Історія речей. Дитяча енциклопедія. Отсутствует
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Історія речей. Дитяча енциклопедія - Отсутствует страница 13

Название: Історія речей. Дитяча енциклопедія

Автор: Отсутствует

Издательство: Фолио

Жанр: Учебная литература

Серия:

isbn: 978-966-03-3899-9

isbn:

СКАЧАТЬ життя сучасної людини, в якої постійно бракує часу.

      Пам’ятаєте, як фантасти змальовували машини-роботи? Рухаються майже без допомоги людини, розбризкують приєм ні освіжувачі повітря, нишпорять по наинеприступніших кутках… Зовсім як сучасні пилососи, які видаляють пил, бруд, кліщів-сапрофітів там, дістатися куди в людини не доходять руки… До того ж вони мають оригінальний дизайн, працюють тихо і дають змогу людям вільно дихати після прибирання.

      Кухонні машини (від вогнища до мікрохвильової пічки)

      Колись кухня асоціювалася в людини з вогнищем і яскравим веселим полум’ям. Пізніше такий романтичний для нас елемент кухні замінили більш прозаїчною, але зручнішою піччю, яка працювала на дровах, а згодом – на вугіллі. Газова плитка здавалася господаркам взагалі фантастикою! Допоки не з’явилися електричні моделі…

      Нині на наших кухнях поряд з електроплитами майже завжди можна побачити електричні чайник та каструлі. Взагалі, «серце» кожної оселі сьогодні обладнано величезною купою пристроїв. Недарма працівники італійського концерну «Сочьєта дженералє італьяна Здісон ді злектричита», який випустив першу електроплиту, безапеляційно твердили: краще один раз натиснути на кнопку, ніж постійно крутити ручки механізмів, – тож людство просто зобов’язано прийти до рішення користуватися в побуті виключно електромашинами.

      Уявіть собі, що якихось півстоліття тому люди готували їжу на примусах. А не замерзнути в приміщенні восени чи взимку можна було, лише протопивши добряче дровами чи вугіллям пічку… Сьогодні нам достатньо повернути ручку й піднести сірника до конфорки чи натиснути на пару кнопок. Але як же люди прийшли до такого рівня комфорту?

      Плита для готування їжі, можна сказати, належить до найдавнішої побутової техніки у світі. Колись дуже давно наші пращури вирішили, що готувати на відкритому полум’ї не дуже зручно і почали запікати продукти харчування в спеціальних ямах, одразу значно підвищивши свій господарсько-культурний тип. Потім на допомогу господаркам прийшла первісна пічка. Жінки одразу збагнули, скільки переваг має новий пристрій: і часу на приготування використовується менше, і їжу можна урізноманітнювати, і тепло в помешканні зберігається. І взагалі, вдома одразу стало затишніше. З тих пір пічка, звичайно, дуже змінилася, ставши не тільки помічницею, але й окрасою кухні. Щоправда, сам процес приготування їжі не дуже змінився: так само нагрівається плита, від неї гріється посуд (каструля, чайник чи сковорідка), а вже потім починається процес обробки продуктів. Хіба що нові моделі легко чистяться, мають конфорки швидкого розігріву, в їхніх духовках ніколи нічого не пригоряє.

      І все ж таки навіть найсучасніші плити багатьом споживачам здаються непрактичними, неекономними, а приготування їжі на них – надто довгим. Саме для тих, хто постійно кудись поспішає, свого часу були створені мікрохвильові СКАЧАТЬ