Маленька книга люке. Секрети найщасливіших людей світу. Мік Вікінг
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Маленька книга люке. Секрети найщасливіших людей світу - Мік Вікінг страница 8

СКАЧАТЬ важливою в такій моделі є рівновага між приватністю та спільністю, і bofоеllesskab, проживання в комуні, придасться не кожному, але ми можемо взяти певні моменти, які добре працюють, і застосувати їх у нових умовах. Та очевидним є те, що належність до «племені» позитивно впливає на наше буття. Тож розгляньмо певні кроки, які ми можемо зробити для посилення духу спільності в нашому оточенні.

      1

      Гра слів: англ. selfie та sailfies – морські знімки. (Тут і далі прим. перекл., якщо не зазначено інше.)

      П’ять способів утворити громаду

      1. УКЛАСТИ ДОВІДНИК МЕШКАНЦІВ ВУЛИЦІ ЧИ ПІД’ЇЗДУ

      Постукайте до сусідів і відрекомендуйтеся. Крім того, не забувайте, що є інтроверти, – тож киньте анкети для реєстрації кожному мешканцеві в поштову скриньку. Ви можете сказати людям, що створюєте цей список на випадок, якщо прорвуть труби, або для інших надзвичайних ситуацій. Запитуйте імена й контактну інформацію, але також продумайте й деякі інші запитання, які дозволять вам краще пізнати людей. Чи можете ви доглядати за котом або собакою? (Так! А можна я буду інколи вигулювати собаку?) Яка ваша улюблена книга? (Я не можу визначитися між «Великим Ґетсбі» і «Прощавай, зброє!».) Скількома мовами ви говорите? (У середньому – трьома. А після пляшки вина – п’ятьма; поки не випив ранкову каву – ледве однією.) Спробуйте зосередитися на навичках, які можуть бути корисні для інших сусідів. Хто добре знається на комп’ютерах? Хто знає, як замінити шину? Хто знає, як зберігати фрукти?

      2. ПОСТАВИТИ ШАФКУ ДЛЯ ОБМІНУ КНИЖКАМИ

      Дуже простим способом початку налагодження спілкування є створення міні-бібліотеки за принципом «узяв одну книгу – поклади іншу». Така бібліотека не повинна бути вишуканою чи рідкісною і не має містити колекцію сувоїв Олександрійської бібліотеки.

      

      У моєму під’їзді у Стокгольмі я просто ставлю книги на поштові скриньки. Атмосфера стає більш домашньою і затишною. І дуже цікаво спостерігати за тим, які книги люди беруть почитати і як такий обмін заохочує сусідів до взаємодії. Наразі в моїй під’їзній колекції є такі примірники, як «Коротка історія архітектури», «Великий Ґетсбі» і «Вступ до статистичного аналізу». Перші дві з якихось причин найпопулярніші.

      3. БУВАТИ У М’ЯКІЙ МЕЖІ

      У моєму дворі під вікнами кухні стоїть лавка, на якій я часто сиджу і читаю. Із цього місця видно каштан і чутно, як вітер шелестить у листі. Ця лавка – напівприватне місце, де я, з одного боку, можу побути на самоті, а з іншого – перебувати близько до громадського простору. Таким чином, люди, які проминають мій двір, можуть привітатися й запитати, що я читаю. Ви ніколи не познайомитеся зі своїми сусідами, якщо не зустрічатимете їх. Такі місця – сади, що виходять на вулицю, і веранди – називаються «м’яка межа». Дослідження показують, що на вулицях із такими «м’якими межами» люди почуваються безпечніше і намагаються затриматися СКАЧАТЬ