Гра у відрізаний палець. Андрей Курков
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Гра у відрізаний палець - Андрей Курков страница 23

Название: Гра у відрізаний палець

Автор: Андрей Курков

Издательство:

Жанр: Современные детективы

Серия:

isbn: 978-966-03-6786-9

isbn:

СКАЧАТЬ промчати зазвичай порожньою в цей час трасою від Південного моста до своєї новобудови, до кілометрової «дороги життя», у воронках-вибоїнах. Далі, на восьмий поверх, він уже якось підніметься. Без ліхтарика, на слух і на дотик. А там його зустрінуть свої. «Мій дім – моя фортеця». Серед своїх, яких тільки двоє, і ті, напевно, вже сплять, його не дочекавшись, йому буде легко і приємно. Він подихає з ними одним повітрям. Прокинеться з ними в одній квартирі. Потім, уранці, знову їх кине, але згадуватиме про них і думатиме скрізь, куди його занесе черговий день.

      14

      За вікнами машини миготіло одноповерхове передмістя. Шофер різко натиснув на гальма, чортихнувся, вилаявши собаку, що вибіг на дорогу, і знову набрав швидкість.

      Цей різкий поштовх відвернув Ніка від спогадів про Душанбе.

      Він у укотре подивився на свій новий джинсовий костюм, отриманий двадцять хвилин тому від полковника. «Ніяких своїх речей! – сказав перед виходом Іван Львович. – Ось, надінь, має підійти. Ось твій паспорт, долари. Переклади кредитну картку та піґулки в кишеню куртки… Приведи себе в порядок, я почекаю на вулиці. Усі речі залиш у будинку».

      Нік згадав про речі. Він усе-таки встиг залізти в одну з валіз і взяв звідти фотографію Тані з Володькою. Тепер ця фотографія теж лежала в нагрудній кишені джинсової куртки. Там же лежали два квитки на потяг і мільйон білоруських «зайчиків» – останнє, що Нік отримав від полковника, вже в машині.

      – У Білорусі купиш кілька сумок і які-небудь речі в дорогу, – мовив, одірвавшись од вікна, Іван Львович. – Митниця не любить пасажирів без багажу.

      Вони в’їхали в місто. Полковник дістав із кишені піджака мобільний телефон, набрав номер. Запитав когось: «Ну як?» Потім декілька хвилин слухав і перед тим, як заховати телефон у кишеню, сказав у трубку: «Скоро будемо».

      Хвилин п’ять їхали мовчки.

      – Після Видубичів поїдеш по набережній, – сказав полковник шоферові, коли попереду показалася естакадна розв’язка.

      На набережній Іван Львович зупинив машину і запропонував Ніку прогулятися.

      Вони йшли вздовж бетонного бортика, за яким спокійним пітоном плив Дніпро. Сонце висіло низько над пагорбом. По Набережному шосе проносилися машини. Прогримів по рейках трамвай, додавши у вуличний шум металевого дзвону.

      – Ну що? Нервуєшся? – запитав, зупинившись біля бортика, полковник.

      – Ні.

      – От і добре. – Іван Львович дістав пачку сигарет. – Ти ж не палиш?

      – Кинув іще в Душанбе.

      – Молодець!

      Іван Львович запалив, обвів поглядом широку дніпровську панораму.

      – Місто подобається? – запитав.

      Нік теж подивився на річку, на живі, забудовані багатоповерхівками береги, на острів, що виднівся ліворуч, на мости. Мовчки кивнув.

      – Візьми польський телефон, – сказав полковник.

      Нік заховав папірець у кишеню.

      – Усе пам’ятаєш?

      – Так.

СКАЧАТЬ