Название: Україна. Загартована болем. Тисяча років самотності
Автор: Олег Криштопа
Издательство: ДП с иностранными инвестициями ""Книжный Клуб ""Клуб Семейного Досуга""
Жанр: Публицистика: прочее
isbn: 978-966-14-9614-8,978-966-14-9613-1,978-966-14-9129-7
isbn:
Рік 1654-й. Богдан Хмельницький у боротьбі проти Речі Посполитої бере в союзники московського царя Олексія Романова. Вирішує, що це менше із зол. Цар одразу зазіхає і на Київську церкву. Митрополит Сильвестр Косів категорично проти: не вірить православним сусідам настільки, що навіть не з’являється на так звану Переяславську раду.
«Московський політично-церковний центр так мислив, і, в принципі, це логічно. Якщо це сфера нашого політичного впливу, то це має бути і сфера церковного впливу. Це було логічно, що якщо Москва хоче в середині XVII століття включити українські землі до свого складу, то і встановити церковну владу», – Володимир Бурега.
Після смерті Хмельницького в Україні починається період так званої Руїни – взаємного поборювання про- та антимосковських гетьманів. Москва скористалася цим на всіх фронтах, у тому числі на церковному. Делегація царя їде до Туреччини – по українську Церкву.
«Політичний чинник та матеріальний чинник зіграли свою роль. Іде московсько-польська війна. З іншого боку, є Османська імперія, є уряд, який зацікавлений, щоб війна тривала і далі. Турецький уряд натиснув на константинопольський патріархат, і Діонісій погодився передати Київську митрополію під Москву. З іншого боку, збереглися документи, що за це Діонісій отримав. А отримав він непогану платню», – Володимир Бурега.
Патріарх Константинопольський фактично продав Київську митрополію Москві за хабар – соболині шкірки та двісті червонців. Турецький уряд, який пішов на поступки московським послам, теж був чимало спантеличений: щойно ті поїхали з грамотами, прийшла звістка про мир між московитами й Польщею, що загрожувало вже османам. Діонісія усунули за продаж Київської церкви.
Володимир Бурега пригадує: «У 2008 році, коли Київ відвідав патріарх Варфоломій, виступаючи на Софіївському майдані, він прямо сказав, що у 1686 році сталася анексія Київської митрополії Московським патріархатом. Він назвав це анексією, тобто незаконним захопленням».
«Сегодня мы видим, что Украина находится в сложном положении – и экономическом, и социальном, и политическом… И если мы действительно говорим, что это братский народ и братская страна, то мы и должны поступить, как близкие родственники», – Володимир Путін, 2013 рік.
Ці ж слова – про братерські український, російський і білоруський народи – постійно повторювала кремлівська пропаганда впродовж ХХ і навіть ХХІ століть. Утім, на початку 2014-го, відсилаючи в Україну найманців та озброєння, Путін про братерство мовчав. Як мовчав, і коли український кордон перейшли регулярні частини окупаційної російської армії.
У середині ХІХ століття російський археолог граф Уваров видав працю «Меряни та їхній побут за курганними розкопками». Нею він ущерть зруйнував міф про слов’янське походження російської нації. Праця Уварова аж ніяк СКАЧАТЬ