Название: Війна і міф. Невідома Друга світова. 1939–1945
Автор: Коллектив авторов
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Жанр: Прочая образовательная литература
isbn: 978-617-12-1084-4, 978-617-12-1083-7
isbn:
Вікова боротьба українського народу за свою єдність завершилася! Впала штучна стіна, що ділила навпіл наш народ!
Можливо, настав час для Росії виконати давнє бажання освіченого Заходу і російських лібералів від Горбачова і до наших днів – та денонсувати договір Молотова – Ріббентропа.
Після його денонсації Думою РФ російські війська можуть повернутися на Прип’ять і урочисто передати Польщі її колишні «східні креси», які називалися протягом 74 років «Західною Україною». Нехай поляки повернуться у Львів та Станіслав, вони швидко розберуться і з пам’яттю Бандери, і з іншими особливостями «западенської» психології.
Суть міфу
Вперше об’єднання українських земель відбулося у 1939–1940 роках завдяки приєднанню до УРСР західноукраїнських територій. Західний кордон України визначений Пактом Молотова – Ріббентропа. Денонсація Пакту автоматично передбачає повернення до складу Польщі західних областей України.
Факти стисло
Першим юридичним актом, що проголошував об’єднання Наддніпрянської і Західної України, був Акт Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки 22 січня 1919 року. Пакт Молотова – Ріббентропа не має стосунку до сучасних кордонів України і вже давно втратив чинність.
Факти докладніше
Міф сформований відразу ж після анексії західноукраїнських територій СРСР. Підкреслювалося, що тільки комуністи змогли забезпечити здійснення споконвічної мрії всіх українців про об’єднання в єдиній країні разом з іншими братніми народами.
У повоєнний час у СРСР цей міф існував без жорсткої прив’язки до підписання пакту, на прямому зв’язку об’єднання українських земель з радянсько-німецьким пактом не наголошувалося. Актуалізували його у Російській Федерації після розпаду СРСР – слід було відреагувати на засудження у незалежній Україні таємного додатку до Пакту Молотова – Ріббентропа.
Російська пропаганда стверджувала: денонсація юридично призведе до повернення Україною західноукраїнських земель і Північної Буковини, приєднананих до СРСР упродовж 1939–1940 років, відповідно Польщі та Румунії.
Творці та теперішні носії цього міфу уникають іншого факту – об’єднання українських земель відбулося 1919 року Актом Злуки УНР та ЗУНР. На відміну від 1939 року, тоді від імені двох частин українського народу виступали незалежні і рівноправні суверенні уряди.
Урочисте проголошення Акта Злуки УНР і ЗУНР на Софійській площі в Києві. 22 січня 1919 р.
Агресія більшовицької Росії, з одного боку, СКАЧАТЬ