Kurš no klasesbiedriem esi tu? Saziņas noslēpumi ar vienaudžiem. Edgars Auziņš
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Kurš no klasesbiedriem esi tu? Saziņas noslēpumi ar vienaudžiem - Edgars Auziņš страница 6

Название: Kurš no klasesbiedriem esi tu? Saziņas noslēpumi ar vienaudžiem

Автор: Edgars Auziņš

Издательство: Автор

Жанр:

Серия:

isbn:

isbn:

СКАЧАТЬ to, ikvienam ir jābeidz vidusskola, vēlams bez C klasēm, un jābūt fiziski spēcīgiem.

      Tāpēc, ja jums ir nopietnas nepilnības skolas mācību programmas izpētē, sāciet lēnām panākt. Paskaties, drīz dienasgrāmatā parādīsies labas atzīmes. Un noteikti ne tā, kā šis no Fedjas.

      Fedja lepojās:

      – Es atkal

      Skolā nopelnījis piecus.

      Lētticīgi kaimiņi

      "Labi padarīts!" – viņi teica Fedai.

      Un brālis un tēvs -

      Visi teica: "Labi darīts!"

      Skatoties dienasgrāmatā,

      Piezīmju grāmatiņā,

      Fedijas māte viņu atbalstīja:

      – Viens un divi pāri -

      Nu, protams, tas ir pieci!

      Georgijs Graubins

Ja skolā jūties neērti

      Neērts diskomforts ir atšķirīgs. Viena lieta ir tad, kad strīdaties ar diviem no pieciem draugiem (un pēc dienas vai divām jūs ar viņiem samierināsities), un pavisam cita lieta, kad jūtaties vientuļš, nesaprasts un visu atstumts. Un tā ir īstā problēma. Turklāt katram, kurš piedzīvo diskomfortu skolā, ir sava pieredze. Un tomēr ir vieglākas problēmas (lai gan, ja pasākumi netiek veikti savlaicīgi, tās var kļūt par būtiskām) un ir ļoti, ļoti nopietnas. Lai to risinātu, es ierosinu tos visus sadalīt pēc smaguma pakāpes. Kā šis:

      • problēma Nr. 1: viņi sazinās ar jums mazāk, nekā jūs vēlētos (vienkāršākā, atrisināmā);

      • problēma Nr. 2: jūs sauc (sarežģītāk, bet atrisināmi);

      • problēma Nr.3 (visgrūtākā, bet arī atrisināma): tevi apbēdina un… sit.

      Problēma #1

      Viņi sazinās ar jums mazāk, nekā jūs vēlētos

      Jūsu klasesbiedri īsti nevēlas ar jums sazināties. Jūs jūtaties vientuļš un nevēlams. Protams, jūsu klasē nav neviena tuva drauga! Un pat ja jūs izliekaties, ka esat apmierināts ar to, tā nav taisnība.

      Kas notika?

      Šķiet, ka jūs pamazām tiekat aiznests uz ceturto pakāpienu. Mazā izolēto sabiedrībā. Taču vārds “sabiedrība” šeit diez vai ir piemērots, jo izolētie pat turas savrup viens no otra!

      Reizēm tev liekas, ka tu vienkārši esi nepareizajā komandā, ka te ir tikai nelieši un stulbi cilvēki, kuri savas nelietības dēļ tev paiet garām. Bet nesteidzieties ar secinājumiem. Mums ir jānoskaidro, kāpēc tas notika. Galu galā šādai nepatīkamai situācijai var būt vairāki iemesli.

      Iemesls #1

      Jūs labi mācāties, bet tas ir dīvaini – viņi gandrīz ar jums nesazinās! Kāpēc? Varētu paskaidrot, ieteikt… Bet nē. Nez kāpēc vēršas pie Petuhova, kurš nav tik spēcīgs matemātikā vai krieviski kā tu. Vai arī Gordejevam. Viņš vispār neko daudz nezina par mācībām, taču var izgatavot jebko: no vienkāršas kastes līdz, iespējams, virtuves komplektam. "Ko tad? – tu domā. "Šī ir skola, nevis ražošanas darbnīca." Un meitenes lidinās ap viņu: pasūta kādu stulbu nieciņu vai kādas citas muļķības… Uhh!

