Тримайся за повітря. Марія Ткачівська
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Тримайся за повітря - Марія Ткачівська страница 7

СКАЧАТЬ на стільці, схиливши голову на Андрієве ліжко.

      У вільний час Соломія щось трохи плела і читала Андрієві «Комсомольськую правду» та журнал «Мистецтво», а вряди-годи потайки малювала собі в уяві світлішими кольорами ескізи своєї долі, кращої, ніж сьогодні. Скільки в ній суперечностей! Важко? Та не назавше ж!

      «Щодня запитувала себе, чому я тут. Усе сталося спонтанно. Мені весь час хотілося втекти звідси, та розуміла, що Андрій мусить одужати. Хіба у мене був вихід? Той, хто опиняється посеред води, мусить неодмінно добратися до берега. А коли подаєш руку допомоги, мусиш гребти за двох».

      Андрій занедужав раптово. Пополотнів, утратив силу й, тарганячи по сходах ящик з картоплею, зашпортався, упав і знепритомнів. Швидка, аналізи, операція. Звична схема при виразці шлунку. Для Соломії це було громом серед ясного неба. Андрій зателефонував їй перед операцією. Сказав, що йому нема кому допомогти. Хіба у неї був час на роздумування? Коли отямилася, сиділа біля ліжка і витирала піт. Дороги назад не було: хтось мусив. Так влаштовані наші лікарні. Ти не прихопиш подушку і не шмигнеш у казна-яку світлицю, бо тут ні подушки, ні світлиці для тебе нема. Є тільки ноша, яку несуть мовчки, не думаючи про дезертирство.

      Андрієва мама теж непокоїлася, хоча, здається, не могла осягнути, як усе складно. «Лікарі зроблять, що можуть. Я заплатила, – казала вона синові під час візитів. – Ти мусиш триматися!» Як набридло Андрієві це «мусиш триматися», хай із чиїх вуст воно звучало. У стосунки з Соломією мама не вникала, бо в самої не все ладилося.

      Соломія була Андрієві тишею. Якщо хотів розмовляти – розмовляла. Якщо ні – не набридала. Іноді він чомусь знову перепитував:

      – Ти ще любиш мене?

      – …так.

      – Добре.

      Звучало невпевнено, мов уперше. Мов заново вилитий на пательню млинець, який мав би не вдатися.

      Андрій був цікавим молодим чоловіком, хоча ніколи не вирізнявся кремезністю, а тепер став марним, аж маслакуватим, схожим ледь не на підлітка: тільки шкіра та кості.

      До палати ввійшла лікарка – молода струнка пані у високому білому чепчику та свіжовипрасуваному халаті.

      – Глянемо, як почувається сьогодні наш пан Поліщук… Бачу, Андрію Івановичу, ви потроху видужуєте! – Валентина Павлівна розіслала губи в широку усмішку.

      – Коли чоловіка беруть до рук жінки, йому не залишається жодного шансу на самобутність, – всміхнувся Андрій. На його обличчі справді з’явився рум’янець.

      – У вас прекрасна дружина. З отакого стану виходила! Здається, скоро вам можна буде додому. Ще сьогодні – аналізи, а завтра вирішуватимемо.

      – Швидше б! – повеселішала Соломія.

      – Або ти починаєш мене ревнувати, або хочеш спекатися, – кепкував Андрій після того, як за лікаркою зачинилися двері. – Прив’язаність до судна – іноді не тільки клопіт, а й спокій!

      Соломія піймала себе на думці, що він почасти має рацію.

      Стук СКАЧАТЬ