühingu esimene koosolek toimus pubis Hell Hunt ning seal pandi paika kolm nõudmist: konditsioneeri paigaldamine kontoriruumidesse, firma auto muretsemine kauba transpordiks ja sekretäri palkamine, sest keegi ei jõudnud kogu aeg telefonile vastata. Kuna kõik need nõudmised said mõistliku aja jooksul täidetud, siis ametiühingut ametlikult ei vormistatudki ja seda pole MicroLinkis tänapäevani. Ametiühingu algatuskoosoleku protokoll on aga pidulikult säilitatud Antsu isiklikus meiliarhiivis.

mikrolink

      Kaarel

mikrolink

      Ants

mikrolink

      Jaanus

      Date: Tue, 5 Nov 1996 12:50:55 +0200 (EET)

      From: Ants Koel <[email protected]>

      To: [email protected]

      Subject: FYI: AY asutamiskoosolek Hellas Hundis

      Kuna keegi osalenutest ei suutnud taastada kolmandat päevakorrapunkti, siis teen ettepaneku võtta antud tekst lõppdokumendi koostamisel aluseks.

      Protokollija Ants Koel

      – Forwarded message – -

      Date: Sun, 3 Nov 1996 21:15:55 +0200 (EET)

      From: Ants Koel <[email protected]>

      To: [email protected], [email protected]

      Subject: AY asutamiskoosolek – ootan kommentaare ja ta”iendusi…

      3. novembril 1996 toimus MicroLink Süsteemide AS ametiühinguorganisatsiooni asutamiskoosolek.

      Kohal viibisid: Jaanus Rauk, Kaarel Korsen, Ants Koel

      Protokollijaks osutus: Ants Koel

      Tulihingeliste sõnavõttude ja järgneva arutelu käigus selgus rida probleeme, mis ei kuulu MicroLink Süsteemide AS töötajate normaalsete töötingimuste hulka ning seetõttu kuuluvad püstitamisele ja lahendamisele kui pakilised probleemid.

      1. MicroLink Süsteemide AS sooline tasakaal on disbalansseeritud. Seetõttu on häiritud igapäevane töö. Naissooline vähemus on ahistatud neile koonduvast tähelepanust. Meessoolise enamuse verbaalses ja mitteverbaalses kommunikatsioonis tekivad nihked. Firma omanike ring ignoreerib teemat.

      Otsustati: püstitada MicroLink Süsteemide AS juhtkonna ees soolisele tasakaalustatusele positiivse lahenduse leidmise ülesanne täie teravusega. Nõuda AÜ organisatsiooni kaasamist kaadrivaliku protsessi. Mõjutusvahendina kohaldada esialgu otsese vahendina AÜ liikmete isiklikke vestlusi firma juhtkonnaga ning kaudse vahendina firma AÜ organisatsiooni mittekuuluvate naistöötajate ahistamist.

      2. MicroLink Süsteemide AS transpordipoliitika on ebastabiilne. Kliente külastatakse töötajate omavahenditega (VAZ-2101, ZAZ-968, tramm, troll), mis tihtipeale kannab võõra või konkureeriva firma reklaami. Ühe peamise varustuskanali, AS MicroLink transpordipoliitika on ümberkujundamisjärgus ega ole sertifitseeritud ISO-9000 standardipere kvaliteedinõuetele.

      Otsustati: taotleda MicroLink Süsteemide AS transpordisüsteemi muutmist firma mainele vastavaks kõrgetasemeliseks kvaliteetseks tervikuks, mis oleks eeskujuks kogu MicroLinki kontsernile. Nõuda firma juhtkonnalt töötajate omavahendite tööotstarbel kasutamise edasikestmisel transpordivahendite markide nimistu piiramist brand-name’idega, mille maine vastab hinna/kvaliteedisuhtelt MicroLink Süsteemide ASi poolt pakutavate tehniliste lahenduste hinna/kvaliteedisuhtele. Firma peab seejuures looma soodsad tingimused antud markide omandamiseks.

