Trakais detektīvs. Smieklīgs detektīvs. StaVl Zosimov Premudroslovsky
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Trakais detektīvs. Smieklīgs detektīvs - StaVl Zosimov Premudroslovsky страница 3

СКАЧАТЬ bija zupa. Zupa sastāvēja no šādām sastāvdaļām: zirņi, skābēti kāposti, kartupeļi, cepti sīpoli ar burkāniem uz tomātu pastas, mīkstie kviešu ragi, manna, sajaukta vistas olu ar noķertu gliemežnīcas gabalu, nagu, pieauguša cilvēka lielums un garšvielām ar vienu kaula gabalu no gaļas ar vēnām uz pannas grīdas. Gaļu, acīmredzot, agrāk ēda pēc principa: «daudzbērnu ģimenē… neklikšķini». Iesūcot jau pietūkušo zupu un vairāk izskatījās pēc zirgu mušām, Ottila uzspieda kaulu un dzīvoja, uzmanīgi absorbējot ziņas. Nākamais Zvanu centra numurs bija redzams televizora ekrānā:

      – Un pats interesantākais, «turpināja diktors,» … viens skolotājs no Irkutskas bija Nikolaja Vasiļjeviča Gogola cienītājs un vienkārši idolizēja savu darbu, īpaši darbu «NOS». Visu mūžu es ietaupīju naudu braucienam uz Ļeņingradu (tagad Sanktpēterburga), kur ar vara loksni tika uzstādīta pieminekļa zīme ar garu degunu, līdzīga Gogoļevskai. Bet Perestroika pārtrauca visus plānus; viņa visus savus uzkrājumus ieguldīja OJSC MMM, un tāpat kā miljoniem noguldītāju, viņam tika atstāts donuts caurums. Iesildījusies un pārcietusi plašu Miokarda infarktu, viņa atkal sāka ietaupīt naudu braucienam uz Sanktpēterburgu un pat slepeni sevi maskēja, naktī atkritumu mucās un gar ietvēm savāca tukšas pudeles un kannas. Un tagad ilgi gaidītais sapnis piepildījās desmit gadu laikā. Viņa ieradās galvaspilsētā Sanktpēterburgas varone. Uzzinot izmeklēšanas birojā, kur atrodas meklētais un ilgi gaidītais piemineklis, viņa steidzās ar sabiedriskā transporta lietām ar trim pārsūtījumiem, kāpēc ar pārsūtījumiem? Tas ir tikai tas, ka Moskvichka sēdēja informācijas galdā, un maskavieši, atšķirībā no Pitertseva, vēlas nosūtīt citu ceļu, piemēram, šoreiz. Nokļuvusi piecas stundas pēc ilgi gaidītās vietas, viņa paskatījās apkārt un, neko līdzīgu neatradusi, nolēma lūgt tuvumā esošos patruļas virsniekus, kuri modri raudzījās uz viesstrādniekiem viesstrādniekiem, kuri grasījās no viņiem izvilināt vecmāmiņas:

      «Dārgie,» viņa sauca viņus, viens no viņiem atbildēja un pagriezās pret viņu, «vai jūs varat man pateikt, kur atrodas piemineklis Gogoļa NOS?»

      – Un šeit, – darbinieks savita galvu, – kaut kur šeit. -un norādīja uz neapbruņotu sienu un ofarellu: no plāksnes uz sienas bija tikai caurumi un nekrāsots trafarets, kas bija nozagtas plāksnes izmērs ar izliektu cilvēka degunu. Vecenīte nekavējoties nomira sirdslēkmes traucējumu dēļ. Pēc tam mūsu pārsūtīšana beidzās. Visu labāko. Uz

      Ottila izdzēra vēl glāzi un devās gulēt.

      Tumsā pie gultas viņš izģērbās un uzkāpa, lai pārvarētu sievas, kas krākdama aizrīties, pusi. Viņa pat nekustas. Kad viņš uzkāpa pāri sievai un atradās starp sienu un sievu, viņu apdullināja krākšana un vējš no jaukās pusītes lūpām. Ottila dziļi elpoja gaisu un pacēla krūškurvja augšdaļu, nedaudz lielāku par galvu, un galvas aizmugurē iesprauda sievas miegaino pinumu. Viņš nolika ausi uz apakšējās un ar augšējo krūtīm pārklāja augšējo ausu. Krākšana izzuda, un viņš siltumā un mierināšanā izdalījās kā mazulis.

