Replikants. Edgars Auziņš
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Replikants - Edgars Auziņš страница 11

Название: Replikants

Автор: Edgars Auziņš

Издательство: Автор

Жанр:

Серия:

isbn:

isbn:

СКАЧАТЬ pabeigta «metāla sala» – dzimtcilvēku grupas, izmantojot iegūtos resursus, lika jaunas grīdas – laiks rādīs, kam tie paredzēti…

      Komunikators atdzīvojās.

      – Es redzu, ka tas tev ir jaunums? – Sips piemiedza Ignatam aci. – Tas ir sīkums, ticiet man. Jo tālāk uz dienvidiem dodaties, jo bīstamāks tas kļūst.

      – Vai šie dzimtcilvēki, piemēram, ir nekaitīgi? – Ignāts skeptiski noskaidroja.

      – Nu, ja jūs tos nepieskarsit, tad malas var atdalīties.

      – Viņi mūs neredz?

      – Elektroniskās kara stacijas dara labu darbu. Bet bez maskēšanās var iekulties nepatikšanās.

      – Vai agrāk replikanti un kibernētiskie mehānismi nebija vienotas vienības?

      «Nē,» atbildēja Sips. – Sākumā inku iebrukumam pretojās cilvēki un dzimtcilvēki. Taču kibermehānismi kaujas laukā darbojās slikti. Gandrīz visi no tiem aizgāja postā, tika iznīcināti vai neitralizēti. Replikanti parādījās vēlāk. Tātad dzimtcilvēkiem par mums nav ne mazākās nojausmas. Viņu datubāzēs mēs vienkārši neparādās.

      – Vai šos mehānismus arī atjauno nanīti? – Ignāts jautāja.

      – Nē. Nanīti tika izgudroti vēlāk. Serveri paši remontē viens otru. Tie, kas nedarbojās pēc tīkla uzbrukumiem, beidzot atguva funkcionalitāti. Bet tajā laikā karš jau bija beidzies. Kopumā pagātnes noslēpumu ir vairāk nekā pietiekami. Bet mēs īpaši necenšamies tos atrisināt. Uz neko.

      – Vai šādas kolonijas ir izplatītas? – Ignāts ar neizsīkstošu pārsteigumu turpināja vērot mehāniskā skudru pūžņa «dzīvi».

      – Visur. Tos klasificē pēc iespējamā apdraudējuma pakāpes un sastāva. Ir dronu kolonijas, tās sauc par «bariem». Un ir jaukti anklāvi – tie ir daudz bīstamāki. Ne visi serveri nodarbojas ar resursu vākšanu un mēģina izveidot sev «bāzes». Ir «klejojošas baras» – tām tiek piešķirts augstākais bīstamības līmenis. Viņi var pat pārņemt inkus. Turklāt «hordas», kā likums, vada senie tīkla AI. Viņi pēta citu cilvēku tehnoloģijas un dažreiz pat pielāgo tās pašreizējām vajadzībām.

      – Jābūt vērtīgam laupījumam? – jautāja Ignāts.

      – Ļoti vērtīgs. Bet ārkārtīgi grūti. Nomadu ordā var būt vairāk nekā tūkstotis «novājinātu». Viņi ir mobili, strādā kopā un ir labi bruņoti.

      Drīz vien mākslīgā skudru pūžņa sala pazuda purva tvaiku dūmakā.

      Mūsdienu pasaule pakāpeniski ieguva iezīmes un tika papildināta ar jaunām vides detaļām.

      – Uzmanību, mēs tuvojamies! – tika dzirdēts vispārējā saziņā.

      Drona telemetrija parādīja sauszemes masas kontūras. No purviem pacēlās krasi betona sēkļi. Mākslīgi izveidotajam debesjumam bija militāra objekta īpašības.

      «Applūdušais forts» – apgabala kartē parādījās uzraksts. Kaujas transportlīdzekļa taktiskā apakšsistēma šos datus pārsūtīja uz atsevišķu ekrānu. Marķieriem bija pievienoti paskaidrojoši teksta bloki. Neviens no replikantiem neskatījās kartē. Ir skaidrs, ka senā struktūra viņiem bija pazīstama.