      3. Mis kurat see kolmas punkt, mis tee peal üles kerkis, nüüd oligi…

      cu AK

      ITI ehk õrnad, suured ja kallid kastid

mikrolink

      Hitachi Data Systemsi innovatsiooniauhinna vastuvõtmine. Pildil Mats Sandström (HDS), Erki Põldma ja Andres Parts (MicroLink).

mikrolink

      Baltikumi Suni-mehed Üllar Feldschmidt (MicroLink), Maidu Harjak ja Andris Mikluns Suni serveritega tutvumas.

      Kord viidi kliendile suured serverid. Oldi juba valmis üleandmise aktile alla kirjutama ning mõeldi, kuidas suurt võitu tähistada, kui… pagan, kliendi serveriruumi uks oli nii väike, et masinad ei mahtunud sisse. Ega’s midagi! Pandi nad ukse ette ja turvamees ööseks valvama. Hommikul oli vaja natuke serveriruumi lävepakku maha võtta, aga see kulu oli võrreldes serveri hinnaga tühiasi.

      Ühe teise kliendi juures oli arvutiruumi kõrval rõdu ja sinna avanes suur uks – ainus võimalus server majja saada. Suni serverit tõsteti kraanaga: poolteist milli tilpnes konksu otsas ja Veiko Miidel, kes oli sel ajal MicroLink Süsteemide juht, palvetas, et see sealt alla ei prantsataks.

      Ago Esken mäletab, kuidas MicroLinki majja toodi server, mille temperatuur ei tohtinud muutuda rohkem kui pool kraadi korraga. Õues oli ligi 30 külmakraadi ja välise vaatluse järgi jäi mulje, et server toodi kohale üsna lahtise autoga. Server kaalus metsikult ja maksis umbes sama palju. Läbi häda tõsteti ta Läti autost maha ja toimetati maja koridori. Et masin ei saaks temperatuurišokki, osteti suured rullid hõbepaberit ja mässiti ta fooliumi. Seal see server siis seisis paar päeva ja “harjus”, kuni viidi lõpuks kliendi juurde.

      Kui Karel Kannel ise kliendiesindaja oli ja talle toodi esimesed Suni serverid, lasi ta need tassida kahe turvamehe saatel ühest pika koridori otsast teise. Aga sein oli küprokist. Turvamees komistas, server koos euroalusega kukkus läbi küprokseina ja jäi külje peale poolpüsti. Tehnika jäi terveks, ent sein lagunes totaalselt.

      Ükskord viidi ühe kliendi kontorisse kaks pitsakarbi suurust, aga päris võimast serverit. Samal hetkel helistas tegevjuht Hanno Haamer: tooge kähku tagasi! Paari päeva pärast oli tolle firma pankrotimenetlus avalik.

      Kord läks Indrek Jaaska koos MicroLink Süsteemide kolleegiga müüma ühele haiglale suurt tarkvaraarendust. Mehed juhatati koosolekuruumi ja nad kasutasid ooteaega ettevalmistusteks. “Aktiivsed, nagu olime, kargasime kohe tahvli juurde, kustutasime sealt kõik maha ja kirjutasime oma asjad asemele,” räägib Indrek. Siis astus saali haigla tegevjuht, vaatas tõsise näoga ja küsis, kuhu joonis jäi. Haigla inimesed olid tahvlile joonistanud oma apteegi- ja jaemüügistrateegia, mis oli neljatunnise ajurünnaku tulemus.

      Microlinklased istusid, silmad suured: mis me nüüd tegime?! Tulime heade kavatsustega, tehing peaaegu sõlmitud…

      “Müügitehing lõppes hävinguga. Meid visati välja!” meenutab Indrek.

      Töökeskkonnas õpiti üsna kiiresti ka oma arvutit mitte ripakile jätma. Kui see oli juhtunud, leidsid kohe, et oled enda teadmata kellelegi СКАЧАТЬ