      No rīta viņš pamodās salocīts uz spilvena. Sievas nebija. Viņš devās uz izlietni un, nomazgājies pats, saģērbās pilnā kleitā. Viņš devās pie Strongpoint ieejas durvīm, paņēma rokturi un… Durvis šajā situācijā no viņa atvērās un saraustīja, brīdī, kad viņš nospieda durvju rokturi, ievilka Otilu Strongpoint telpā, it kā bez svarīgas gaisa radības. Viņš ielidoja un ietriecās sievas kalnā. Vēders ar krūtīm piesprādzējās un iemeta priekšpusi atpakaļ.

      – ko tu? Izoldushka!? – viņš pārsteigumā jautāja lidojot un pēc tam sajuta sāpes galvas aizmugurē, sitot pa grīdu.

      – Noslaukiet kājas, es tur mazgājos. viņa rieda un turpināja slaucīt grīdu, noliecoties muguras lejasdaļā, viņam pretī. Policists apgāja viņai pakaļ, noslaucīja kājas, apņēma čības ar truša ausīm un ienāca kabinetā. Pirmais, ko viņš izdarīja, uzkāpa krēslā, tad piegāja pie telefona uz galda un pievilka viņu pie savas malas. Viņš paņēma tālruni, apsēdās uz galda malas un pielika to pie auss. Viņš iezvanīja sava priekšnieka tālruni un, pakratījis kājas, gaidīja, skaitot pīkstienus.

      – Ulla! – dzirdēja stieples otrā pusē pēc piecdesmitā signāla.

      – Biedrs maršals? To sauc par apgabala ģenerāli Klopu.

      – Ahhhh… vai tas esi tu? – Biedrs Maršals nepatika, – kā lietas notiek jaunā vietā? Jūs ilgi nezvanījāt, jūs sākāt aizmirst, kas jūs baro.

      – Nē, kāds tu esi, Eximendius Jānis oglu Snegiryov. Vienkārši nebija iemesla veltīgi traucēt vecākajam galvu.

      – Baska, jūs sakāt, punduris?

      – Uh… nē, piedod, dodies prom.

      – Labi, izdomāsim vēlāk, par padoto un īpašnieku ētiku. Nu, ko jūs esat ieguvis, kaut ko svarīgu?

      – Jā!!!

      – Ko tu kliedz, pigmejs nav krievs?

      – Piedod, jā.

      – Labi, mēs runāsim arī par skaļās pieņemamās telefonsarunu likmes robežām, kuras tika pieņemtas Maskavas un Krievijas likumdošanas asamblejas pirmajā lasījumā. Un kā tad ir ar jums, Sneak Bug? Un nāc ātri, es kavējos uz tikšanos.

      – Vai jūs vakar skatījāties nākamo Zvanu centra numuru?

      – Nē, man ir DiViDishka. Un ko?

      – Sanktpēterburgā degunam tika nozagts piemineklis.

      – Un kas?

      – Es gribētu izpētīt šo lietu, ja jūs atļausit, ak, goda kungs, Maršala kungs.

      – Kas vēl deguns, neviens man nav ziņojis, runā skaidrāk. Kurš piemineklis viņiem bija nogriezis degunu?

      – Nu, ar Gogolu..

      – Gogolam deguns nogriezts?

      – Nē, Gogolam ir stāsts par FNL.

      – Un kas?

      – Par godu šim stāstam Sanktpēterburgā tika uzstādīta piemiņas plāksne, un tā tika nozagta. Un es rupji zinu, kas to izdarīja.

      – bez pajumtes vai kas? Neviena cita. Viņš ir varš. Un ko tu no manis gribi?

      – Risiniet šo biznesu, kārtridžu.

      – Tātad apņemies, kas par lietu? Bet tikai brīvajā laikā.

      – Bet man būs nepieciešami izdevumi, ceļa izdevumi, ēdināšana, izmitināšana viesnīcā, taksometra braucieni.

      – M-jā. Bija jāsāk ar to. Tas ir tikai nokļūšanai Sanktpēterburgā, un jūs varat arī zaķi ņemt ar vilcienu, Bomzhovskoe lietu, tāpēc viesnīcai ar to nav nekā kopīga. Jūs to varat mainīt stacijā vai sliktākajā gadījumā bez pajumtes pagrabā. Ar viņiem jūs saēdīsities. Un pilsētā, un ar kājām var pastaigāties kopā ar Sanktpēterburgas apskates vietām. Budžetā nav naudas, kamēr es nepabeidzu kotedžas celtniecību. Nu, vai tu mani saproti?

      – Un no mana Strongpoint kases? Es šeit nedaudz СКАЧАТЬ