      Ko darīt?

      Padomāsim kopā. Jums ir milzīga priekšrocība, jo jūs labi mācāties, un tas ir ļoti svarīgi (noteikums Nr. 1).

      Un mīnuss… Mīnuss ir tas, ka, kā man likās, tu esi ļoti noraidošs pret citiem.

      Pārdomājiet savu attieksmi pret klasesbiedriem. Atrodiet katrā no tiem kādu garšu. Un pats galvenais, novērtējiet to. Ņemsim, piemēram, to pašu Gordejevu. Nu, algebras ģeometrijā viņš nav pat tuvu kājām. Un viņam ir zelta rokas, viņš pats to teica. Un tu? Vai jūs varat izgatavot pat visvienkāršāko kastīti vai, teiksim, izurbt caurumu sienā?

      Vārdu sakot, noņemiet šo nicinošo attieksmi pret cilvēkiem.

      Ja viņi ar jums nesazinās, piedāvājiet savu palīdzību. Tikai, lūdzu, nevis ar imperatora sejas izteiksmi, bet kā parastam cilvēkam.

      Esiet vienkāršāks – un jūs nepamanīsit, kā vispirms blakus parādīsies biedri un pēc tam draugi. Mēnesis, divi, trīs – un jūs stingri ieņemsiet savu vietu uz otrā pakāpiena. Vai arī jūs pat varētu kļūt par līderi.

      Starp citu, par līderiem. Nu, labi, nerunāsim par līderiem – par tiem, kas ir vēlami. Nu tie, kas ir uz otrā pakāpiena. Paskatieties tuvāk, kā viņi uzvedas ar citiem. Vai tas tiešām ir tikpat noraidošs kā jūs? Padomājiet par atšķirību starp viņiem un jums.

      Iemesls #2

      Jūs esat pārsteigts, ka jums joprojām nav draugu. Un tie, kas tur bija, kaut kur pazuda. Turklāt pēc tam, kad viņu noslēpumus, kurus viņi tev uzticēja, visneizprotamākajā veidā uzzināja klases audzinātāja. Dīvaini, vai ne? Un tad kāds pamanīja, kā tu čuksti ar dažiem skolotājiem. Vispirms ar vienu, tad ar otru. Tik paļāvīgi… Un ik pa brīdim ieskaties skolotāju istabā.

      Ko darīt?

      Klau, vai tu nejauši ložņā? Nav tas tips, kurš atskaitās skolotājiem, kuri ko par ko teica? Tai skaitā par skolotājiem. Ja tas tā ir, tad jūsu neapskaužamā pozīcija klasē ir diezgan saprotama.

      Sniegšana ir slikts ieradums. Un, ja jūs to tagad neapzināsiet un nemainīsities, tas paliks ar jums visu atlikušo dzīvi. Tas nozīmē, ka jebkurā grupā jūs noteikti būsiet viens. Un droši vien ir skaidrs, ko darīt: pārtrauciet informēt.

      Iemesls numur 3

      Tev ir slikts raksturs. Tikai mazliet – tu kliedz kā traks, vai pat uzbrūk ar dūrēm. Kam tas patiks? Vēl mazliet – un viņi no tevis vairos kā mēris.

      Ko darīt?

      Sazinieties ar skolas psihologu un ļaujiet viņam pastāstīt, kā mazināt agresiju. Vēl labāk, dodieties uz psiholoģisko centru bērniem un pusaudžiem. Tur parasti notiek grupu nodarbības. Protams, visā pilsētā vai reģionālā centrā, kurā dzīvojat, jūs neesat vienīgais, kas šādi kliedz. Dažreiz pietiek redzēt no malas, lai uztvertu sevi nopietni.

      Iemesls numur 4

      Jums nepatīk klasesbiedru intereses. Tev ir garlaicīgi ar puišiem. Pieņemsim, ka jūs interesē glezniecība vai klasiskā mūzika, bet neviens nedalās ar jūsu hobijiem (un, visticamāk, par tiem pat nedomā). Tajā pašā laikā, ja nav draugu, tu jūties ļoti vientuļš.

      Ko darīt?

      Vispirms reģistrējieties СКАЧАТЬ