      No gaisa fortam bija izkusušas sniegpārslas kontūras. Kādreiz simetriskajai konstrukcijai bija seši bastioni, kuros agrāk atradās smago impulsa ieroču baterijas. Līdz mūsdienām saglabājušies tikai divi ārējie nocietinājumi, pārējie šķembu betona blokos noskrēja līdz ūdens malai.

      BPM tika ievadīts no «ziemeļu kanāla». Tās kontūras veidoja sūnainas struktūras. «Par šauru navigācijai,» nodomāja Ignāts, ar interesi pētīdams karti.

      – Vai šeit vienmēr ir bijuši purvi? – viņš jautāja Sipam, kurš intensīvi raudzījās uz panīkušo veģetāciju, kas bija pārņēmusi betona grēdu.

      – Nē. Rietumos ir nojaukts senas ūdenskrātuves dambis,» īsi atbildēja viņa partneris.

      Tagad Ignatam kļuva skaidrs, ka «kanāls» savulaik bija lielceļš, kas veda uz nocietinājumu centrālo daļu.

      «Tas ir pārāk kluss,» Sips bija nervozs. – Zvērs, ir labi skatīties kartē. «Sagatavojieties nolaišanai, mēs dosimies seklā ūdenī.»

      Patiešām, planētu mašīna jau bija uz saviem riteņiem – uzņemot ātrumu un izšļakstīdams purva vircu, tā metās uz priekšu, pārvarot bīstamu, šauru telpu.

      Nosēšanās rampa atvērās ar zemu dūkoņu.

      – Gāja! Uz tempu!

      Viņi nolaidās pa pāriem. Virs forta riņķojošie ienaidnieka droni netika atklāti – šķiet, ka killhunters bija pametuši dienu iepriekš.

      – Paskaties uz savām kājām!

      Ignāts un Sips nolēca no rampas un atradās līdz ceļiem ūdenī. Augstāk veda maiga rampa, no kuras stiepās sānu zari, kas beidzās izkraušanas zonās. Šī nocietinājumu daļa bija pilna ar vecām noliktavām, kas sen bija izlaupītas un mūsdienās bija tukšas.

      Sekojot savam partnerim, viņš nepamanīja nevienu neskartu ēku. Tālā pagātnē forts tika pakļauts destruktīvai apšaudīšanai, taču acīs nereti iekrita salīdzinoši nesenu kauju pēdas, it kā purvos esošais trakts ne reizi vien būtu gājis no rokas rokā.

      – Šeit! «Sips uzskrēja pa betona kāpnēm, apsēdās aiz kāda masīva mehānisma sarūsējušā rāmja un ieelpoja komunikatorā: «Piektkārt, pozīcijā.» Es dodos virzienā.

      – Pieņemts.

      Dažas minūtes pagāja nemierīgās, nedrošās gaidās, tad Maksims sazinājās:

      «Mednieki ir prom,» viņš secināja.

      – Maks, tas nav viņu stils. Grupa, kas novietoja tārpa caurumu uz barjeras, gaidīja pastiprinājumu,“ atbildēja Ignatam nepazīstama balss. „Viņi varētu iet uz leju pie kazemātiem un izlaist mūs, lai noskaidrotu mūsu sastāvu un spēku.

      – Vai jūs piedāvājat notīrīt visu fortu?

      – Iesaku neraustīties. Ievadiet kājnieku kaujas mašīnas pozīcijās ar parastajiem uguns sektoriem. Šeit nav kluss. Es to jūtu savās zarnās.

      – Labi. Visi – skatīties. Īpašu uzmanību pievērsiet tuvākajām izejām no katakombām.

      Sips iedunkāja Ignatu ar elkoni un norādīja virzienu ar mājienu. Rūpes par jaunpienācēju viņu nepārprotami sasprindzināja.

      – Vai redzat nedaudz atvērtos vārtus rampas galā?

      – Jā.

      – Turiet tos ar ieroci. Ikviens, kurš izceļas, ir ienaidnieks. Nav variantu.

      – Kā ar iespējamajiem ieslodzītajiem? – katram СКАЧАТЬ