Історія речей. Дитяча енциклопедія. Отсутствует
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Історія речей. Дитяча енциклопедія - Отсутствует страница 16

Название: Історія речей. Дитяча енциклопедія

Автор: Отсутствует

Издательство: Фолио

Жанр: Учебная литература

Серия:

isbn: 978-966-03-3899-9

isbn:

СКАЧАТЬ пульт, на нашому просторі стали імпортні моделі – SONY та PANASONIC. Пізніше і вітчизняні виробники перейняли корисне і комфортне нововведення. Сьогодні існує кілька стандартів кольорового телебачення. До основних систем належать SECAM (поширена в країнах колишнього СРСР та у Франції), PAL (нею користуються громадяни країн Західної Європи, крім жителів Франції), NTSC (вона популярна в Японії і на американському континенті). «Друзі дому» дуже змінилися в наш час: пласкі екрани, високе вирішення, плазмові панелі завтовшки не більше 15 сантиметрів при діагоналі до 60 дюймів, цифрові технології. До речі, у США з 2008 року планують повністю перейти на цифрове телемовлення, а в Росії те саме збираються зробити тільки в 2015-му… Чимало з’являється любителів перегляду телевізійних передач на дуже великому форматі зображення. Їх часто збирають на основі люмінесцентних панелей, так що розмір екрана сучасного «друга родини» може сягати кількох метрів!

      …Отакі вони, домашні речі та техніка. Усі ці «діти» людської думки щодня дбають про нас, дають нам змогу відчути комфорт і спокій.

      «Розумний будинок»

      Якщо говорити відверто, сьогодні значно легше та економніше максимально автоматизувати своє житло, ніж провести «євроремонт». Причому єдиною умовою для цього є наявність у будинку звичайної електропроводки: ані довбати бетонні перекриття, ані відривати шпалери чи проводити якісь інші глобальні перебудови від вас це нововведення не вимагає.

      Основна, базова система автоматизації складається з пристроїв трьох основних типів. Передусім треба встановити контролер – «мозок» системи. У його функції входить вмикання та вимикання будь-якого технічного пристрою та плинне регулювання освітлення. При цьому кожний пристрій, як правило, підключається через звичайну розетку (контролер так і залишається в ній). Два інші типи пристроїв керують роботою настільних ламп, кавоварок, чайників, кондиціонерів та іншого хатнього обладнання. Для регулювання інтенсивністю освітлювальних пристроїв можна користуватися також окремими перехідниками, які монтуються безпосередньо на цоколі лампи.

      Для того щоб без перешкод та зайвих зусиль насолоджуватися життям у власній автоматизованій оселі, достатньо задати на контролері код квартири, код пристрою, команди для вмикання – вимикання. А от щодо кімнатних освітлювальних пристроїв, то для них потрібна більш «розумна» автоматика: вона повинна запам’ятовувати рівень освітленості в момент вимикання й налаштувати лампу при черговому користуванні нею на той же режим.

      Серед найбільш популярних сьогодні технологій автоматизації будинку – так звана система Х10. «Природно, ми можемо підключити музичний центр чи відеомагнітофон до контролера Х10, – пише в журналі «Комп’ютерпресс» Олексій Федоров, – тільки пуття від цього буде мало, тому що відключений від мережі відеомагнітофон відразу ж (чи через якийсь час) “забуде” про номери каналів, а музичний центр втратить налаштованість на радіостанції. СКАЧАТЬ