Ransė gyvenimas. Francois-René de Chateaubriand
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Ransė gyvenimas - Francois-René de Chateaubriand страница 11

Название: Ransė gyvenimas

Автор: Francois-René de Chateaubriand

Издательство: VERSUS AUREUS

Жанр: Биографии и Мемуары

Серия:

isbn: 9789955344612

isbn:

СКАЧАТЬ užsiėmimo – piešti. Jis buvo nupiešęs peizažų ir nubraižęs žemėlapių.

      Keletas Ransė draugų, kurie tuo pačiu metu persiėmė krikščioniška dvasia, turėdami tokį iškalbingą pavyzdį pasuko į askezę; atrodo, ir pats Ransė vaidino atgailaujantį, kad išmoktų tikros atgailos: įdomu sekti, kaip žmogus kovoja pats su savimi. Jis kartodavo: „Arba Evangelija mane apgauna, arba šitie namai yra prakeiktojo namai.“

      Dėl reikalų trumpai grįžęs į Paryžių, jis apsistojo pas oratoriečius. Jam tai buvo nesibaigianti pastanga – atsikratyti ankstesnių ilgai puoselėtų tikslų; vienas didelis atsiskyrėlis šito ėmėsi tiktai gyvenimo pabaigoje; šventasis Jeronimas prakaitu skandindavo savo mintis, plikomis Negyvosios jūros pakrantėmis tampydamas smėlio maišus. Aš ir pats klajojau po tas stepes, slegiamas dvasios naštos. Dvi gundytojos persekiojo Ransė. Jos sakė, kad negali lygintis su gražiąja jo apraudama būtybe, bet jam puoselėja tokius pat karštus jausmus, kaip anie, kuriuos jis buvo įkvėpęs. Ransė apsiginklavo kryžiumi ir pabėgo.

      Ransė buvo siūloma pasišvęsti misijoms, keliauti į Indiją, klajoti po Himalajų kalnynus, ir visa tai tiko Ransė genijaus didybei ir liūdesiui, bet jo pašaukimas buvo kitas.

      Nelaimių akinamas, įpročių stabdomas Ransė vis dėlto neapleido pareigų. Atėjus jo, kaip kapeliono, tarnybos laikui Orleano kunigaikščio dvare, jis išvyko į Blua. Jau buvo minėjęs kunigaikščiui apie pasitraukimą; motinai Luizai tapus vienuole, Gastonui tai nebuvo naujiena. Tūro vizitiečių vienuolyne užsidariusi buvusi meilužė savo maldomis atakavo Dievo gailestingumą. Buvo sutarta, kad su dvylika ištikimiausių tarnų Gastonas apsigyvens Šamboro pilyje. Ransė buvo pasiūlyta lydėti kunigaikštį.

      Конец ознакомительного фрагмента.

      Текст предоставлен ООО «ЛитРес».

      Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.

      Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.

      1

      „Turi lūšies akis!“ (Čia ir toliau vertėjos pastabos ir paaiškinimai.)

      2

      Claude’as Saumaise’as (1588–1653), prancūzų filologas ir eruditas, studijavo teisę, teologiją, mediciną ir istoriją, mokėjo lotynų, graikų, arabų, hebrajų ir persų kalbas.

      3

      Tėjas – senovės miestas Mažojoje Azijoje, Anakreonto tėvynė.

      4

      „Klelija“ – dešimties tomų panelės de Scudéry romanas.

      5

      „Andromachė“ – Jeano Racine’o tragedija.

      6

      Komediją „Amfitrionas“ Molière’as sukūrė 1668 metais.

      7

      Kalbama apie salą Egėjo jūroje, pagarsėjusią šilko gamyba; Chateaubriand’as ją mini veikale „Kelionė iš Paryžiaus į Jeruzalę“.

      8

      Karaliaus brolio Pilypo Orleaniečio.

      9

      „Su plepiais – nesiginčyk.“

      10

      Bažnytiniame susirinkime 1656 metais priimtas ir 1657 metais patikslintas paklusnumo popiežiaus institucijai formuliaras.

      11

      Aptariamojoje knygoje rašoma, kad Ransė, galėjęs bet kada laisvai patekti į ponios de Monbazon kambarius ir naudotis jos teikiamomis malonėmis, įėjęs išvydo karstą, kuriame gulėjo meilužės kūnas, o galva nukirsta ir padėta šalia, kad kūnas sutilptų į per trumpą karstą; toji kruvina galva buvo išslydusi iš po nerūpestingai užmestos drobulės.

      12

      Visas šventojo Augustino sakinys skamba: „Mano senos draugės puikybių puikybė, tuštybių tuštybė palaikė ir judino mano kūniškąjį apvalkalą.“

      13

      Ponia Henrietė (1644–1670), nukirsdinto Anglijos karaliaus ir Prancūzijos princesės Henrietės duktė, Pilypo Orleaniečio, kuris buvo Liudviko XIV brolis, žmona, mirė staiga, kaip manoma, buvo nunuodyta. Jos motina mirė metais anksčiau.

      14

      „Štai gailiai burkuojanti balandėlė, nudažyta savo sutuoktinio krauju.“

      15

      Turima omenyje antroji Teokrito idilė: jos herojė pamilo vieną Myndo atletą, bet buvo jo palikta; ji veltui jo laukia, nors žino, kad jis myli kitą; norėdama susigrąžinti mylimąjį, Simaita griebiasi magijos, meldžia paukštį gražiagalvį ir Selenę, arba Mėnulį.

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 СКАЧАТЬ